Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • trazer

    csendes tag

    Sziasztok!

    Szeretném a meglévő gépet fejleszteni, ebben kérném a segítségeteket/ötleteiteket.

    1. Főleg játékra hegyezném ki most a dolgot (ami jatékra jó lesz a többi dologra is amire használom).
    Mostanában kipróbált MMO játékok közben, nagyobb csatáknál erősen érződik hogy dolgozik a gép. Úgy sejtem nem a videókárytával van gond, inkább az idősebb architektúra ami izzad a számítások mögött.

    2. Jelenlegi konfig:

    Alaplap: Asus P5K PRO - link - csere
    CPU: Intel® Core™2 Duo E8400 3GHz - link - csere
    Ház: Thermaltake VB1000BWS Soprano - link - csere?
    A házban van 2 aktív 12cm-es venti + a procin egy Asus Silent Knight hűtő
    Memória: GeIL DDR2-1066 2x2048 (KIT) - link - csere?
    Videokártya: Gainward GeForce® GTX 470 1280MB GDDR5 - link - tartanám

    Táp: CORSAIR 650W - link - tartom (bár néha már behangosodik 2011.11 havi vétel)
    Merevlemez - amin a rendszer van atm: WD 1TB S-ATA2 (WD10EARS 64MB) - link - tartom
    Monitor: Samsung SyncMaster XL2370 1920x1080 - link - tartom
    Perifériák - tartom

    A gép alapjai még 2008-ban lettek véve (CPU+Alaplap+Ház) azóta csak bővítgettem, ezért ilyen szedettvedett a config.
    Szeretem hosszabb távra venni a gép alapjait (azthiszem ez látszik a 4 éves használaton :)) ezért akár hajlandó vagyok többet is szánni most cpu+alapra.
    Tápot anno úgy vettem, hogy egy esetleges cserénél elvigyen bármit, gondolom elég lesz, bár lehet kicsit tiszítani kéne :).
    Merevlemezt most nem cserelném SSD-re, játéknál ez úgy sem számít.
    Örülnék egy halk kompozíciónak, mivel nem sűrűn kapcsolom ki a gépet (akár advancedebb külön ventikkel is - szerelés nem gond, meg tudom oldani magam is).

    Amit mindenképpen szeretnék cserélni az az alaplap és CPU, szerintem elkelne egy új ház is. (Alaplapjaim eddig rendre Asusok voltak, nem tudom mostanában milyen a megítélésük, de én szeretem őket)
    RAM nemtudom mennyire lesz elég, eddig nem panaszkodtam, szerintem a videokartya is tűrhető, de nem tudom eldönteni, ebben is kérném a segítségeteket.
    Szívesen fogadok bármilyen ötletet.

    Szóval hosszú távú gépes kapcsolatomra rászánnék 150e Forintot.

    Segítségeteket előre is köszönöm,
    trazer

Új hozzászólás Aktív témák