Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lacy027

    tag

    válasz pjen #30301 üzenetére

    Megszenvedtem az árammal és még mindig nem jó. Valószínűleg azért a konnektorból vezették tovább az áramot, mert több vezetéket egyszerűen nem lehet beletuszkolni a falban lévő csőbe, ami a kötődoboztól a konnektorhoz megy. Kb. 3 méter az egész szakasz, valahol pedig van valami benne, mert ott megakad a vezeték, alig bírtam behúzni a szükséges háromat, több teljesen esélytelen volt. A konnektortól a következő konnektorig viszont nincs gond, szinte bármekkora kábelt benyel, ebbe fél perc alatt be lehet húzni, a másikkal órákat közdöttem.
    Kicseréltem az egész szakaszt, új kötések, nem közvetlen a konnektorra kötve megy az áram tovább a másik konnektorhoz, hanem wagoval elosztva, a lényegen mondjuk nem változtat, még mindig nem a legideálisabb megoldás. Összeraktam mindent, megint rázott, bárhogyan dugtam be, pedig mindenhol ott a fázis, a nulla és a föld hiánytalanul. Egész nap ezzel szívtam, nem sikerült rájönnöm, miért csinálja. Ami eszembejutott, minden szakszerűt és szakszerűtlent kipróbáltam, hiába. Már nem is a falon belül megy az áram a két konnektor között, hanem az egyik konnektor mögötti wagoból van elosztva, majd kivezetve a falra kábelcsatornában, végig a radiátor alatt, majd ismét kábelcsatornában a falon, végül bekötve a konnektorba. Ezt azután csináltam meg, miután kipróbáltam ezt a megoldást, a konnektorok a kábel végén lógtak, nem voltak a falra rögzítve, sem a kábel csatornában elvezetve, csak össze volt kötve és jó volt, nem rázott. Készreszereltem, majd hátradőltem volna, de nem, még mindig ráz. Valami összefüggés van a radiátorral, ami a két konnektor között van, mert ha éppen úgy tekeredik a radiátor körül a kábel, akkor nem ráz, de ha nincs a közelében a radiátor, akkor megint. Viszont a próbánál sem volt a radiátor közelében, akkor meg jó volt. A vezeték állásától föggően vagy ráz, vagy nem, de utóbbit nehéz megtalálni. Multimérerrel mérem, az egyik vége a földbe dugva, a másik a kültéri aljához érintve, ekkor néhány volt feszültség mérhető, ha hozzáérek a földhöz meg a kültéri aljához, érezhetően ráz. Másik konnektorból működtetve semmi sem mérhető vagy érezhető, pedig mindegyik ugyanúgy van bekötve. Én ezt már nem értem, áram így még nem szivatott meg. Azt hiszem be kellene fejeznem az offolást és keresnem kellene egy megfelelő topicot, vagy inkább egy villanyszerelőt...

Új hozzászólás Aktív témák