Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • geckowize

    őstag

    Sziasztok!
    Édesanyám könyvelő és jelenleg 2 db Asus Vintage PE-1 Barebone PC-t használ, amelyek 2005-ben lettek vásárolva.
    Ezek helyett szeretnék neki összeállítani 2 db bivalyerős, gyors, időtálló, megbízható PC-t (azért 2-t, mert ha esetleg lenne beosztottja, akkor ketten is tudjanak egyszerre dolgozni).

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Csak irodai munkára kell, abból viszont mint már mondottam, olyan, ami bivalyerős, gyors, megbízható és a jelenleg piacon kapható alkatrészek között relatíve időtálló.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    A jelenlegi 2 gép közös összetevői:
    MB: Asus P5S800-VM (SiS 661FX)
    RAM: 1 GB DDR-400 GeiL (2x1GB-os kit egyik fele)
    ODD: NEC DVD-RW ND-3540A fekete
    Ház: Asus Vintage-PE1
    PSU: 300W, aktív PFC
    OS: WinXP Pro SP3
    KB: Samsung SWT1000
    Mouse: Samsung AnyZen SMOP1330

    KONYVELES-I.
    CPU: Intel Celeron D 331 (2,65 GHz / 133 MHz / 256 KB)
    VGA: NVIDIA GeForce4 MX 440 with AGP8X
    HDD: Samsung HD040GJ SATA-II (40 GB / 7200 RPM, 8 MB)
    DISP: Samsung SyncMaster 913V, 19", 12ms

    KONYVELES-II
    CPU: Intel Pentium 4 630 (3 GHz / 200 MHz / 2 MB)
    VGA: integrált SiS 330 Mirage IGP
    HDD: Samsung SP0812N ATA133 (80 GB / 7200 RPM, 8 MB)
    DISP: LG L1752S asszem, a lényeg, hogy 17"-os

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    - Monitor, egér, billentyűzet, ODD nem kell
    - Többi komponens viszont igen (MB, CPU, RAM, HDD, Ház, PSU, OS)
    - A házat szerintem érdemes lenne lecserélni, hogy minél jobb hűtésű, kábelrendezésű, minőségibb legyen, pl Sharkoon Vaya-ra gondoltam.
    - A vinyókat nem tudom érdemes lenne-e továbbra is használni, a PATA-sat gondolom nem, mert nincs is már alaplap tudtommal forgalomban, amelyen van PATA csatlakozó, meg amúgy sincs értelme. A SATA-s vinyó meg túl karcsú a 40 gigájával, úgyhogy mindkettőbe érdemes lenne venni szerintem újat

    4. Mennyi a kereted rá?
    A 2 gépre darabonként 100 ezret mondanék, azonban ha nem jön össze annyiból a kívánt minőség, teljesítmény, akkor hozzá lehet rakni 20 ezret még pl.

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    Játék egyáltalán nem jön szóba, mindkettő monitor felbontása 1280x1024, de a 17 colos LG-t 1024x768-ban használja, mert natívban már túl kicsi minden.

    Ennyi a nagy helyzet, elképzelésem továbbá:
    Az Intel platformot preferálom.
    MB: Nem tudom annyira Intel téren mik a chipsetbeli különbségek, ahogy utoljára tudtam, a B-s a legalapabb, a H-s az IGP-t kihasználó, a Z pedig a dedikált vga-s, teljesítményorientált. Ha az állás nem változott, a H-sat mondanám. De ha a B-s olcsóbb és a H-s irodai munka esetén nem okoz annyi többletteljesítményt, akkor természetesen jó a B-s is. SATA3, USB3 legyen benne, ha kifér, akkor front panel USB3-at is tudja.
    CPU: Core i3-4xxx legyen, az i5-öt azért túlzásnak érezném, valamint gondolom sokkal drágább. A jövőre nézve mindenképp szeretném, hogy fizikailag 4 magos legyen.
    Hűtő: Gyári elég, biztos nem lesz tuningolva.
    VGA: IGP elég, tehát erre se kell költeni
    RAM: Ha úgy gondoljátok, hogy túlzás a 8GB és árba se fér bele, akkor lehetne egy 2x4-es modul kettéosztva, aztán ha lesz időközben upgrade, akkor az egyikből át a másikba és amiből kivettük, abba egy másik 2x4-es.
    HDD: Ahogy látom, 500-asnál kisebb vinyót nem éri meg megvenni, tehát akkor legyen 500 GB-os.
    SSD: Azért kéne, de 60-as szerintem nem elég Win7 64bitre, így legyen 120-as.
    PSU: rátok bízom, amit ajánlotok. Gondolom egy 350W-os FSP-60GLN elég lenne.
    OS: Kell, ha lehet kapni, akkor Win7 64-bit, ha nem, akkor jól tudom, hogy a Win8.1 Pro 64-bittel lehet downgradelni Win7re? Ez is benne legyen az árban.

Új hozzászólás Aktív témák