Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kopf

    csendes tag

    Té. egybegyűltek,
    Olyan gépeket, típusokat keresek melyekben lakozik a képesség a záridő finomhangolására a szabvány értékeken túl, akár tizedes vagy százados mértékben a szokásos pl 1/akárhányados mértéken túl. Pl: 1/129.9 vagy 1/59.9, stb, tetszőleges.

    CRT megjelenítőket szeretnék fotózni és videót készíteni róluk, de sajnos eddig képtelen voltam egyéb beállításokkal elérni, hogy folyamatos, vibrálás vagy ha akár lassan és alig észrevehető de futó csíkoktól mentes legyen a kép. Úgy vélem ez az említett variálható zársebesség lenne az igazi kulcsa a dolognak.

    Főleg Sony párti vagyok, ilyen gépem is van, igaz még félig áteresztő tükrös, ellenben kazal obejktívvel együtt. Erről már egyébként is MILC-re akartam váltani, ráadásul fullframe-re.
    Volt is alkalmam tartósan tesztelni egy A7II-est, de sajnos ebből a szempontból ott sincs előrelépés. Ez volt a kiszemelt a darab, de elvette a kedvem a jelenség.
    Ha jól tudom az A7III-ban jelent meg az anti flicker funkció, majd pedig a négyesben az amit említettem, a teljesen szabadon állítható záridő/sebesség, mellyel elvileg teljes mértékben eltávolítható minden nem kívánt vibrálás fényforrásokból, egyebekből, az annak frekvenciájára szinkronizálással, asszem.
    Tehát azzal tisztában vagyok, hogy az újabb és jellemzően drágább Sony milc-ek már tudják ezt a funkciót. A probléma abban van csupán, hogy nem kívánok a milla felé kacsingató gépet vásárolni csak ezért. Hobbi fotós vagyok, egyszerűen hülyeség lenne.

    Mindemellett biztos vagyok benne, hogy ez a funkció jelen van/volt már sokkal gyengébb és régebbi gépekben is, ezekről szeretnék információt kérni.
    Mely típusok lehetnek ezek, mely gyártótól?
    Egyes gyártóknál, hogy hívják ezt a funkciót?
    Szerintetek jól gondolom-e, hogy ezt a funkciót kell keresnem a probléma megoldásaként?

    Köszönöm.

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

  • kopf

    csendes tag

    válasz balazs1022 #58976 üzenetére

    A szűrőt nem, nem is értem, hogyan működne.
    A záridőt persze. Nagyobb záridőnél elmosódás és foltosodás, kisebbnél sűrű csíkozás, sűrűbb vibrálás jellemző.
    Itt a téma vibrál, pontosabban, másodpercenként körülbelül 60-szor rajzolja tele a képernyőt sávokban. Az emberi szem nem látja ezt, de a kamera igen. Kivéve ha...
    De mi az a ha? :)

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

  • kopf

    csendes tag

    válasz lugosi #58978 üzenetére

    Mozgóképről van szó, egy villogó monitoron, gyorsan mozgó képről, vagy azon gyorsan mozgó alakokról. A záridő növelése mindenképpen elmosódáshoz vezet, amit nem szeretnék. Állvány alap.
    A kép készítése még úgy ahogy megoldott, az 1/60 záridőn a leghatékonyabb a mutatvány, ott csak egy kb 2 mp-ként átfutó folt van, azt meg lehet közölni.
    De a videófelvétel továbbra is problémás.
    Értem amit javasoltok és köszönöm a tanácsokat, de ez nem szokványos dolog, a szokványos megoldások nem működnek. Ettől függetlenül a dolog kivitelezhető ez teljesen biztos, csak a költséghatékonyabb megoldását keresem, mint a korszerű milc vásárlása.

