Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TurpiUrfi2

    tag

    Sziasztok!

    Jelenleg egy DELL Lattitude D820-at gyűrök, amivel minőségben iszonyatosan meg vagyok elégedve, csak éppen már nem mai darab ezért nagyon gondolkodom a "biztonsági helyettesítésén" (arra az esetre ha bármi történne) illetve ez a 15,5 ös kijelző azért nem az igazán " mobil " kategória. Legalábbis nekem. Multimédiára minimálisan használom a gépet, ellenben ha használom is akkor már ágyban fekve szeretem ezt csinálni. Ezért első körben egy tablet vételére gondoltam, mígnem szembejött velem ő:

    Asus Transformer Book T100TA-DK007H

    http://www.emag.hu/asus-transformer-book-tablagep-intel-174-atom-small-sup-tm-sup-small-z3740-1-33ghz-es-processzorral-10-1-touch-screen-2gb-500gb-64gb-emmc-intel-174-hd-graphics-windows-8-1-szurke-t100ta-dk007h/pd/DBP7SBBBM/

    Most 130 ezer bruttó körül hozzávágják az emberhez és akkor lenne egy én igényeimet kielégítő Windows-os 10-es netbookom és egy tabletem az ágyba. Jól gondolkodok vagy ennyiért sokkal jobb felszereltségű 10,1-es netbookok vannak?

    Tudtok esetleg javasolni is nekem? Lent kitöltöttem a kötelezóket:

    1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?

    Nem sürgős, de jó lenne valamikor nyélbe ütni.

    (2) Maximális keretösszeg Ft-ban?

    Bruttó 200 max.
    (3) Felhasználási kör? (játék, CAD, PhotoShop, renderelési folyamatok, virtualizáció, irodai munka stb…)

    Esetleg filmvágó Adobe Premier néha, de azon túl normál dolgok: net, Office csomag, játék neem!!

    (4) Játékra használnád-e? Ha igen akkor milyen játékokkal játszol és azokat milyen felbontáson illetve részletességgel szeretnéd futtatni?

    CSak néha régi, körökre osztott játékok.

    (5) Mi a fontosabb számodra, a minőség vagy a teljesítmény?

    Inkább hogy megbízható legyen.
    (6) Szeretnél bele SSD-t? Esetenként akár ötször gyorsabb is lehet számítógéped!

    Nem tudom van,e értelme.
    (7) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt?

    Mindegy de legalább annyira ne zavarja a szememet, mint Dell.

    (8) Notebook tömege?

    Gyakori utazásra alkalmas legyen, legalább fele Dell-nek.

    (9) Operációs rendszerrel vagy nélküle?
    Mindegy

    (10) Tárhely (HDD/SSD) és memória (RAM) mennyisége, illetve, szeretnél-e bele optikai meghajtót?

    Nem kívánság.

    (11) Egyéb kívánság? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)

    Webkamera, cserélhető akksi, HDMI jó lenne.

    (12) Használsz-e CPU (processzor) vagy GPU (grafikus processzor) igényes alkalmazást?
    (13) Eddig kinézett notebookok? Linkeld be a boltot! (Ez azért fontos, mert ha jó notebookot választottál akkor csak egy olcsóbb boltot kell keresnünk)
    (14) Használt gép is szóba jöhet, vagy kizárólag csak új?

    Számlaképesnek kell lennie, inkább új fele mennék.
    Nagyon köszönöm nektek!!!!

Új hozzászólás Aktív témák