Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • saen

    veterán

    Acer XF240H első benyomások (24" fullHD, 144hz, TN panel, Freesync)

    Háttérsztori: Pár hónapja már gondolkoztam egy 144hz-s monitor beszerzésén miután nagyon megszerettem az Overwatch című játékot (FPS) és szeretek a célnak megfelelő eszközöket használni. Egyértelmű volt, hogy a meglévő Asus PB248Q nem a legjobb erre a játékra. Egyrészt a látószög kisebb volt a 16:9-es monitorokhoz képest, illetve frissítésben sem volt a topon. Sokáig vívódtam, hogy mi legyen, mert régen elég sokat fotóztam amatőr szinten, szóval az igény megvolt a minőségre, de a 27"-es IPS-es 144hz-s monitorok elérhetetlenek voltak számomra, főleg mivel videokártya is kell a kihajtásukhoz, nem elég csak a monitort megvenni. A kérdés csak az volt, hogy kell-e nekem 144hz annyira, hogy bele merjek-e vágni egy TN paneles monitorba. Sajnos erről az árkategóriáról nagyon kevés info van a neten, tesztelők az ennél jóval drágább monitorokkal foglalkoznak. Utóbbi néhány hónapban ezt a forumot is követtem és Brekk mindig Acer/Asust ajánlott játékosoknak, így én is ezeket néztem. Acer gyakorlatilag olcsóbb, mint az Asus és van rá +2 év garancia. G-syncet meg elvetettem, mert hiába van nVidia kártyám, ebben az árkategóriában ez az egy dolog közel 50%-os felárt eredményez ami nekem már nem fért bele, így gyorsan eldőlt, hogy ez a modell lesz a kiválasztott. Annyit még sikerült megtudni, hogy az újabb modellek TN paneljét igencsak dicsérték sok helyen, állítólag sokat fejlődtek és ez adott némi bizakodásra okot.

    Vélemény: Ma jött meg a monitor, szerencsére korán hozta a futár és pár órát már eltöltöttem vele. Külsőre a monitor teljesen rendben van, összeszerelésre a régi Asusom robosztusabb egy kicsit, de ez se tűnik gagyinak, szerintem korrekt. Egy dolog zavaró csak a led a bekapcsoló gombnál, ez világosabb a kívánatosnál, ebben az Asus sokkal jobb volt. Összeraktam és gép bekacsolás, majd jött a nagy csalódás. A gyárilag beállított dolgok alapján a képminőség egy katasztrófa volt, de úgy nagyon. Sebaj gondoltam, kértem normál kalibrálást, be kell akkor állítani valamit. Dobozon találtam egy matricát amin találtam némi útmutatást, hogy melyik beállítást kell használni, ezt be is állítottam, jobb lett, de még mindig vacak volt. Itt elakadtam egy darabig, nem tudtam mit csináljak. Ebben a formában annyira nem ütötte meg a szintet, hogy azon gondolkoztam, hogy visszaküldöm. Szerencsére azért eszembe jutott, hogy windowsban is kéne valamit állítani és inkább felhívtam a boltot, hogy mi a teendő. Gyorsan kiderült, hogy a profil file-t elfelejtették elküldeni, ezt azonnal orvosolták is. Beállítottam és utána jött a nagy meglepetés. Helyére került minden, mintha egy teljesen más monitort néznék. Előjöttek a szinek, megszűnt az a túlhúzott fényesség ami megölte a részleteket és kifejezetten jó lett az egész. Azóta néztem rajta filmet, játszottam, böngésztem és teljesen meg vagyok elégedve. Sosem gondoltam volna, hogy ilyen nagy különbség van egy kalibrált és nem kalibrált monitor között. Kalibrálás nélkül szerintem totálisan használhatatlan volt és biztos vagyok benne, hogy a TN panel jelenlegi megítélését ez diktálja, a legtöbben kalibrálás nélkül nézik. Összesen 2k-ba került nekem a kalibrálás, ezután nem hiszem, hogy valaha is veszek monitort e nélkül, totál megérte. Összességében így elsőre szerintem teljesen jó vétel volt, nem kell félni a TN paneltől. Természetesen grafikai munkára nem ilyet ajánlanék, de akinek kell a 144hz, sokat játszik az bátran vágjon bele. Filmezni/netezni/képeket nézegetni is teljesen rendben van ha nem profi felhasználás a cél.

    Kaptam a profil mellé egy ilyet is, ha valaki aki ért hozzá akkor értelmezhetné, illetve talán valakinek hasznos:

Új hozzászólás Aktív témák