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

  • kopf

    csendes tag

    válasz MrChris #58979 üzenetére

    igen, érint valamelyest. Nem konkrétan DOS-os, de régi videojátékokat szeretnék profi crt monitorokon fotózni és videózni. ezek sem feltétlenül kerek 60hz-en mennek, valószínűleg ebből is ered a probléma.
    Éppen ezért keresem az egyedileg beállítható záridővel rendelkező megfizethető gépet.

    Azt sikerült eddig kiderítenem, hogy egyes panasonic kameráknál létezik ez a funkció, csak nem tudom melyekben és hogy hívják azt. (kamera alatt értendő akár a fényképezőgép is, hiszen az is camera külföldiül :)))
    Elég szokatlan igény ez, valszeg fel sem tüntetik egy átlagos adattáblázatban.
    Egyes Canon és Nikon is tudja ezt, valamint bizonyos utólagos okostelefon camera programok szintén.

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

  • kopf

    csendes tag

    válasz MrChris #58982 üzenetére

    Ismerem a videót, ezen és más hasonló anyagokból levonva a tanulságot keresem az eszközt mely tudja ezt, ahogy az emberé is tudja :)
    Ilyet, illetve hasonló felvételeket szeretnék készíteni, gyakorlatilag ugyanilyen eszközökről.
    Egy telefon is tudja ha megvenném rá azt a programot, ami nagy eséllyel be fog következni jobb híján. Igen, a záridő finombeállításának képességre van szükségem, tudom, ezzel kezdtem a mondókámat :)

    A témában a probléma nem az fps, amire az átlag kocka gondol, azaz a képkocka per másodperc, itt ez nem értelmezhető. Ezeknél a dolgoknál nincs ilyen.
    Ezek analóg tv/video jelek, PAL esetén 50hz, NTSC esetén 60Hz, melytől adott rendszerek eltérhetnek csekély módon, a képcsöves cucc úgyis kirajzolja.
    Ezek összefüggésben vannak a régióban használt eszközökkel, hálózati frekivel, az adott képalkotó eszközzel. A jel függvényében a berendezés pl NTSC esetén kb 60-szor építi fel a képet vízszintes sávokból másodpercenként. Főleg ilyen, NTSC eszközöket használok. Ez a villogás és vagy futó sáv valamilyen formája lesz látható ha nincs meg a szinkron a megjelenítő és a kamera között.

    Tehát tökmindegy, hogy az anyag hány fps, nem azon múlik(az fps gyakorlatilag nem értelmezhető az oldschool 2D videojátékokra, nem úgy mint 3D-re) lehet az állókép vagy sima tv adás, bármilyen video jel, az villogni fog sajnos egy képcsöves monitoron míg meg nem lesz a szinkron.
    Egyébként és természetesen az LCD és minden egyéb más megjelenítő is villog, képet frissít, csak a technológiából adódóan azoknál kevésbé szembetűnő mert sokkal lassabban rajzolnak képet mint egy CRT és nagyobb frekvenciákon mint pl 60hz.

    Mindenesetre köszönöm, hogy segíteni próbálsz.

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

  • kopf

    csendes tag

    válasz theporcupine #58984 üzenetére

    Igen, ezt a funkciót keresem. Egy alternatívának jó lehet ez a panasonic féle megoldás. Utánajárok, köszönöm.

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

  • kopf

    csendes tag

    válasz balazs1022 #58988 üzenetére

    Állókép fotózásánál működhet, azt úgy ahogy, de eddig is meg tudtam oldani szűrő nélkül is, telefonnal is. Sőt, telefonnal még jobban :D
    Itt a fő probléma a vibrálásmentes videofelvétel készítéssel lenne, ez lenne a cél, valamint azzal, hogy nem állóképet rögzítenék, amit kb azonnal haza is vágna a magas záridő, szűrő ide vagy oda, mindegy.
    Köszönöm, hogy segíteni próbálsz, de sajnos ez nem járható út, ahogy már előtte is megemlítésre került.

    "Hol van az éter? A meszkalin nem hat!"

Új hozzászólás Aktív témák