Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mmo

    csendes tag

    Sziasztok,

    előre is köszönöm segítségetek asztali gép vásárlás témában.

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Alapvetően otthoni levelezés, böngészés, filmnézés, nagyon néha játék (egyszerűbb, erős grafikát nem igénylő).
    Fontos, hogy halk legyen a gép, mert a nappaliban fog állni, s gondolkom egy NAS jellegű megoldáson is (közös, egyetlen helyen tárolt filmek, melyek elérhetők a lakás más helyiségében található kliens gépeken (tehát szeretném az átmásolásokat elkerülni)).
    Alapvetően eddig Windows OS-t használtam, sztem ezen ezután sem fogok változtatni a munkahelyi kompatibilitás miatt (nagy ritkán innen VPN-eznék be).
    Pozitív dolog lenne, ha az OS partíció SD memóriában lenne tárolható, tapasztalatom alapján a halk (és ezért lassú) merevlemez felbootolása igen sok ideig tart.
    Az utolsó 3 gépem AMD procis volt. alapvetően elégedett vagyok vele, de nem ragaszkodom hozzá, ha van megfelelőbb ár-érték arány.

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
    AMD Athlon II X2 240 2.80 Ghz, 4GB RAM, Samsung HD154UI ATA + WDC WD20EARX ATA, ATI Radeon HD 4200, Optiarc DVD RW ATA, Flatron W2242S (1680x1050)
    Ezekből vszű az ATA vinyók kerülnének át az új gépbe, s egy másik vinyót berakva a maradék vszű elajándékozásra kerül rokoni körben.

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, processzor, RAM, VGA, merevlemez, DVD író, monitor (legalább 1920x1080)

    4. Mennyi a kereted rá?
    egy normális ár-érték arányt szeretnék a fenti célok alapján, egyéb megkötés szerencsére nincs

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
    jelenleg 1680x1050, de váltanék 1920x1080-ra

    köszönöm szépen a segítséget,
    Laci

Új hozzászólás Aktív témák