Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qisqaqas

    senior tag

    válasz TYÜTYI2006 #19336 üzenetére

    Részemről biztosan nem volt lebeszélés, csak szerettem volna ha tisztában vagy a hátrányaival a billlentyűzetnek amit épp vásárolni készülsz. Amit kinéztél ez 3x annyiba kerül, nem akarlak erről sem lebeszélni, de ha ennyit ki akarsz adni egy billentyűzetért akkor DASkeyboardot is vehetnél. :) Nem csuklótámaszos meg világítós, de itt azért van build quality. 30ezer körül újan lehet kapni egész baba billeket. Magyar gombokkal is akár. Sőt 45kból építeni is lehet, nagyon extrát is.

    Ha szempontokat fel kéne soroljam mi alapján választanék billentyűzetet, illetve mit tartanék szem előtt:
    - Eltávolítható kábel a kábel akármennyire harisnyázott meg merevített meg varjúhájjal kenegetett, ha pakolgatod akkor az bizony meg fog törni. Ha cserélhető akkor az 500JMF-es költség. Ahol összeépítették a kábelt a jackdugós hosszabbítókkal azok ezért rosszak. Szíjat hasítanék abból aki ezt kitalálta. Kényelmes meg minden ha nem a gép s€ggébe kell dugdosni az ilyet, de könyörgöm...
    - Kompakt méret: keyboard pontosan előttem van és gyakran egerészem is. Numpadon is át kéne nyúlkálnom akkor agyérgörcsöt kapnék. kép1 kép2 a képeken látszik miről beszélek,
    - Standard keycapek Ha megelégelném a szar gyári keycapeket -amit ugye nem nehéz- akkor lehessen cserélni durvább zsebbenyúlás nélkül. Meg eleve cserélni. Gyárilag ezek a világítós keycapek nem doubleshot cuccból készültek hanem átlászó műanyag van bevonva festékkel, ezt egy lézer leégeti ahol átlátszónak kell lennie, aztán egy lakkréteg hogy ne kopjon. Jópofa megoldás, csak baromira nem szimpatikus. Korábban említettem hogy ezt a marketing bullshit gripcoatnak nevezi és jobb tapadást biztosít az ujjaknak. Nem tudom ki hogy van vele de én nem akarom hogy az ujjam ragadjon a billentyűzethez. Egy snasszmezei ABS istenesebb. Az is kikopik és hasonló lesz érzetre, de a gripcoat már első pillanattól fogva ilyen. PBT meg csúcs. Doubleshot verzió is van backlight kompatibilitással. Akinek az kell. Azért elismerem hogy a világítás amellett hogy jól néz ki, hasznos is tud lenni. Legalábbis ha rendesen meg van csinálva.
    - ANSI layout azaz US angol. Pöpecebb mint a dupla magas enter. Szamomra sokkal kenyelmesebb. Nincs Í. És? Nincs is ékezetes karakter az alaplayoutomon. Colemak ftw. Minden ékezetet moddal hívok elő, sőt az ő és ű betűk halott billentyűk. Utóbbit kicsit nehéz volt megszokni, de semmi gáz nincs vele. Ha valaki sírni fog az í miatt, nyakoncsapom :DDD De nem fogok senkit máglyán megégetni ha neki qwerty/qwertz és ISO kell.
    - Nem lineáris kapcsoló Tactile feedback is a must. Klikkelőssel nincs semmi bajom, Jailhouse és trampoline moddal gamingre tán alkalmasabb mint bármi, de a klikk nem ad hozzá nekem annyit hogy annak a hangjával zaklassak bárkit. Ha erősebb lenne a tactile feedbackje mint a Clearnek/Greynek akkor talán. Ellenben munkahelyen nem játszanám be. Otthon meg zárt ajtó + füles rajtam - sem én sem más nem hallja: úgy meg minek. A tactile feedback pontosságát meg pont hogy lesza nem érdekel. :)) Entaro: kipróbáltam, nem jött be 80as rugóval se :/ erősebb kéne bele, vagy tényleg nem nekem való a lineáris kapcsoló.
    - Minőség Szutyok műanyagház nem járja. Lehet műanyagból is frankót csinálni de nem nagyon találkoztam olyannal. 50k-s billnek nincs (sokkal) jobb tokja mint a 30k-snak. Az árba beleférne pedig mindkét kategóriánál egy normális. 50k-nál egy darabot csinálsz, akkor is belefér a fémház. Na de ha tömegtermeléssel állítod elő akkor nem? WTF? Ide tartozhat még keycap minőség de az a kommersz cuccokon rendre valami ergya ABS.

    Ez az öt dolog amit fontosnak tartok. Nem kötelező ezeket követni senkinek ez csak magánvélemény. Épp ezért belekötni sem érdemes. Meg ugye makacs is vagyok. :)

    Szóval TYÜTYI2006, ez nem csak személyednek szól, de már megérett a dolog arra hogy összeszedjem hogy nagyjából mi az amit érdemes számításba venni.

    Ha nagyobb a kereted érdemes Filco, Ducky és Vortex háztájon is szétnézni. Illetve a WASD keyboardokról is jókat mondanak. Inkább fizess többet a minőségért mint egy gamer matricáért. Szerintem. :)

    Litániáért meg bocsesz.

    [ Szerkesztve ]

    CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

Új hozzászólás Aktív témák