Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    nagyúr

    válasz ZTE_luky #91232 üzenetére

    műtött a csuklóm, ínhüvelygyulladásom többször volt, érzékeny rá asu
    Ebben az esetben olyan billentyűzet lenne előnyös, ami nem téglalap alakú és van tenting is, a csuklótámasz nem elég, és a sima osztott kialakítás is kevés lehet.

    A Microsoft Sculpt Ergo sajnos eltűnt a kínálatból, Logitech Ergo K860, Cherry KC 4500 Ergo és társai körül nézelődnék, és elsődlegesen a formának rendelném alá a döntést.

    [ Szerkesztve ]

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Domonkos

    Ármester

    válasz ZTE_luky #91241 üzenetére

    30k az kb. anyagkoltsege a legkisebb skeletyl-nek.

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • Mephike

    őstag

    válasz ZTE_luky #91241 üzenetére

    Nézd tudom, hogy a pénz sok mindent behatárol. Ugyanakkor elgondolkoznék azon helyedben azon, hogy pár ezret még hozzátennék a kerethez és vennék egy normális billentyűzetet, amit javasoltak már itt. Hidd el ha most kompromisszumot kötsz, lehet a következő műtét után a döntsed hibás lesz visszatekintve.
    Illetve nem tudom milyen egeret használsz, de egy könnyű tömegűt szintén végiggondolnék a helyedben. Persze még egyszer mondom, megértem ha nincs rá keret, de én ebben az esetben várnék még egy kicsit. Gyűjtenék és utána vennék valamit. Remélem sikerül jól döntened majd, az a műtét eléggé rosszul hangzik.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz ZTE_luky #91249 üzenetére

    Ezek közül egyik se tenting ugye?
    Mindegyik tenting ebben a listában, nem sík a felülete, kiemelkedik a közepe.

    A középső osztás ezen segít, a mechanikus vonalon ajánlott Keychron V10 ilyen:

    Egy eléggé fontos lépés, simán lehet, hogy már ez elég lehet ahhoz, hogy a csuklód soha ne kerüljön rossz állapotban a jövőben, de lehet, hogy a következő szintet is meg kell lépni, ami a tenting.

    A tenting ezen segít:

    A csuklótámasz pedig ezen tud segíteni, ha nem tartanád nélküle jól a kezed:

    Microsoft Desktop Sculpt Ergonomic maygar +egér 83,000 Ft
    Ezt húzd ki a listából, kifutott darab, irreális árat kérnek érte, az életciklusa alatt 30-40e között volt az ára, annyit ér, nem a dupláját.

    Rossz csuklóra Domonkos ajánlása a legjobb olcsó megoldás amúgy, de ahhoz teljes szemléletváltás kell.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • PROTRON

    addikt

    válasz ZTE_luky #91249 üzenetére

    Laikusként nem beleugatni akarok, csak a felmerült 1-2 apróbb kérdésben segíteni:
    a "'V10" az a Keychron V10, ami "alice" layoutos, numpad nélküli, viszont 30k körül már megvan az alap bill, rendes méretű kupakokkal, a többit meg később is tudod cserélni amikor úgy érzed megvan a zsé.

    "egérből sem ártana valami ultrakönnyű (lehetőleg könnyebb, mint 60 gramm) darab, esetleg egy nem hüvelykujjas trackball (Kensington SlimBlade, ilyesmi).
    Ilyesmit tudnál/tudnátok ajánlani mit érdemes?"

    Pedig ott van az általad idézett szövegben, a Kensington Slimblade-t javasolja kollega, csak megint az van hogy a Te helyzetedben ez 50k feletti árkategória, de a hasonlókból a jókat szintén 30k felett írja árukereső.

    Végezetül:
    lehet venni cipőből is 5k hufért, még is ha egészségügyileg szükség van jobb lábbelire, akkor 50-100k ért vásárolnak az emberek. Ez ilyen sajna.
    Mobilból is bőven elég a 60k kategóriás, de még is fogy az ifón....

    Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz ZTE_luky #91249 üzenetére

    "Őszintén világ életben 5k-s billentyűzeteim voltak, azért ért hideg zuhanyként ez az egész."

    Érdekes dolog ez, sokan vannak így vele, és a magam részéről nem igazán értem. Rengetegszer látni olyat, hogy über high-end CPU, több százezer forintos VGA, 42 hüvelykes, 144 Hz-es OLED és miegymás, de a beviteli eszközök összesen érnek egy jobb napon bruttó 15 000-et.

    Mármint a perifériák (billencs, egér, monitor, hangrendszer, headset, gamepad stb.) azok az eszközök, amiken keresztül megvalósul az ember-gép kapcsolat, és döntő mértékben befolyásolják a felhasználói élményt, a képernyő előtt eltöltött időt.

    Ebből kiindulva nem tartom észszerűnek túl sokat spórolni rajtuk, és ez csak hatványozottan válik igazabbá, ha rendszeresen számottevő időt ülünk a masinánál. Ha munkához használjuk, célszerszámok, ha szórakozáshoz, akkor felhőtlen kikapcsolódásra vágyunk, érted, viszont mivel sokan még tényleg nem próbáltak korrekt cuccokat, nincs kialakult igényük vagy szimplán nem tudják elképzelni, hogy miképp lehet fokozni a hatékonyságot/munkakedvet/dopamintermelést egy efféle motyóval. Ezen csak a tapasztalás segíthet, semmi más.

    "De nem áll össze nekem h szükség van egy kb 40ezres billentyűzetre és továbbá egy 40ezres támaszra? Vagy ezek egyike is elég?"

    Ez egy komplex kérdés, attól függ, hogy pontosan mit veszel. Az a 40 000-es támasz a "csúcsválasztás" bármihez is (értelemszerűen kivéve azokat a motyókat, amiknek integrált támasza van), és igen mágneses pánttal felteszed a csuklódra, úgy, hogy a tenyered töve van rajta. Picit olcsóbban van pánt nélküli verziója is. Nem teljesen újkeletű történet, már a második generációnál tart, ortopéd szakorvosok közreműködésével tervezték, vannak cserélhető elemei, jó a support és ahogy utánanéztem, eléggé pozitívak vele a tapasztalatok. Az alsó részén méretes PTFE talp van, így bármilyen egérpadon/deskpadon/asztallapon (ilyet nem illik :DDD) is fajántosan csúszik.


    "Mi az a V10, a kapcsoló és a kupak meg gondolom már nem annyira lényeges csukló tekintetben, vagy?"

    Keychron V10. A kapcsoló és kupak inkább az ujjak vonatkozásában lényeges, ahogy a plate is (vagy épp a flex, ami az egész gomberdő ruganyosságát jelenti). Ehhez létezik külön megvehető csuklótámasz, de pl. egy TKL-es Glorious GWR-87 is működhet vele akár, csak nem az igazi, és nem olcsóbb annyival, hogy az ember egyből erre mozduljon rá. (Amúgy kb. az egyetlen Glorious termék, amiért újra adnék pénzt. :DDD)

    Kezdésnek valszeg. ellennél a fentebb linkelt Cherryvel vagy Logival is (a kettő közül inkább az előbbit választanám, talán tovább bírja majd szuflával; a Logi brand az utóbbi években – bár igazából egy-egy pillanatnyi kitérőtől eltekintve 2005-től kezdve – eléggé elásta magát nálam, és ezzel nem vagyok egyedül), viszont értelemszerűen ezek nem az übercsoda kategóriák, és ha néha esetleg játszanál is kicsit, akkor ezek erősen szuboptimális megoldások erre.

    Persze kímélés/megelőzés/fennálló fájdalmak enyhítése-megszüntetése szempontjából egy osztott sculpted keywelles billencs lenne a tuti, de ezek nagyon más árkategóriák. Pl. [link] [link] [link] [link] [link]

    Na igen.

    Egér: gyere át az egeres totyikba, és keresünk valamit, csak majd válaszold meg az összegfoglalóban feltett kérdéseket! Annyit elöljáróban elhintek, hogy vertikálisat semmiképp. Az egy dolog, hogy nem láttam még olyat – ártól függetlenül –, amiben ne alsó polcos hardver lett volna, de ezek egytől-egyig dögnehezek, ami az ízületek és a gördülékeny munka halála, ha legalább néha emelgeted a dögöt.

    --------------------------------------------------------------------------------------------------------

    (#91255)Molydeus: "Mivel a V10 tray mount*, én ebben az esetben nem rövidíteném az úthosszt különben jön a keményebb bottom-out, abból meg az újabb problémák."

    O-ringgel felpuhítható, csak a vékonyabb/puhább (40A körül) kell hozzá. Esetleg rövidített úton járó silent kapcsoló (pl. TTC Gold Blue, igaz ez kattogós/taktilis).

