Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Victoryus94

    őstag

    válasz Formaster #37040 üzenetére

    Szia. A Full Frame-es szenzor nagyobb, mint az APSC-s. (1.5 -1.6 szorosa)
    Általában drágábbak is az ilyen szenzorú gépek (a szenzor a képérzékelő mérete)
    A te géped APS-C -s szóval ilyen szempontból csak akkor számít az objektív, ha később feljebb váltanál.

    Na most objektív téren is, ha általánosítunk, akkor a Fullframe lencsék jobb minőségűek (de ez APSC-s vázon egyébként nem feltétlen észlelhető, APS-C obik között is van jobb, FF-esből is gyengébb)

    Viszont a 18-105-ös fix rekesz értékű!
    A másik nem. Ez azt jelenti, hogy ha beállítod az F éréket F4-re, és közben zoomolsz, az egyik objektíved automatikusan szűkíti a rekeszt, és csökkenti a fényerőt. (értsd: 18mm-nél lehet, hogy a rekesz F3.5, de mire kitolod 105mm-re, már a rekeszérték f6.3)
    Persze ha van elég fény, állíthatsz fix f6.5-ös rekeszt, és akkor nincs ilyen gond a zoommal, de ilyenkor is lehet előnyösebb a jobb háttérmosás, ahhoz pedig tágabb rekesz kell.
    Ez videó közben idegesítő (mármint az, hogy zoomolás közben sötétül a kép)
    Ez a 18-105-nél nem jelentkezik, ott megtartja fixen a rekeszt, amire állítottad.

    Ezen felül nem tudom, milyen eltérések vannak a két objektív között, nem használtam őket.

    Ui.: 80Hun beelőzött. Amit a zoomról ír, az teljesen igaz, és videós szempontból fontos megfontolni. (ha viszont fotózom, engem idegesít a motoros zoom, de ez saját vélemény -lehet, csak én próbáltam rossz lencsével, és a Sony megoldása jobb)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák