Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • haxiboy

    veterán

    válasz HungarinBen #19580 üzenetére

    Ez attól függ mi a keret :B :K
    Illetve mi a fő felhasználási terület, esetleg van-e kifejezetten kinézve valamelyik switch típus, háttérvilágítás ilyesmi.
    Kell-e csukló támasz vagy nem, esetleg milyen magasra szeretnéd állítani a billentyűzetet stb.

    Szívem szerint a Corsair termékeit ajánlom általában, én is azt használok. Rengeteg billentyűzetet megnyomogattam mielőtt megvettem és nem bántam meg. Ráadásul ez nem műanyag hanem szálcsiszolt alumínium. A gyári keycapek is egész kényelmesnek mondhatók, nem sorjásak amiért külön plusz pont jár. Sajnos ez az árán is látszik. Elég sok féle kapcsolóval lehet kapni, akár megrendelésre is dolgoznak egyedi kapcsolókkal ha jól tudom (a Cherrytől lehet válogatni) de általában ezekre több hónapot kell várni.
    Viszont a Piros, Fekete illetve a Kék ami náluk tutira megtalálható.

    Ami még egy kvajó billentyűzet az a CM Novatouch TKL, bár erre illik valamilyen keycap szettet venni mert a gyáriról úgy hallottam hogy nem a legjobb. Ebben Topre Switchek vannak és kifejezetten kellemes rajta írni. Kompatibilis a Cherry féle Keycapekkel a legjobb tudomásom szerint.

    A Kailh switcheket kifejezetten el szoktam kerülni, persze ha van lehetőségem ilyen-olyan helyen ahol ki szoktak állítani bemutató darabot (pl. Media Markt), meg szoktam nyomkodni és szoktam is húzni a szám hogy hááát ez picit furcsa, nem ritkán ragad, recseg a switch ami a spórolásról árulkodik. Lehet hogy nem kenték meg rendesen, vagy kiszáradt vagy csak simán sorjás, mindenesetre nem a legjobb választás, legalábbis ennyi pénzért biztosan nem.

    A Gateron switchekről nagyon sok jót hallottam itt a fórumon, kipróbálni még nem volt lehetőségem de állítólag hasonló/vagy jobb minőségűnek mondják mint a Cherryt, illetve több variáció is létezik.

    #Edit : Strix Tactic pro nem egy rossz választás viszont sokan panaszkodtak rá hogy hülye helyen van a macro felvétel gomb (a space alatt) ami miatt sem csuklótámasz, illetve magasabbra kell emelni a kezet így nagyon könnyen el tud fáradni. Általában ha gépel az ember a csuklóját nem igazán szokta mozgatni csak az ujjait.

    [ Szerkesztve ]

    Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

Új hozzászólás Aktív témák