Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tibcsiworld

    aktív tag

    válasz stuka20 #1833 üzenetére

    Szia!

    Az összefoglalóban még hagytam némi infot a veszteségről,érdemes elolvasni. Az adatok mAh-ban vannak megadva, de gyakorlatilag ez a szám semmit nem ér! A tényleges kapacitás Wh. Ez egy mérhető összehasonlítási szám lehet!

    A mAh az minden gyártónál 3,6V-on van megadva. (kivéve a noname, ahol 100/500.000mAh van megadva egy 100g-os power banknál. Nah ott lehet 0,1V-on számoltak) A telefont viszont 5V-on töltöd! Tehát egy 10.000-es bank 3,6V-on kb. 6250mAh 5V-on. Ennyit tárol. Ebből vond le a töltési veszteséget (kb. 10%). Ennyivel számolhatsz a legjobbaknál.

    Lista:

    Ez a téma akkor volt létrehozva, amikor gyakorlatilag csak kínából lehetett ezt rendelni, és sok volt az "átverés".

    Jelenleg már a hivatalos boltok nem árulnak gagyit, mert 2 hetes visszaküldési garanciába belebuknának.

    Szerintem ha nincs speciális igény (indukciós töltés, ... ) akkor a kapacitás nagyjábóli kiszámolása után veheted is. Usb c gyakorlatilag mindegyikben van. De azért érdemes megnézni, hogy a kiválasztottnál van e.

    Nekem 7-8 éves elsőgenerációs xiaomi van kínából rendelve. Tökéletesen muzsikál.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák