Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bozsozso

    őstag

    Sziasztok,

    Cégnél igényelnék egy laptopot, mert munkám úgy alakult, hogy szükséges lenne. Bár még nem tudom milyen választ kapok, de azért kicsit körüljárnám a témát. Mint már többször segítettetek így most is ezt kérem. Beszerzési forrás már megvan(szerintem nem fognak eltérni akitől jelenleg beszerezzük eszközeinket) csak az igényelt típusra lenne szükségem. Mindenképpen stabil megbízható laptop kellene jó szervíz háttérrel.

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    ha sikerül holnap leegyeztetnem akkor mielőbb
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    én most mondanék 300-400 ezret, de ebbe már win-nek officnak is jó lenne ha beleférne
    (3) Felhasználás? (irodai programok, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb., ezek munka vagy tanulás szintjén)
    munka lenne irodai programokkal, gépek elérése távoli asztal használattal vagy más programmal
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    nem
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    valami jól olvasható szemkímélő 15 alatti kiejlző ezt azért írtam így, mert "hazai" környezetben monitorról menne tehát lehet akár 12,5" is de az alatti már nem
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    lenne hordozva tehát a súlya nem árt ha nem túl nehéz
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    valami pro windows akár 10 is
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    ha belefér lehetne ssd-vel 8gb rammal optikai nem kell
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    újjlenyomat olvasó jó lenne, de nem feltétel,legalább 1 USB és valami kijelző csatlakozó(VGA és HDMI vagy displayport) estleg még ha mobil stick nélkül megoldható lenne a mobilnet, tehát simet fogadhatna(ez sem feltétel)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)
    nem részletezem, de szerintem új

    Remélem nem túl nagyok az igények az árhoz képest. Várom az építő jellegű tanácsokat és módosító javaslatokat. Akár árban akár igényeimben.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák