Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Patrick76496

    őstag

    Üdv!

    A szóbeli érettségi után szeretnék új laptopot venni. Maximum 220 ezer forintért, de inkább 210 alatt. Játékra szeretném használni (miközben legalább 15-20 lap van megnyitva a Chrome-ban), elsősorban a World of Tanks nevű MMO-val szeretnék rajta játszani. De GTA 5-özni is szeretnék néha, és ha kijön az új Need for Speed (pár napja mutatták meg a trailert), vagy valami hasonló autós játék, mondjuk a DiRT vagy a GRID széria folytatása, akkor azzal. A WoT jó lenne, ha elfutna rajta max grafikán (bár nem fontos, hogy minden maxon legyen), a többi felsorolt játék ha a közepes-magast tudja, akkor már boldog vagyok.
    A felbontás WoT-nál 1920x1080, de ha csak 1366x768-as kijelzőjű laptop van ennyi pénzért, az sem baj. A többi játéknál elég az 1366x768.

    A kijelző mérete 15,6". A felbontás attól függ, hogy belefér-e a keretbe. Legalább 1366x768, maximum 1920x1080.

    Hétvégenként vidékre vinném, szeptembertől pedig főiskolára kollégistaként. Utazás közben nem használnám.

    Oprendszer: Semmi/Linux/DOS, a lényeg, hogy ne kelljen ráfizetni. Nem fontos a Win7 támogatás (előbb-utóbb úgyis át kell térni az újabb verziókra, bár ha nem, még most szóljatok), viszont ha van, nem árt.

    Szeretném, ha a tárhely legalább 750GB-os lenne, az, hogy van-e benne SSD, mindegy. Legalább 8GB RAM-ra lenne szükségem (hogy ne kelljen mindig bezárni a böngészőt, ha játszani szeretnék).

    Fontos lenne a numpad megléte, és HDMI port is szükséges lenne.

    Új gépre gondoltam.

    Egyelőre a Dell Inspiron 3543-mat (i5-5200U/i7-5500U, 8GB, 840M), az Asus X555LB-t (i7-5500U, 8GB, 940M), és az fHD kijelzős testvérét, a K555LB-t (i5-5200U, 8GB, 940M) nézegettem, a legtöbb oldalon ezeket találtam. Kérdés, hogy melyik éri meg jobban. A 840M vagy a 940M? Megéri a plusz pénzt az 5500U az 5200U-val szemben? Másik kérdés, hogy hol érdemes vásárolni? Online vagy élőben? Azon belül hol?

    Előre is köszönöm a válaszokat! :R

    "I have a few jokes about unemployed people but none of them seem to work.."

Új hozzászólás Aktív témák