Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pethob

    aktív tag

    válasz MrChris #39152 üzenetére

    Neked valami nagyon rossz 350D vázad lehetett, mert az "életlen", meg a "nincs mit rajta fejleszteni" kijelentéseket sem tudom hova tenni. Rengeteget használtam azt a vázat, és pont ugyan olyan összefüggés volt a képminőség és az elé tett objektív minősége között, mint később bármelyik másik Canon vázon. Nyilván a felbontás az 8MPx-el, és ISO-ban tényleg nem volt érdemes 400 fölé menni, de színkezelésben, dinamikában nagyon jó szenzora volt/van. A 8Mpx-el meg webre és max 60×30-as nyomatra még bőven jó.

    Csinálsz egy szabattéri portrét jó fényekkel 50/1.4 optikával 350D-n és vadi új 80D-n, majd ugyanazon a nyomtatón kinyomtatod max 10-15-ös méretben meg nem mondod majd, hogy melyik vázzal készült. (Más történet ha vágni akarsz a képből, mert ott hiányozni fog a felbontás, vagy megint más történet ha kell az ISO1600 mert kevés a fény.)

    Azaz a mai napig lehet vele jó minőségű képeket készíteni, tanulni pedig pont emiatt tökéletes. Mert sokkal előbb leszel azon a határvonalon, ahol már neked is gondolkodni kell, nem old meg a gép mindent helyetted erőből...

    Lehet, hogy Te a JPG outputról beszélsz? Na az tényleg elég rossz minőségű volt.(És sokszor életlen, utólagos élesítés PS-ben igencsak ráfért) RAW-ban kell használni, és bátran élesíteni a konverziónál. A mostani Canon-ok JPG motorja nekem is meglepetés volt, hogy mennyit javult a 60D óta...

    Nincs rá kereslet, ha 40-ért hirdetik, oda fogják adni 30-ért is. Befektetésnek tényleg nem jó, bár sokat ezen sem lehet bukni, inkább mindent, mert majd senki nem akarja megvenni még 5 Ft-ért sem. Eladni sem, mert ennyire kevés pénzért azt sem érdemes...

    E510-et nem ismerem, biztos jó kis gép volt az is, mondjon róla véleményt aki sokat használta.

Új hozzászólás Aktív témák