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 20k + FOXPOST, Akko Silver kapcsolókkal 24k, komplett Epomaker Sailing (Cherry) doubleshot ABS kupakszettel 32k, és a FOXPOST-ot állom.

  • Molydeus

    őstag

    válasz ZTE_luky #91269 üzenetére

    Akkor Te inkább a Q10et javaslod, a V szériát nem, ha jól értem
    Nem, nincs semmi gond a V10-zal önmagában.
    A konkrét kombinációra írtam, hogy nem biztos, hogy hosszútávon szerencsés az összkép. A tray mountnál sok csavarral van rögzítve a belső a házhoz, emiatt merev. A könnyű rugójú, rövid úton járó kapcsolókat pedig könnyű tövig ütni. Vagyis ha nem tudsz úgy gépelni, hogy elkerült a padlózást, akkor leütésnél amit a könnyebb indítással nyersz az ujjaidnak, azt elveszíted azzal, hogy a végén belecsapódsz a merev padlóba. Egyébként ugyanez igaz az ollós billencsekre is, a notik billentyűzete konkrétan egy acél tálcára fekszik fel, sokan azt püföljük napi sok órában.

    Az is igaz viszont, amit synthwave az o-ringekről írt, vagy ahogy a szilikon pados halkított kapcsolók puhább megérkezése is szóba került. Ezekkel a hang mellett a becsapódás érzetét is lehet módosítani.

    Összességében azt mondanám, hogy a V10 egy szilikonpados halkított kapcsolóval jobb kombináció a terhelés csökkentésére, mint egy nem tompított speed vagy long pole switch-csel. Pl. az említett Outemu Silent Peach és Lemon v2 egy kifejezettn jó árú halkított switch, aminek amúgy könnyű a rugója és rövidebb úton jár, tehát több legyet lhet ütni vele egy csapással. Plusz még halk is lesz.

    És fordítva is igaz. A rugalmas felfüggesztésű Q10-be bele tudsz tenni nem tompított kapcsolókat is, mert ott az egész belső fogja kimozogni a becsapódás erejét.

    Ha majd kijönnek az ISO kiosztású V Max verziók, azok pedig azoknak lesznek nagyon jók, akik a Q-k rugalmas felfüggesztését szeretnék, de a V sorozat árán.

    M.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz ZTE_luky #91279 üzenetére

    Tudom h lehetetlent kérdezem, de lehet érdemes lenne akk megvárni az ISO kiosztású V Max verziókat?
    Ha az eltérő belső felépítést nézzük, akkor határozottan.

    Ha a Max várható árát nézzük a V10 mostani akciósával szemben, akkor ott egy közel kétszeres szorzó jöhet, és nem tudom a választ.

    Kapcsolót onnan kell venni, ahonnan adott típust lehet és érdemes venni, tudom, köszi :DDD Modellfüggő, van, ami AliExpressen olcsóbb, van, ami ott drágább, van, ami egyáltalán nincsen AliExpressen, van, ami csak ott van. Ha budapesti vagy, akkor irány az Alza bemutatóterme, és nyomkodj meg mindent, ott vannak jó cuccok is. Ha nem, akkor irány a legközelebbi MM, ahol szinte csak gamer lesz, de kiindulási ponthoz elég lehet. Ezenkívül mérd meg, hány 5 forintost kell a mostani billentyűzetedre rátenni, hogy lenyomódjon a gomb, és írd meg, hogy ahhoz képest könnyebbre, nehezebbre vagy hasonlóra vágysz.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Domonkos

    Ármester

    válasz ZTE_luky #91269 üzenetére

    >Igen, néztem, azonban elképzelni nem tudom azt h lehet megszokni, vagy hogy lehet azzal gépelni. Nagyon idegenül néz ki.

    Jah. Szerintem meg senki nem vett hasonlo billentyuzetet csak a kinezetuk miatt. Noha egyik-masik mar-mar kultikus magassagokban van minden csunyasaga ellenere is.
    Egyebkent nem kell rajtuk "ujratanulni" gepelni, csak atszokni. Es az az atszokas sem olyan lesz, hogy a vegere elfelejtenel barmi olyat, ami a gyakorlas elott ment. (Ellenben ha tenyleg sikerult normalisan atszokni, akkor kesobb minden mas "hagyomanyos" egy picit kenyelmetlennek fog hatni minden egyes olyan kenyelmi feature-ert, amit epp kihagytak. :D )

    >De szerintem egész megterhelő lehet egy ilyesmivel újratanulni gépelni

    Megterhelo? Igen; talan. Annyi biztos, hogy kell legalabb egy hetet gyakorolni, amig az embernek erre is raall a keze. Viszont meg egy-egy ilyen extremebb format sem nehez megszokni, ha egyebkent "kelloen nagy" - mondjuk 60+%-os - billentyuzetre valt az ember. 60%-rol 40-re valtani sokkal idoigenyesebb, mint full meretu ISO-rol mondjuk maltron-ra. De meg az sem igenyel szinte semmi megszokast egy kiosztasvaltashoz kepest. Utolerni a regi sebesseget egy-ket honapos munka biztos lesz. Es a "munka" resze is inkabb csak felfogas kerdese, hogy mennyire lesz munka.

    Viszont szerintem a jobb kerdes az az, hogy megeri-e?
    Az anyagi reszehez csak annyit tennek hozza, hogy bar a bekerulesi koltseg az jelentos, az ertekvesztes az leginkabb csak az elso tulajdonost fogja erinteni. Amig a billentyuzet nepszeru marad, addig a hasznaltpiacon kb. ugyanabban az arsavban fog maradni hasznalattol es elozo tulajdonosok szamatol fuggetlenul. Szerintem mindenkinek ez a legjobb eselye arra, hogy hosszabb tavu tapasztalatot gyujthessen egy-egy dragabb billentyuzettel is, ha nem biztos abban, hogy a forma, magassag, stb. amugy bejonne neki. Ha meg haklis vagy a masok altal osszemaszatolt billentyuzetet tapicskolni, akkor megint egy kis befektetessel vehetsz egy mindent lefedo kupakszettet, amit vasarlas utan es eladas elott oda-vissza cserelhetsz...

    De ami fontosabb az az ido, energia es megterules kerdese. Ha profi vagy - bar tudom, hogy te pont irtad, hogy nem - akkor nem is ertem, hogy miert keresnel kifogasokat. Amennyit a hatralevo eletemben en meg potyogni fogok, ugy meg a nagyon sok idot es energiat igenylo dolgok megtanulasa is megterulo lesz. :K
    Tobbek kozt olyanok is, mint oda rakni es megszokni azt hogy a billentyuk ott legyenek, ahol az ujjaim, vagy hogy a leggyakrabban hasznalt funkciok legyenek a legkonnyebben elerheto helyeken, hogy a kiosztast azt ne olyan helyrol kelljen kipuskaznom, ami nem hogy a periferiamba alig esik be, de meg a sajat kezeimmel is takarom, es meg sok minden...

    Szoval ez nem is csak a hardver, hanem szoftver/firmware es tudas/gyakorlas kerdese is.
    Es emiatt olyanokat mondani, mint hogy "minek koltsek a minosegre, ha a mostani normal aru billentyuzetem is jo volt vagy 10+ evig", vagy "miert tanuljam meg a {}[] stb. helyet ha ugy is csak napjaban egyszer hasznalom oket, siman csak lebolintok a billentyuzetre es ott is vannak", vagy "a backspace tenyleg jobb mondjuk a caps lock-on, de ha atszokok, akkor mi lesz velem akkor ha a nagymamam gepen kell majd valami 5 perces dolgot fixaljak" - bar talan validalhato; a hosszabb tavot nezve inkabb csak kifogasoknak ertelmezhetok.

    Na mindegy, most abbahagyom, mert mar megint kezd hosszu lenni es csak magamat ismetlem. Inkabb csak a kerdesekre valaszolok, ha lesznek. :)

    [ Szerkesztve ]

    Gender of electrical connectors is defined by the pins.

  • dqdb

    nagyúr

    válasz ZTE_luky #91282 üzenetére

    12×4,2 = 50,4

    Az 50 grammos actuation az átlagosnak nevezhető, a sárga lineárisok szintje, a pirosak könnyebbek ennél., olyan billentyűzetet mindenképpen nyomogass meg arra a kapcsolóra koncentrálva, hogy túl könnyű-e vagy sem.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

  • Synthwave

    HÁZIGAZDA

    LOGOUT blog

    válasz ZTE_luky #91269 üzenetére

    A hanyattegérrel való játék az amúgy is bleh. Nekem egy Logitech Trackman Marble van a normál egerek mellé, melózni, netezni ez sem olyan rossz, de egy SlimBlade azért ütné...

    Nyugi, nem néz senki olcsójánosnak, mi is tudjuk, hogy mennyire sokkolóak lehetnek ezek az összegek olyannak, aki nincs jobban benne a témában. Sőt, azon nagyon kevesek közé tartozol, akik hajlandóak átértékelni a szemléletüket az új infók fényében. Ez egy igen dicséretes jellemvonás, és a jövőben csak a hasznodra válhat.

    A Sculpt Ergót ne sajnáld. Nekem van, és bár nem rossz, voltak vele hardveres gondjaim, és bár dolgozni/böngészni oké, valós idejű játékra felejtős. A wirelesse sem über reszponzív, és emellett 2KRO (ha egyszerre három vagy több gombot nyomsz le, nem érzékeli).

    Az a 32-re leárazott V10 az After Hoursnál tényleg nagyon zsír kis cucc ezért a pénzért (és a bolt is nagyon korrekt; többek közt egy csomó pénzt raktak abba, hogy legyenek magyar Keychron kupakszettek). Ez játszani és dolgozni is patika lesz, és 1000 Hz-es polling rate ofc.

    A csuklótámasz szerintem mindenképp javallott hozzá. Még ha gépelésnél a helyes módon lebegtetnéd is a csuklódat, játékhoz sokkal kényelmesebb. Érdemes lehet hozzá megvenni a fát. Nem tudom, hogy olyan-e, mint a Q8-nál, mert annál volt batch, amiben picit meg volt csavarodva, így billegett (a támasz). Ezt az aljára két rétegben ragasztott hexa grippel (amit ezen az egéren is látsz, tőle vannak, filléres tétel) orvosoltam (kb. 1 mm), de ha esetleg neked is ilyen lenne (nem tudom, hogy a V10-nél is előfordulhat-e), akkor elállsz és veszel hozzá egy Glorious GWR-87-et. Esztétikailag nem üt annyira, de ez is működik vele. Talán valamivel kényelmesebb, viszont a bőrödtől el fog színeződni (fehéres nyom).

    "Ezt h érted? A magasan tartás miatt?"

    Nem. Arra értette, hogy a V10 tray mount, nem (double) gasket mount, így alapból kevésbé rugalmas, és long pole (hosszú szárú) kapcsolókkal kemény lesz a bottom out (amikor csurig nyomod a billentyűt), ami nem feltétlenül a legjobb az ujjízületeknek. Egyébként egyéni preferencia kérdése a dolog, ki mit szeret.

    Ez O-gyűrűkkel áthidalható (különböző vastagságú és keménységű gumigyűrűk, amit a kupakok belső szárára húz az ember, és picit halkítanak, valamivel lerövidítik a billentyűutat, plusz felpuhítják a bottom outot), de a tiédben úgysem ilyen kapcsolók lesznek, egyelőre legalábbis.

    A Neo Ergo egy más szint, és konfigurációtól függően ~80 körül lesz a vége, ha előrendeled.

    Alternatívának ott a Q8, az valamivel drágább, mint a V10 (készre szerelve 15-tel, ha te veszed hozzá a jobb kupakokat és kapcsolókat, kb. 20-szal, viszont még így is nagyon jó áron van), de a fekete és fehér barebone még mindig 35 pénz arukereso.hu-n (ajándék, barebone-ként 170 dollár a hivatalos honlapon), készre szerelve meg ~47 (ez is igen baráti).

    Itt kettő van belőle (érik a harmadik, már csak a szürke hiányzik; tudod, kell egy lineáris, egy taktilis, meg egy kattogós/taktilis build :D), eléggé csípem a kicsit. Az Fn-jei szerintem a legjobb helyen vannak az Alice/Arisu halmazban. Ehhez is must have egy csuklótámasz, mert elég magas a háza. Ez double gasket mountos, és full CNC-zett alumínium az egész. 1,8 kg, szóval önvédelmi fegyver, a nem gyenge fajtából. :DDD

    És igen, ezek a Keychronok nem egy ligában játszanak a fentebbi Cherry-vel, Logival vagy Microsofttal.

    [ Szerkesztve ]

    Full hiánytalan, kék Keychron Q9 knob ISO barebone aluházas billentyűzet ELADÓ – 20k + FOXPOST, Akko Silver kapcsolókkal 24k, komplett Epomaker Sailing (Cherry) doubleshot ABS kupakszettel 32k, és a FOXPOST-ot állom.

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés