Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • ntomka

    nagyúr

    válasz Dave™ #26306 üzenetére

    Nos, én szívesen meghallgatnám azt az opamp-ot, hogy mennyiben változik a hangja vele. Gondolom nem nagy érték, ha tudod honnan szerezhetném be, akkor küldj pü-t. Simán el tudom képzelni, hogy a grado-m jobban szólna vele, mint most a gyári audinst-tal. :)

    ツ Headphones on - World off

  • dudika10

    veterán

    válasz Dave™ #26306 üzenetére

    Az AD-k messze állnak a valóságtól, nem is akarnak olyanok lenni.
    Neked ezek tetszenek, szóval Te sem keresed a valóságot.
    A jobb kifejezés lehet az, hogy közeledsz a valósághoz (objektíven jobb) és lehet az, hogy közeledsz az elképzelésedhez (szubjektíven jobb).
    És azok alapján amiket írtál jobban tetszik és közelebb is van a valósághoz ami nekem ellentmondásos nagyjából.
    De én ebben sem érzek semmi támadást. Nem tudom, hol sérti ez az ízlésedhez való jogodat. :N

    Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

  • Shufny

    őstag

    válasz Dave™ #26306 üzenetére

    Semmiféle megszokott világkép nincs az Audinst -ről, az AD900 -ról meg pláne. 1000 féle válasz van a jelenségre, de te ugrálsz itt a következtetésekre és beugatsz egy ténylegesen szakmai cikkre, ami ritka mint a fehér holló, úgy hogy még el sem olvastad rendesen.

    Amik szerintem hibás következtetések:
    Nem olyan mint a Dell/Telefon -> elrontja a karaktert
    Head-fi vélemények ilyenek. Hmm... miről is hallgatták ők? Senki nem vitatja, hogy ők is gondolhatják az "igazi karakterét" olyannak, ahogyan a hangkártyájukról szól. Attól még nem jelenti azt, hogy egy jobb forrásról is úgy kell szóljon.

    Közelebb került ehhez az új opamp -tól -> nem elolvasott cikk egy kreténség.

    Több lett a mély -> jobb.
    Lassabb lecsengéstől több a mély. Akár tervezhették is ilyen forráshoz az AD -ket, ezt sem vitatta senki, ettől még nem a maszatoló laptop lesz a referencia, és MINDEN más túl gyors. Ezzel a jelenséggel meg változik a téri is, szóval az sem meglepő, ha az is mélyebb lett.

    KMT által említett széthúzott tér és áthallás kapcsolata is jó magyarázat... de ha egyszer nem így kell szóljon. :U

    Mi ajánlottuk az Audinst -ot -> Nem lehet hibája.
    Első tippem az lett volna, hogy próbáljad ki külön táppal, főleg mert laptopra van dugva. Így még az is elképzelhető, hogy az opamp -ok nincsenek rendesen táplálva, és a tieid jobban tűrik ezt. Ez tervezési hiba a részükről. Elképzelhető, hogy durva kompromisszumot kötöttek a listázható feature érdekében. Másik a gain beállítás, ami szintén beleszólhat ebbe. Az állítható gain például a head-fi -n népszerű M-Stage -en se sikerült túl jól. Persze így meg jöhet az a probléma is, hogy annyira alacsony állásban nem elég jó a poti.

    slfln másik topicban írt már az épített USB -s DAC -jánál erről, hogy sokkal érzékenyebb arra, hogy mivel és mibe van dugva, mint a HRT.

    Több olyan végkimenetel is van, ahol kijön, hogy neked mégse ez a tökéletes forrás. Még akkor is, ha eltekintünk attól a lehetőségtől, hogy túlzottan szeretnéd, hogy hasonlítson a korábbiakhoz.

    KMT: A méréshez annyit, hogy az OPA-Earth és Sun sokak szerint sokkal jobban szól, mint a többi opamp.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák