Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bala88

    friss újonc

    válasz Arphox #157206 üzenetére

    Azért gondoltam a 2X8 GB-ot, mert mindenhol azt olvastam, hogy a Ryzen procik nagyon nem szeretik a single channelt, és mivel két slot van az alaplapon a PCX árazása pedig olyan, hogy a 2X4 Gb kb a 75-80%-ába kerül a 2X8 GB-nak bármilyen típusban - például a 2X8 GB G.Skills RAM 17 ezer forint a 2X4 pedig 14 ezer - ezért arra jutottam, hogy inkább megéri 2X8-at venni. Ha négy slotos alaplapot akarnék venni azért, hogy megspórolhassam a 3000 Ft-ot a RAM-on, akkor csak olyan lapot tudnék venni, ami legalább 4-5 ezer forinttal drágább, mint a jelenleg választott alaplap, vagyis drágábban kapnék kevesebb RAM-ot. De azt el tudom képzelni, hogy a Ryzen procik single channellel való rossz hatásfoka túl van dramatizálva, csak éppen erre vonatkozóan nem találtam sehol információt. Egyébként azt meg lehetne csinálni, hogy csak egy 8Gb-os RAM-ot veszek és helyette másra költöm a pénzt, mert például ez a 3400X processzor nekem nem tűnik valami átütőnek, és lehet hogy inkább egy másik processzort és egy videókártyát kellene néznem, de ezzel kapcsolatban nem nagyon találtam olyan verziót, ami ne lenne minimum 30 ezer forinttal drágább, mint a Vega 11-es integrált videókártyás 3400X.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák