Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MNBT

    tag

    Szevasztok!

    (1) Mikor lenne esedékes a vásárlás?
    (2) A gépre szánt összeg forintban? (mindenképp add meg, a “minél olcsóbb” nekünk nem mond semmit)
    (3) Felhasználás? (irodai munka, iskola, játék, programozás, fotószerkesztés, renderelés, tervezés, stb.)
    (4) Ha játékra is használnád, akkor milyen játékokra, milyen felbontáson, milyen részletességgel?
    (5) Kijelző mérete, felbontása, fényes vagy matt, TN vagy IPS?
    (6) Mennyit lesz hordozva a gép? Használnád-e utazás közben is?
    (7) Operációs rendszer? (Windows, Linux, semmi, legyen Win7 támogatás, stb.)
    (8) Tárhely mérete és típusa (HDD és/vagy SSD), memória (RAM) mennyisége, optikai meghajtó kell-e?
    (9) Egyéb kívánság, speciális igények? (pl.:soros port, HDMI, eSata, webkamera stb…)
    (10) Csak új gép jöhet szóba vagy használt is? (utóbbiak is vannak számlával és garanciával)

    1. Év végén karácsony fele.
    2. Max 220 ezer Ft
    3. Hétköznapi dolgok. Értsd ezalatt böngészés , letöltés, zenehallgatás, filmnézés. + zeneírási munkálatokra
    4. Nem szeretnék játszani
    5. 15.6" mindenféleképp. Lehetőleg Full HD
    6. Használnám utazás közben de véleményem szerint 70%-ban itthon.
    7. Win10, de ha van lehetőség váltanék Mac Osx-re.
    8. HDD de örülnék ha az SSD-m mellé be tudnám építeni. Ram 4GB min. Optikai meghajtó nem kell.
    9. HDMI, webkamera ha HD az nem rossz.
    10. Használt gép is jöhet szóba de csak Macbook Pro 15" 2012mid típus

    Szóval van két laptop amit kinéztem és eközött vacilálok. Egyik a használt Macbook Pro amiben 3. generációs i7 proci van 4GB DDR3 Ram. Proci teljesítménye benchmark alapján egész meggyőző. Anyagminősége, és az OSx miatt nekem kiváló lenne. CSAK sajnos az a program amivel én zenét írok, az nincs Osx-re....Ezért kénytelen lennék a Windowst bootcamppel feltenni és mindkettőt használni. SSD-t az ODD helyére be tudnám szerelni mivel ez nem Retina típus, így memóriát is akár később tudnék fejleszteni.

    Másik pedig egy Asus K501 LX típusú 2015-ös notebook, aminek 5. generációs i7-es procija van, ODD nélkül és csak HDDvel, 4GB rammal. Alumínium ház ami fontos mert a mostani Acer laptopomnak valami csapnivaló az anyagminősége.
    A fejtörést az okozza hogy a mostani 3. generációs i5-ös procim benchmark szerint csak 200 ponttal rosszabb teljesítményre mint az új 5- generációs i7. (i7 5500U vs i3 3210M-ről van szó)
    Ergo hiába új generációs, a teljesítménye nem számottevően jobb?
    Megjelenítés közti különbséget sem tudom hogy melyik jobb, egy 2012-es macbooké vagy a Full HDs Asusé.(felbontásban asus nyert a full hd miatt, a macbook asszem 1440*900-at tud csak)
    Asusba nemtudom hogy az SSD-t be tudom e tenni. Van e foglalat hozzá. ASUS notebook fórum topikba írta valaki hogy van lehetőség de ezt jó lenne ha valaki más is megerősítené, mert nem szívesen butítanék vissza HDD használatra.

    Amit biztosra tudok hogy az Asusban több az USB ami számomra kedvező. Asus természetesen zsír új lenne és a leírás szerint 5-6 óra akkuidőt is ki lehet sajtolni belőle ami nekem nagyon jó hír (bár hiszem ha látom).
    Macbook használt lenne de abba biztosan tudom hogy az SSDt betudom tenni. Újra kéne pasztázni és kitakarítani ami plusz költség. Viszont a proci teljesítménye és az anyagminősége jobb mint az ASUS-é. Nem beszélve az OSX milyen jól van optimalizálva a hardware-hez.

    Szerintetek?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák