Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    Sziasztok!
    Egy új, csendes de erősebb asztali gépet szeretnék összerakni, a felhasználás nagy méretű 4K videók remuxolása, később videók kódolása. Játék biztos, hogy nem lesz.Keret kb. 350.000 Ft.
    Nem vagyok sem Intel sem AMD párti, tőlem bármelyik lehet, ha hasonló a teljesítmény, akkor természetesen az olcsóbb a megfelelő.
    Alaplap követelmények: ATX méret. Legyen benne 2 db. M.2 foglalat az alábbi két SSD számára, egyiken a rendszer lenne, a másik torrent alá. 6 db. SATA 3-as port. 4 RAM foglalat. Tudjam mind a 8 meghajtót egyszerre teljes kapacitással kihasználni ( Ne legyen az M.2-es portok használata miatt letiltva egy SATA3-as port sem) ADATA 2TB XPG SX8200 Pro M.2 PCIe és KINGSTON 500GB A2000 M.2 PCIe M.2 2280 SA2000M8/500G
    Legyen benne 2.5 Gigabites LAN port 2 GB-os net miatt.
    Nem fontos az alaplap tuningolása, inkább a stabilitás.
    Processzor: 6 mag 12 szál, amit ajánlotok. Elsőre ezt a kettőt néztem ki: Árban nem nagyon mennék feljebb.
    INTEL Core i5-10400F 2.90GHz LGA-1200 BOX
    AMD Ryzen 5 3500X 3.60GHz AM4 OEM ( ez talán jobb az L3 Cache 32 MB miatt? )
    RAM: 2x8 GB Valami ilyen: CORSAIR 16GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT Ha kevés, akkor később veszek bele még 16 GB-ot... nem ragaszkodom a 3200MHz-hoz, ha kevesebb is elég, és olcsóbb.
    TÁP: Moduláris. Amit ajánlotok, fő a megbízhatóság és az elegendő teljesítmény, ezen nem szeretnék spórolni.
    Videokártya: Mivel játék és videóvágás ( egyelőre) nem lesz, a legfontosabb, hogy zökkenőmentesen játsszon le x265-ös (HEVC) , akár 130 GB-os videókat is, illetve ezek remuxolása a feladat. Legyen HDMI, DisplayPort csatlakozója, és ne legyen hangos. Később, ha szükség lesz a videó újrakódolásra, akkor lecserélem majd egy komolyabbra, de erre most nem szeretnék sokat költeni...A DisplayPort-ra menne a monitor, a HDMI-re pedig egy 4K Oled Panasonic FZ800-as tv lenne rákötve.
    Hűtő: Halk, de erőteljes , valami ilyen, de olcsóbban :-) BE QUIET! Dark Rock Pro 4
    Ház: ATX méret, előlapi felső USB3-as csatlakozókkal, jó szellőzéssel, ami bővíthető. Kábel management! Ha nincs benne elegendő venti, csak elől és hátul, akkor alulra és felülre veszek bele külön. A ház földön lesz. Nem kell semmi világítás, ablak és felesleges dekoráció. BE QUIET! Pure Base 500 fekete ?
    Billentyűzet, egér, és egy Dell S2719DGF monitor van.
    Maximális előre meghatározott felbontás:
    2560 × 1440 képpont 155 Hz-en (DP túlhajtás)
    2560 × 1440 képpont 144 Hz-en (natív HDMI 2 / DP)
    2560 × 1440 képpont 60 Hz-en (natív HDMI1)
    1 db HDMI (2.0-ás verzió)
    1 db HDMI (1.4-es verzió)
    1 db DP 1.2
    1 db USB 3.0 feltöltési port
    2 db USB 3.0 letöltési port (elöl)
    2 db USB 3.0 letöltési port (hátul)

    Sorry, hogy ilyen hosszú lett, de próbáltam mindent leírni, hogy egyszerűbb, könnyebb legyen ajánlani! :-)

    Nem tudom, hogy most karácsony előtt milyenek az árak, de nem sürgős a dolog, ha azt mondjátok, hogy januárban olcsóbban össze tudom majd talán állítani, akkor várok. Tudom nem vagytok jósok, de jobban képbe vagytok szerintem ... :-)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák