Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • weri

    senior tag

    válasz copass #88594 üzenetére

    Az üveg berágódása sokkal komolyabb surlódási problémát okoz mint egy lágy anyag folyamatos kopása. Továbbá elég macerás az üveget felcsiszolni "házi" körülmények között mivel szerintem nem minden házban vannak 1000+ -os kövek / papírok amivel ugyanazt a minőséget reprodukálni tudják.
    Ellenben a teflon csak tovább kopik és a berágódott részek miatt se érezhető akkora surlódási ellenállás mint az üveg esetében :)
    Attól hogy a marketing eladja nekünk hogy milyen jó, még nem feltétlen kell kézpénként venni. Ilyen alapon kerámia talpak is lehetnének, vagy Zafír. Vannak is és voltak is. Mégse használja a felhasználók nagy %-a, csakúgy mint ezeket az üvegeket.
    Szerintem csak a marketing miatt van ennyire előtérben, más különben már ez is csak egy termék lenne a sok között.

    Mellesleg szerintem a talpaknak is van hátránya bizonyos egereknél, a tehetetlenség miatt ami az egerek súlya miatt van. Egy nagy tömegű (pl. G502, 518 stb) egér nehezebben kontrollálható szerintem ha túl könnyen csúszik mint egy superlight :)
    Ismerek olyan embereket akik kifejezetten hátrányként élik meg már a PTFE talpak jobb surlódási tulajdonságát. :)

    Nem hiszek a véletlenekben. Az események mögött - bárhogy fordulnak is - mindig van egy terv.

Új hozzászólás Aktív témák