Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Gergely2319

    újonc

    Sziasztok.

    Mi jövőre akarunk klímát tetetni miután rendben van a ház. Igazából semmi extra, de tapétázás, festés előtt stb. nem szereltetek, csak útban lenne.
    Vissza olvastam a topicot nem kevesebb mint az előző 1 évet teljesen. Volt egy két elképzelésem milyen irányba menjek és volt egy kalkulált összeg is ami alatt nem is számolok (4-500e) kb. ennyi lenne rá fordítva, De! (mindig ez a de... :D )

    Szóval. Mindegy a ház szigetelése, fekvése energetikai besorolása ennyi rá a matek és pont. Könnyűszerkezetes ház kb 70m2 (30+14+12+12), 5cm szigetelés körben, 2 rétegű mű.ablak, a padláson lesz 25cm kőzet gyapot. A H tarifára lenne kötve. Amiről senki nem beszél az a belmagasság! Mert ugye nem csak a m2-t kellene nézni, hanem mennyi légköbmétert kell hűteni/fűteni. Nálunk ez a belmagasság 235cm. A NY-i oldalon van 3db 120x120cm ablak redőnnyel és ezt reggel 11től, este 19ig süti is a nap a nyáron végig árnyék nélkül. Kint 38-40fok, bent 28-31, főzés mellett akár 32-33 is lehet.
    Kinéztem vagy 4 klímát, erről kérnék véleményt. Szempontok: Első sorban hűtésre kell, viszont kiegészítésnek használnánk a fűtést is. Ha tudja amit kell akkor a sima kéményes, nem kondenzációs gáz kazánt "váltaná" egy X-kinti hőfokig. Havi átalányban 160m3 gáz fogy, ebben van meleg víz is, de ez nyáron napi 1m3 gáz. Télen 200-230m3.
    Éjjel legyen halk, Wifi, 4-5 féle mód. A csövezés 7-8 méter lenne, a külső rész reggel 10től végig árnyékos "hűvős", csapadéktól mentes helyen lenne.

    Daikin Sensira E FTXF35E/RXF35E 6,50/4,11 258.900ft
    Panasonic KIT-TZ35-ZKE 6,70/4,60 367.030ft
    Daikin Comfora FTXP35M9/RXP35M 6,62/4,64 438.000ft
    MITSUBISHI MSZ/MUZ-AY35VGK 8,70/4,70 446.675ft

    Elsőnek a Sensira-ra gondoltam az olvasás elején, aztán jött a Pana, Micu és a Comfora. Sensira szereléssel bőven ár alatt lennénk. Panáról a topic vége felé nem volt bíztató már a szervizelése miatt és többen picit csalódtak benne, hogy nem is olyan halk mint hitték volna. A Comforát többen dicsérik és fűtésre is alkalmas. A Micuról meg csak jót olvastam, bitang halk éjjel a SEER értéke a legmagasabb! Micuval 50-60nal többe jönnék ki. Megéri-e azt a pluszt?

    Köszi előre is!!

    [ Szerkesztve ]

  • Gergely2319

    újonc

    válasz this is life #71131 üzenetére

    Igen én is így számoltam ahogy Te. A két 12m2-es szoba keleti oldalon van, így hűvösebb a levegő is. Az ajtók feletti félfa meg kb. 20-23 centi csak. A lista végén van egy Micu klíma, az AY35. Elég magas 8,7es SEER-rel rendelkezik. Így kicsit erre a típusra irányult a kérdésem, hogy az a plusz 70-120e tudhat-e annyit, hogy 1 készülék elég legyen.
    A telepítés földre kerülne, egy a kültéri számára külön kialakított helyre 40-50cm-re. Bár erre a helyre a hó nem esik be, de még az eső sem.

    A fűtést nem akarom kiváltani, de temperálónak menne azért. Az alacsony belmagasság a 235cm nagyon hamar fel tud melegedni. A nyári hűtésen van első sorban a hangsúly, de nem is akarok 23 fokot csinálni. 25-27 fokkal mi el lennénk, mert ha kimész a 37-40 fokos tűző napra akkor az már így is "sok". Van két 8-10éves gyerek is, rájuk is gondolok azért.

    Ahogy arnyekxxx is írja 2db Sensira. Biztos jobb lenne, de az nem fér bele a költségvetésbe. így 1 készülék jöhet csak szóba. A 4 készülék közül véleményetek a leírtak alapján Ti mit választanátok? Köszi szépen!

    Daikin Sensira FTXF35E ______6,50/4,11
    Panasonic KIT-TZ35-ZKE _____6,70/4,60
    Daikin Comfora FTXP35M9 ___6,62/4,64
    Mitsubishi MUZ-AY35VGK ____8,70/4,70

  • Gergely2319

    újonc

    válasz Kolondrum #71380 üzenetére

    Szia. Tudnál esetleg adatokat írni, hogy mekkora helyen használjátok a készüléket? m2 és m3? Jelenleg én is klímát "vadászok" és a sok olvasás után lehet Micura fog esni a választás, bár lehet csak a 35ös lesz, de nincs kizárva a 42sem egyenlőre. Nálunk 33m2 van és 80m3 a hely ahol lenne. Esetleg tudsz-e képet csatolni a telepítésről stb. ?

    Fishert ajánlottak még, de több helyen olvastam, hogy van mikor pattog a műanyag és ez egy magyar/kínai gyártmány. Köszi.

  • Gergely2319

    újonc

    válasz Kolondrum #71384 üzenetére

    Az utóbbi, hogyan szerelték be. Arra lennék még kíváncsi, hogy mennyire tud leszabályozni Nálad és a nyári melegben milyen hatásfokkal dolgozott? A fűtés teljesítményével ezek szerint elégedett vagy.
    Eddig írásod alapján hozzánk a szerelő által ajánlott 5 kW-os modell már sok is lenne hozzánk. A beltéri szinte adja magát a be kötés. A kültériről esetleg 1-2 két képet kérhetek majd? Hálás lennék! Köszönöm!

  • Gergely2319

    újonc

    válasz Kolondrum #71388 üzenetére

    Köszönöm szépen az írásod! Sajnos Mitsubishi klímákról nem sokat írnak, sem itt és sem külföldi oldalon egyaránt, ezért is ragadt meg a figyelmem az írásodon. A fogyasztást nem mondanám soknak, de érdekes a ki-be kapcsolása. Ennek ellenére, ha Nálad elég ekkora helyen ez a 42-es akkor nálam elégnek kell lennie a 35-ösnek. Egy 6,4x4 méteres helyen lenne a 4 méter közepén. Sima téglalap alakzat. Továbbá itt a fórumon is sokan írták, hogy aki halk készüléket keres annak ott a japán Mitsubishi. Én meg sajnos minden idegesítő hangra figyelmes vagyok és zavar ami felesleges. Az a kinti helység hangulatos ;)

  • Gergely2319

    újonc

    válasz Kolondrum #71392 üzenetére

    Ha Nálad a 42-es leszabályoz és nem tud lejebb menni, akkor lehet nálam a 35ös lenne a befutó. A hely is kisebb, állatok sincsenek bent, ablakot nem nyitunk nyáron, csak ha épp olyat főzünk, hogy hamar kimenjen a szag. A vásárlás nem sügős jelenleg, így azért nem kapkodom el. Viszont tetszik a leírtak. Köszi!
    Az a kis hőmérő az előlapon az milyen hőmérő? Az app az a gyári alkalmazása?

  • Gergely2319

    újonc

    válasz arnyekxxx #71397 üzenetére

    Igen, igazad van. Jelenleg a sima keményes (még nem kondenzációs, sem a turbós) gázkazán is nagyon gyorsan felfűti a lakást és nem kell hozzá 60fokosnál melegebb víz sem. A padlásra jön majd 25centi kőzetgyapot, így ott azonnal megfogok 20-25, de lehet 30% hő veszteséget. Van a klimatizált helységemnek 80m3-e. Sok helyen 30-35W-tal számolnak. Ha én 40nel is kalkulálok akkor 3200w jön ki. Azaz ez alapján elég lenne oda egy 3.2es klíma. Viszont ha durva 50nel matekolunk az 4000w, így a szóban forgó 4.2kW-os klíma bőven túl kiszolgál és lehet ki-be kapcsolna, mert nem bírna kellően leszabályozni. Egy szakember által azonnal javasolt 5kW-osról meg már ne is beszéljünk.
    Sajnálatomra Ő a Gree vonalat viszi és társait amivel semmi problémám, csak a japánt sajnos nem ismeri. Munkáját látva viszont biztos jó szakember.
    Fejér megyében tudtok olyan céget, szakembert aki a japán vonalat viszi? Meghallgatnám az Ő szemléletét, tapasztalatát is.
    Kérdés: ilyen számítások alapján ki melyiket választaná? 3.2kW ami lehet teljes ki lenne használva, vagy inkább egy 4.2kW-os modell ami elképzelhető, hogy ki-be kapcsolni fog mert nem tud kellő képen leszabályozni ?

    Köszi előre is!

  • Gergely2319

    újonc

    válasz curbowka #71422 üzenetére

    Elméletileg (AY termékekről beszélek) a 42es picit jobban le tud szabályozni mint a 35ös modell hűtés esetében. Ellentétben mivel nagyobb a teljesítménye, így nagyobb áramot is vesz fel, ha legmagasabb teljesítményen megy, de ez érthető is. Valamit valamiből. Fűtés terén egyforma az alapállása a minimum érték, de az erősebb itt is több energiát kér érthetően. A különbség csak annyit papír forma szerint, hogy ha a nyári hűtést nézzük akkor egységnyi energiából a 35ös hatékonyabban állítja elő a kért hőfokot és ez miatt kaphatta meg a A+++ jelölést. Én mint laikus más különbséget nem veszek észre. Ti is, meg sok helyen még olvastam, hogy egy hatékony 3,5kW-os készüléket 35-45m2-re és 85-100Lm3-re ajánlanak, a 4,2kw-os készüléket meg 40-60m2 és 100-120Lm3-re.
    Ezek adatok alapján ismerve a házunkat (30-32m2 és 78Lm3) és az egy légtérre tervezett klímát lehet a 3,5kW-osra fog esni a választás. Főleg azért is, mert akárhol olvasom, mindenki azt írja, hogy a japán márkán többek közt a Mitsubishi nagyon hozza a minőséget és a többi márkákhoz képest magasabb szinvonalon van, nem hiába kapta meg a magas SEER és SCOP értéket a méretéhez képest.
    Nem tudom melyik lenne jobb, 3,5 vs. 4,2?

    Az első klímás szaki aki ott járt azonnal 5kW-os erőltetett és a Gree vonalat ugyan erre a helyre.

  • Gergely2319

    újonc

    válasz Kolondrum #71547 üzenetére

    Köszönöm szépen ezt a részletes leírást! Én kivtelesen! Ezek alapján egyre jobban a 35ös felé hajlok. Ahogy leírtam nálunk a 30-32nm2 és a 80Lm3 helység hűtése az elsődleges cél és a téglalap alakú helység rövid felén lenne középen a készülék. Így a Te írásod alapján elég lesz nekünk a 35ös is. Várom a hidegebb időket kivételesen, mert Nov. végén akarom megvenni a készüléket, hogy jövőre már fel lehessen tenni, így hátha elkerülöm a 2024es tavaszi áremelkedést.
    :R

  • Gergely2319

    újonc

    válasz Tejföl #71560 üzenetére

    Gondoltam erre is, de ez Mitsubishi ;) Hetek óta olvasom ezt a topicot, az elmúlt 1-1,5 évet vissza olvastam növekvő időrendben. Követek 2 csoportot facen is. Azaz igazság hogy itt és ott is, meg persze német és angol oldalon, fórumokon "panaszkodnak" minden féle hibára a Greetől kezdve, Midea, Fisher, Panasonic, Polar és sorolhatnám a kisebbtől a nagyobb hibáig, de talán 1000ből 1x volt valami észrevétel Micuval kapcsolatban és nem is hiba még. Mindenki azt írja, tanácsolja, hogy ha igazán jó gépet akar venni és van rá plusz 100-200e ft-ja akkor csak is Mitsubishi, mert azok jók. Szóval az a fél év minusz a gariba a jövő évi áremelessel szemben ami akár ha jön a "klímahullám" 30-50e Ft legalább, nekem megéri. És ha ott a készülék akkor a kültérit le tudom mérni és elő tudom neki készíteni a helyét, mert a földön fog állni. Beszereléskor meg csak rá kell ülteni majd. Hozzáteszem, hogy az autónk is Micu, olyan a hangja alapjáraton hogy ha mellette állsz akkor a szél zaja hangosabb mint a motorja ;) Beállsz mellé egy mai modern autóval ami nem elektromos és észre sem veszed, hogy jár az autóm. Meg aki mer az nyer és áldozat nélkül nincs győzelem :D

  • Gergely2319

    újonc

    válasz Alpenjunge #71563 üzenetére

    A 42-esről már olvashatunk szép összefoglalót. Tudnál írni esetleg Te is a 35ös Micurol Nekünk? Vélemény, tapasztalat, észrevétel, fogyasztás, hang, teljesítmény stb.?
    Köszi előre is!

  • Gergely2319

    újonc

    válasz Kolondrum #71594 üzenetére

    Igen. én is így gondolom. Jelenleg 141m3 gázt fizetek átalányba amiben benne van a melegvíz használat és a főzés is, ez havi 15e ft. Engem ez nem zavar, mert tudom hogy a padláson nulla a szigetelés, de jövőre megy fel a 15+10cm kőzetgyapot. Na az sokat fog fogni. Ennek ellenére a gyorsan fel van fűtve a ház, tartom a 22-24 fokot télen, de 26-28ra is bedurrantok alkalmakkor :B Sok mindent át alakítunk Januártól nyárig, a fűtést is picit "normalizálom" termosztátos fejekkel, két helységben a radiátort felcserélem. Nappaliban "túl" meleg van a nagy radiátor és a főzés miatt, a hálóban ami lesz meg kicsi, hűvősebb van. Így a nappali megkapja a fele méretű radiátort termosztáttal amit el tudok zárni, a szobába meg had menjen. A maradék két szobát meg már hozzá tudom állítani. Kint meg mehet majd a klíma rásegítésnek és a kazán "ereje" megmarad a legtávolabbi szobára, szobákra ahonnan akár kifelé is jöhet a meleg majd.

    Köszönöm Mindenkinek a hosszadalmas segítséget, tapasztalatok megosztását és a döntés segítségét is!
    November végén meg is veszem a készüléket és elteszem otthon addig :)
    Üdv. ;)

  • Gergely2319

    újonc

    válasz Sumi #71874 üzenetére

    Szia. Én is elég jól kiveséztem ezt a Micu klímát. Én 35-ös AY-t fogok venni. Nekünk arra a 30-32m2-re és a kb. 80lm3-re elég lesz, mivel elsősorban hűtésre kell nyáron. Télen meg amit tud, ahogy tudja, annyival elégszek meg. Én 1 hónapja kezdtem vissza olvasni ezt a topicot az előző 1 évet, mellette német és angol oldalakat is. Nincs az az ember aki le tudna beszélni erről a típusról ;)

  • Gergely2319

    újonc

    válasz lala666 #71879 üzenetére

    Micsodaaa? Egy 2,5es elég arra amit írtam? Én még gondolkodtam, hogy 4,2es legyen-e, mert a klímás aki kint volt az azonnal 5össel kezdett...bár nem Micu volt, de akkor is... Most meg azt írod, hogy 2,5essel jól elvagy :D.... Ennyire nem szeretném ki centizni azaz igazság, de nálunk a Ny-i fekvésű hátsó falat egész nyáron napnyugtáig süti a nap stb. Nem írnám le megint, ha esetleg írdekel keress vissza rám, de azért megleptél! Egyenlőre én maradok a 3,5es-nél, talán valamivel biztosabb és lenne tartalék is benne, ha beindul a konyhában a főzés (egy légtér)

    Azért köszi az infót! ;)

  • Gergely2319

    újonc

    válasz Sumi #72081 üzenetére

    Szia. A hőmérséklet amit leírtál azzal nincs gond. Viszont a tégla fal nagyon át tud hűlni. Vehettél volna akár milyen klímát szerintem mindegyikkel "csalódtál" volna ezek alapján. Egy központi fűtésnek is órák kellenek amig helyre áll a rend ilyen téren. Fél nap legalább, ha nem több. Ez 11 fok az csak a levegő, a padló hidegebb és mivel a meleg felfelé száll, így a padló sokkal lassabban melegszik át. És ameddig az hideg, addig bizony fűteni kell. A klímaból ami áramlik meleg levegő, azt azért érezheted hidegnek, kevésnek mert az egész belső légkör hideg és azonnal lehűl. Radiátor esetében sem melegítenéd fel 40 fokos vízzel ezt az házat. Az 50es Micu nem kicsi, de amint minden jó lesz nem fog ez ennyit pörögni, sem fogyasztani. Aztán lehet még sok is lesz oda. Eddig akárhol olvastam ezekről, ahova 5ös kellene, azt elviszi a 4.2es, vagy 4.2es helyett a 3.5es. Ezeket német és angol oldalakon is olvastam.
    Egy dologra még nem volt Kérdés-válasz.... Tetőtér/padlás: hogy van szigetelve? Mert ha ott nincsen vagy csak nagyon minimális, az a kevésnek érezhető meleg ott is hamar elfogy. (Tapasztalat mert nekem még nincs klímám, de a könnyű szerkezetes házon pl a konyha/nappali felett 0 szigetelés van jelenleg.) Érezni is amint kilépek a szobákból.

    És egy 5ös klíma termetesebb mint a kisebbek így nagyobb levegőt mozgat meg, ez zajjal is jár, szélzaj. Ez vonatkozik más gyártóra is.

    Na pacsi ;)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés