Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Devas

    őstag

    válasz KRoy19 #120443 üzenetére

    Megnéztem a videót, de amúgy láttam már korábban. Szerintem ne nézz ilyesmiket, félreinformálhatnak. Ezek az összetákolt grafikonok, amiket GPU limites környezetben tesztelhetnek gyakorlatilag semmit sem bizonyítanak. A CPU usage% amiket meg kiírtak a videóban sem tűntek igazán valósnak. MSI Afterburner, meg nem mindig mutatja jól ezt a kihasználtságot sajnos, ezt már HSM bebizonyította.
    A lényeg a lényeg, ha nem állítasz fel GPU limitet, akkor sokkal nagyobb különbségek is kijönnek i5 és i7 között. Például ebben a videoban azokat a jeleneteket érdemes figyelni, ahol egyik oldalon sem éri el a GPU kihasználtság a 95+%-ot. Mindjárt látható az erőkülönbség.
    Másrészt meg 2017-ben a DX12, Vulkan, stb korszakában én már nem erőltetném a 4 szálas procikat annyira.
    Mondjuk 7700K-t sem vennék, én tunning ellenes vagyok kissé, de az igazi ok, hogy a szar paszta ami az intel kupakja alatt van a 7700K esetében, már egyszerű böngészéstől is felszaladnak egekbe a hőfokok és felpörögnek a ventillátorok (legalább is Cactus fórumtárs elmondása szerint). Inkább vennék egy non-K i7-et, ahhoz kapok gyári ventit (ami mondjuk i7 alá már lehet nevetséges), spórolhatok pénzt az alaplapon is, stb. és lesz egy kevésbé forrófejű gépem.
    VGA-k terén pedig azért egy RX 470 erejű kártya szerintem mindenképp javasolt egy ilyen erejű proci mellé minimum, de én maximum olyat választanék, aminek még jó az ár/érték aránya (bár tudomásom szerint ebben a 470 verhetetlen). Nem nagy kaland a settingsben lejjebb venni pár GPU gyilkos beállítást és 1080p-ben játszogatni.

    Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

Új hozzászólás Aktív témák