Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Springy

    újonc

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Édesanyámnak netezés gép (főleg facebook, és azon belül játszik pl.:candy crash
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Van egy A6-9500 procim hozzá
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Minden másra
    4. Mennyi a kereted rá?
    60000-ből ha kijönne az jó lenne.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Egy hdmi és egy dvi legyen az alaplapon
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Nincs

    Köszönöm a segítséget.

    István

    [ Szerkesztve ]

  • jeni

    félisten

    válasz palfitom #131449 üzenetére

    a srác a monitorról lecsúszik az új ár összessége miatt. :(
    nála csak az lehet alternatíva még ha nem kell HDD-t és SSD-t vennie a konfighoz.
    a sata csatis DVD író nem tétel mert 2000Ft-ért utána dobják az aprón.
    a memória terén az 1x4Gb vagy az 1x8Gb a jobb választás,persze a DUAL módról lemondva,de így a felesleges memória modulok helyet nem foglalja el a későbbi bővítés során.

    Több bolt árul előre összerakott felújított gépeket 50000 ropi környékén i5-s procikkal.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz lyzzard #131416 üzenetére


    (#131416) lyzzard
    Szia!

    Ezeket az inegrált procis lapokat nem annyira ismerem, de azt tudom, hogy nem túl erősek, attól is függ milyen rendszer menne aláv gay valami HTPC-s médialejátszós (pl. Kodi)
    Én azt mondom először kérdezz be a HTPC topikba, ott előbb kapsz akár gyakorlati tapasztalatot az melített lapok valamelyikével.
    HTPC (Házimozi PC) topik


    (#131440) TomX
    Szia!

    Hát a Z370-be csak a mostani 8xxx-es procik mennek, AM4-be pedig még jönni fog + most jött ki a 2. generáció, amik szintén használhatóak az eddigi lapokkal egy BIOS frissítés után, szóval ebből a szempontból AM4.


    (#131441) jeni
    Ha jól tudom, a Z390 támogatni fogja a mostani 8xxx Inteleket.
    Az AM4et pedig 2020-ig tervezik hagyni AMD-ék, de előfordulhat, hogy jön egy új chipkészlet, ami mondjuk mindenképp kelleni fog az új proci mellé. Tehát AM4 marad egy darabig, de szerintem egy BIOS frissítés után menni fognak az új procik, de ez majd kiderül.


    (#131446) SunMount3r
    Erősségben bőven lekörözi a Vega 8 a HD630-at.
    Multimédiában viszont szerintem hasonlóan vannak, DP porton a HD 630 is viszi a 4K@60Hz-en.


    (#131451) Springy
    Szia!

    Alaplap: Asrock A320M HDV ~16k
    CPU: Adott.
    Ram: 4Gb Kingston KVR24N17S8/4 vagy Corsair Value CMV4GX4M1A2133C15 ~14k
    HDD:
    SSD: 120Gb/128Gb Adata SP920/SU800 ~15k
    Ház: Modecom Mini Cool/Trend, Deepcool Smarter/Wave V2, Logic M4 ~6-8k
    Táp: FSP 350-60APN ~10k
    Össz: ~61-63k

    „És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz jeni #131452 üzenetére

    :N Nem csúszik le.
    90k alatt összeállhat az új konfig, s 10-15k körül már egész jó monitorokat lehet kapni használtan.
    Láttam amiket linkeltél. 2. - 3. generációs Intel gépet én nem javaslok, ha ott elromlik az alaplap, akkor "fújhatja", hisz nem lehet, vagy csak nagyon drágán lehet hozzá alaplapot kapni. (ezt nagyjából Te is leírtad)
    Szóval ha jó áron találna valami használt 1150-es konfigot, akkor én is a használtat javasolnám.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • edgelaszlo

    senior tag

    Sziasztok!
    Kisfiamnak szeretnék egy "gamer" pc-t vásárolni, ebben kérek segítséget...
    Játékra használná-néha én is :)-, 250-260k a limit. Intel i5-i7, 256 SSD, 16g ram, 1-2 T HDD, valami normál VGA - tudom, bitcoin miatt most azok megdobják rendesen az árat...szóval lehetséges ennyiből vagy adjak lejjebb az igényekből? Alaplap, chipset stb, ezekről fogalmam nincs, szóval lehet h kész konfigot kellene vásárolnom és nem összerakosgatni darabokból?
    Remélem nem hagytam ki semmit.... előre is köszi..

    [ Szerkesztve ]

    telefonok, tabok, gitárok, erősítők

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz edgelaszlo #131457 üzenetére

    Szia!

    Intel:
    Lap: Asrock B360M Pro4 / Asrock Z370M Pro4 / Asrock Z370 Pro4 / Gigabyte Z370 HD3P
    Proci: Intel 5-8400 (6 mag / 6 szál, up to 4 GHz, 6 magos turbója 3,8 GHz!)
    Proci hűtő (opcionális): pl. be quiet! Pure Rock / Cooler Master MasterLiquid Lite 120
    RAM: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2666 (+) MHz (pl. Corsair LPX 3000 CL15)

    AMD:
    Lap: Lap: MSI B350M Bazooka / MSI B350M Mortar / MSI B350M Mortar Artic / Asrock AB350 Pro4 / ASUS B350 Prime Plus
    Proci: Ryzen 1500X (3,5 GHz, 4 mag / 8 szál) / 1600 (3,2 GHz, 6 mag / 12 szál). Ezekhez jár gyári hűtő, melyek használhatók is (még tuning esetén is).
    VAGY: 1600X + hűtő pl. be quiet! Pure Rock / FSP Windale 6 / Scythe Mugen 5 Rev.B / Cooler Master MasterLiquid Lite 120 / Cooler Master MasterLiquid Lite 240
    VAGY: BIOS frissítést kérsz a fenti lapokhoz + Ryzen 2600 / 2600X
    RAM: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 3000-3200MHz a QVL-ről, Samsung chipes memóriák jól mennek a platform alatt. (pl. Corsair LPX 3200 CL16)

    A többi:
    VGA: GTX1050Ti-4GB (ez elég lesz a legtöbb játék közepes-jó minőségű futtatására, 2 ventis, félpasszív hűtésűt nézz az olcsóbbakból, pl. Gigabyte D5 / OC / Asus Expedition) / GTX1060-6GB
    SSD: ~120GB Adata SP920 / SU800 / WD Green / WD Blue
    ~250GB HyperX Fury / Crucial MX300 / Samsung 850 EVO / 860 EVO / Adata SP920 / SX930 / Goodram Iridium Pro / WD Green / WD Blue
    HDD: 1TB WD10EZEX / 1-3TB Toshiba P300 / 2-3-4TB WD Purple WD40PURX
    Ház: mATX: Cooler Master N200 / Cooler Master Masterbox Lite 3.1
    ATX: Aerocool Aero-500 / Cooler Master N300 / Zalman Z9 Neo / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L
    Táp: FSP Hyper M 500W / Cooler Master G450M / G550M / Corsair CX450M / CX550M / be quiet! Pure Power 10 CM 400W / 500W / Bitfenix Formula 450W / 550W / Corsair RM550x

    Pl. PCX, Ipon, Aqua boltokban kérhetsz összeszerelést is.

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Maximo88HUN

    csendes tag

    1. Mire fogod használni a gépet?
    3D szkennerrel készített fájlok konvertálása, CFD-elemzés, renderelés
    Használt programok:MeshLab, Geomagic Wrap, Ansys CFD

    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    megfelelő monitor van (egér, billentyűzet is van, bár noname)

    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    komplett gép: CPU, VGA, RAM, SSD, HDD, ODD, táp, alaplap, ház, vízhűtés, wifi stick, OS(WIN 10 Pro)

    4. Mennyi a kereted rá?
    kb 1 millió ft

    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Full HD, HDMI, DVI
    nem játszanánk rajta egyáltalán, munkára kell, a legtöbb folyamatot amutomatizálnánk, a monitor nem kap lényeges szerepet, mert távoli hozzáféréssel használnánk a gépet legtöbbször, de az irodában is kattintgatnánk

    Segítsetek legytek szívesek választani egy gépet a fenti feladatra, adott paraméterek figyelmbe vételével!
    én egy ilyet raknék össze:
    Intel Core i9-7900X 10-Core 3.3GHz LGA2066
    MSI X299 TOMAHAWK ARCTIC 
    G.SKILL RipjawsV 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-32GVK duplán
    WD BLUE EZEX 1TB
    Samsung 960 EVO 512GB M2 PCIe
    PNY Quadro P4000 8GB GDDR5 256bit PCIe
    + a többi, fent említett dolog

    Ilyen kérdések merültek fel bennem:
    Esetleg 2 darab P2000-es vga SLI-ben nem lenne jobb? Van-e értelme az I9-nek? Az Ansys licenszet 32 magra vesszük meg, de nem tudom, hogyan lehetne kihasználni, kell annyi?

    Köszönöm a választ!

    Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

  • Dicker

    őstag

    Sziasztok!

    Komplett gép összerakásához kérnék segítséget.
    Felhasználás, tanulás (programozás), játék, internet, egyéb alap dolgok.

    Ami biztos, hogy i5 8400 8. generációra kellene épüljön, és egy 1060-as kártya mehetne bele, ha a kettő elég lenne egymáshoz. Utóbbihoz típus márka is jöhet. Asus 6gb-s kártyát néztem első körben.
    A keret 220-280 között.

    Monitor nem kell hozzá. Egy hdd-m van, azonkívüli minden jöhet, a hűtőtől kezdve, ram, stb.

    Köszönöm! :R

  • Ringman

    nagyúr

    válasz Maximo88HUN #131461 üzenetére

    Az Ansys licenszet 32 magra vesszük meg, de nem tudom, hogyan lehetne kihasználni, kell annyi

    attól függ, hogy mennyit számoltok vele, meg mekkora modellekkel :)

    32 core, vagy 32 thread?
    a szofvergyártóknak nincsenek benchmarkjai? kérjetek tőlük is állásfoglalást, hogy melyik alkatrészt mi alapján érdemes kiválasztani.

    pl cinebenchre jobb a threadripper 1950x [link]
    vagy itt is van jópár Scientific & Engineering Computations, & HPC mérés

    de lehet cfd-nél meg megint más is számít - bár ez OPENFOAM - itt már az amd epyc is szóba kerül
    : [link]
    Ryzen Threadripper 1950x has a total of 32MB L3, not 16MB.
    That being said, a workstation with dual Xeon 2630v3 will still be faster for parallel CFD with OpenFOAM thanks to the higher memory bandwidth. TR on the other hand will be faster for single-threaded workloads. You decide which is more important for you. Intels "I9" processors or AMDs Epyc might also be an option depending on your preferences.

    WD BLUE EZEX 1TB
    ide biztos min. blacket vennék és tükrözve.
    nem tudom mekkora fájlokkal dolgoztok, de hdd-ről egyébként visszaolvasni több GB-s fájlokat eléggé lassú, már sata2-es ssd-vel is az néha.

  • Maximo88HUN

    csendes tag

    válasz Ringman #131463 üzenetére

    Köszönöm a választ, Ringman!

    attól függ, hogy mennyit számoltok vele, meg mekkora modellekkel
    Egy gép van betervezve, most abba 32 mag nem fog belemenni, hiszen az 1 milliós keretet túllépnénk. (más kérdés, hogy vannak HP ZBookjaink is) Sok kis modell, rengeteg ismétlődő művelettel, amit lehet, scriptekkel gyorsítanánk

    32 core, vagy 32 thread?
    32 mag, mer t az Ansys licence árazása egyértelműen a magok számát korlátozza, ahhoz köti

    a szofvergyártóknak nincsenek benchmarkjai? kérjetek tőlük is állásfoglalást, hogy melyik alkatrészt mi alapján érdemes kiválasztani.
    az Ansys honlapján annyi van, ha a processzort keresed, HT off, Turbo on, és a könnyebb összehasonlítás miatt magok*órajel->maximalizálni

    pl cinebenchre jobb a threadripper 1950x
    az az érdekes, hogy vannak tesztek, ahol az I9-7900x lényegesen jobb, mint a TR 1950x

    itt már az amd epyc is szóba kerül
    arról még nem hallottam, de megnéztem

    ide biztos min. blacket vennék és tükrözve.
    nem tudom mekkora fájlokkal dolgoztok, de hdd-ről egyébként visszaolvasni több

    a legtöbb fájl a PCIE-es SSD-re kerülne, onnan menne a feldolgozás, a HDD csak vésztartaléknak lenne, én még a WD Redben is gondolkodtam, mert a tárolás lenne a feladata, az elemzés után, (az stl fájlok 50-100 mega között mozognak egyenként, havi 300-500 darab keletkezne)

    Fujitsu A514, Xiaomi Mi 9T, Ender 3

  • Warzoz

    senior tag

    Sziasztok!
    A profilomnál leírt konfigot szeretném fejleszteni egy kicsit. egy i7-7700 vagy 7700k procira és egy GTX 1080-as vidkarira gondoltam. Működhetne? Vagy kellene még valamin változtatni?

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Warzoz #131465 üzenetére

    Szia!

    Persze, működhet, mehet.

    BIOS-t frissíteni ne felejts el még a jelenlegi prociddal!!!

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Dicker #131462 üzenetére

    Szia!

    Lap: Asrock B360M Pro4 / Asrock Z370M Pro4 / Asrock Z370 Pro4 / Gigabyte Z370 HD3P
    Proci: Intel 5-8400, OK (még 1080 alá is lehet ajánlani, simán elbír a 1060-nal)
    Proci hűtő (opcionális): pl. Artic Freezer 33 / be quiet! Pure Rock / Cooler Master MasterLiquid Lite 120
    RAM: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2666 (+) MHz (pl. Corsair LPX 3000 CL15)
    VGA: GTX1060-6GB, OK 3 év garis kártyákat ajánlok, pl. NE51060015J9-1060D / 3712-BLISS / GV-N1060WF2OC-6GD / C106F2-3SDN-N5GSX / ARMOR 6G OCV1. ASUS STRIX és MSI GamingX nagyon jó kártyák, szívesen ajánlanám, de komoly felárat kérnek a nevükért...
    SSD: ~120GB Adata SP920 / SU800 / WD Green / WD Blue
    ~250GB HyperX Fury / Crucial MX300 / Samsung 850 EVO / 860 EVO / Adata SP920 / SX930 / Goodram Iridium Pro / WD Green / WD Blue
    HDD: van, OK
    Ház: mATX: Cooler Master N200 / Cooler Master Masterbox Lite 3.1
    ATX: Aerocool Aero-500 / Cooler Master N300 / Zalman Z9 Neo / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L
    Táp: FSP Hyper M 500W / Cooler Master G450M / G550M / Corsair CX450M / CX550M / be quiet! Pure Power 10 CM 500W / Bitfenix Formula 450W / 550W / Corsair RM550x

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Evonys

    csendes tag

    Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni.

    Mire fogod használni a gépet?
    - alap dolgok, Photoshop, Illustrator, de csak hobbi szint.

    Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Még egy AMD Athlon X3 455-ös procit nyúzok egy HD 6750-es videókártyával :B , teljes váltást szeretnék.

    Ami maradna:
    SSD, HDD: (Samsung SSD a rendszernek Win10 és WD10EZEX adattárolás)
    Táp: Cooler Master GM Series G450M januárban vettem.

    Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap, memória, processzor, ház

    Mennyi a kereted rá?
    100.000 Ft.

    Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Full HD, HDMI

    Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
    Videókártyát egyáltalán nem szeretnék (ebbe a keretbe nem is fér), mert nem játszom. Intel vagy AMD mindegy, amelyiknek az IGP része izmosabb. Háznak kinéztem Cooler Master Micro MasterBox Q300L-t, de ha nem ajánlott, akkor rátok hagyatkozom.

    Köszönöm előre is!

  • varmi2

    nagyúr

    válasz Evonys #131469 üzenetére

    A legizmosabb igp-vel a ryzen 3 2400G rendelkezik, de mér a 2200G sem rossz. Tehát amd am4 platformot válazd.

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Evonys #131469 üzenetére

    Szia!

    A Ryzen APU-jában van jelenleg a legizmosabb IGP, ezért az lesz az ajánlott.

    Lap: MSI B350M Bazooka, MSI B350M Mortar + BIOS-frissítés minkét esetében!
    Proci: Ryzen 2200G (3,5 GHz, 4 mag / 4 szál, Vega8 IGP ~GT1030 szint)
    RAM: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2666-3200MHz a QVL-ről, Samsung chipes memóriák jól mennek a platform alatt. (pl. LPX 3200 CL16)
    SSD: van, OK
    HDD: van, OK
    Ház: MasterBox Q300L, OK
    Táp: van, OK

    Ha egy picit meg tudod toldani a 100k-t, akkor belefér a 16 giga ram. (vagy marad a 2x4, és 2400G-t veszel, mely 4 mag, 8 szálon dolgozik és Vega11 IGP-t rejt)

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Evonys

    csendes tag

    válasz palfitom #131471 üzenetére

    2400G lesz a választás, a memórát mégiscsak könnyebb eladni, újat beszerezni, mint procit cserélni. Köszönöm a kimerítő választ, így már boldogulni fogok.

  • drmazsi

    aktív tag

    Sziasztok! Mostani gépemet cserélném. Játékra lenne

    Ötlet szinten így állok :

    Alaplap: ASUS ROG STRIX Z370-E GAMING
    CPU: INTEL Core i7-8700K 3.70GHz 1151 300 BOX
    Ram: HyperX 16GB Predator DDR4 3333MHz CL16 KIT HX433C16PB3K2/16
    VGA: ROG Strix GeForce® GTX 1080 OC Edition 8 GB 11 Gbps sebességű GDDR5X (Ez megvan)
    SSD: SAMSUNG 500GB 960 EVO M.2 PCIe 2280 MZ-V6E500BW
    HDD: WD Black 1TB 3.5" 7200 rpm 64 MB SATA 3 WD1003FZEX
    Ház: NZXT H440
    Táp: SEASONIC Focus Plus 750 Platinum 750W
    CPU Hűtő : NOCTUA NH-D15
    DVD-író külső : ASUS SDRW-08D2S-U LITE
    I/O kártya : AXAGON PCIe vezérlő 4x USB 3.0

    Ha valamin tudnék spórolni, például alaplap, vagy Ram, akkor szívesen veszem a tanácsotokat. Köszönöm!! :R

    Don't hate the player, hate the game ...

  • varmi2

    nagyúr

    válasz drmazsi #131473 üzenetére

    Ha tényleg akarsz spórolni, akkor elgondolkodnék a helyedben egy amd ryzen 2600x-2700-2700x + valami x370/x470 lapon.

    Klaustrofóbia- Félelem a zárt helyektől, például, ha zárva van a KOCSMA!

  • laabom

    tag

    Sziasztok. Lehet láma kérdés lesz de pénteken jön meg a gépem amit segítettek összerakni múlt héten.
    Mivel még nem volt ssd-m eddig, így érdemes 2 patricióra szedni a rendszernek vagy felesleges (120gb adta)?

    Köszi a segítséget előre is

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz drmazsi #131473 üzenetére

    Szia!

    Lap: ASRock Z370 Extreme4 / Asrock Z370 Fatal1ty Gaming K6 / ASRock Z370 Taichi
    Ezek nincsenek úgy túlárazva mint a Strix, viszont nagyon ajánlottak és komoly tuning-potenciállal bírnak.
    Ha kisebb tuning is elég, akkor lehet még lejjebb menni.

    RAM: pl. F4-3200C16D-16GVKB / F4-3200C16D-16GTZB

    HDD: játékok futtatására, adattárolásra a WD10EZEX is elegendő.

    Táp: ennek a 650-es változata is simán elég lenne, de lehet akár olcsóbbat is venni, pl. Corsair RM650X / be quiet! Pure Power 10 CM 600W

    Proci hűtő: pl. be quiet! Pure Rock / FSP Windale 6 / Scythe Mugen 5 Rev.B / be quiet! Dark Rock Pro 3 / Cooler Master MasterLiquid Lite 240

    CPU: 8600K nem lenne elég? Kell a +6 szál?

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz laabom #131475 üzenetére

    Én nem szoktam a 120-as SSD-t particionálni, úgy is csak a rendszert tartom rajta. Minden másra ott a háttértár.
    Ha a rendszeren kívül mást is tárolnál ott, akkor érdemes lehet megosztani.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • listerrr

    csendes tag

    Üdv!

    Olvasgatva a topikot az alábbi AMD-s konfigot ollóztam össze, és most ennek a finomhangolásához kérnék segítséget.
    A gép amolyan mindenes lesz. Néha lesz egy kis házi video/képszerkesztés, nagy unalmamban párszor játszani is tervezek vele régebbi játékokkal, max 1080p-ben. Ugyan jövőállóbb lenne egy Ryzen 5 2600, de akkor nem úsznám meg új VGA nélkül. És a játék nem prioritás, a keret pedig max 230.000,-.

    AMD:
    Lap: GIGABYTE GA-AB350-GAMING 3 (Valahogy nekem szimpatikus a dual BIOS, és a 6 SATA csatlakozó jól jöhet. Van-e valami ellenjavallat, kiegészítő vélemény ezzel a konkrét lappal és a Gigabyte termékeivel kapcsolatban?)

    Proci: AMD Ryzen 5 2400G + be quiet! Pure Rock (Nem tervezek nagy tuningot, de így talán még halkabb a cumó. A beépített VGA régi játékokhoz talán elég 1080p-ig.)

    RAM: CORSAIR 8GB Vengeance LPX DDR4 3200MHz CL16 KIT CMK8GX4M2B3200C16R (Erre nem lesz háklis a platform? Illetve 8 GB „mindenre elég”?)

    VGA: a beépített most elég. (Kérdés, hogy a proci mennyire lesz elegendő, ha mellé teszek egy diszkrét VGA-t? Melyik kártyától lesz már procilimites a konfig?)

    SSD: CRUCIAL 525GB MX300 (Tényleg megbízható?)

    HDD: WD Purple 4TB WD40PURZ (Miért annyira ajánlott a purple? Az nem megfigyelő rendszerekre van optimalizálva? A greennel mi a baj? Ez a sorozat purple jobb/rosszabb-e mint az ajánlott WD40PURX?)

    Ház: COOLERMASTER Force 500 (Nem tetszenek az alsó tápos házak. Mi szól a felső tápos ellen?)

    Táp: FSP Hyper M 500W (Még 2 merevlemez megy a konfigba, esetleg egy VGA később. Kell az 500W? Egy 450W-os nem elég? Ez a táp könnyen szerelhető felső tápos házba is?)

    Előre is köszönöm a javaslatokat.

  • jimmy74

    őstag

    Sziasztok!
    Meglévő adatlapomon is látható elavult konfigomat szeretném lecserélni!
    Ami biztos:a VGA ami egy gtx980ti 6gb lesz!
    Ami maradna a mostani gèpemből:
    A monitor :LG 25 um58P uhd 21:9 es monitor.
    A tápot szeretném megtartani bár nem tudom elegendő lesz: Chieftec force 450.
    Samsung evo128gb ssd
    Amit lecserélnèk:
    FX 8350 proci
    Asus m5 a97 ler2.0
    2x4 GB ddr3 1333 ram
    Gtx 1050 ti 4gb.
    Intel konfigurációt szeretnék .
    Processzor ami kellene:nincs választásom ezt nem tudom a lényeg az hogy kihajtsa a 980ti kártyát vagyis ne legyen cpu-gpu limit ami miatt nem biztos hogy drága kell.ár ha lrhatnám max 50ezer de nem értek hozzá..
    Komoly munka nem lenne a gépen inkább online játék:world of tanks.
    Alaplap ehhez mérten illetve ram ezen sporolnèk ha lehet ,tuning nem lenne már ha itt lehet spórolni....
    Összegezve úgy látom a mostani gép már nem alkalmas FPS növelésére hiába raknèk bele egy erősebb VGA-t .
    :R

    WoT:jimmbo

  • laabom

    tag

    válasz palfitom #131477 üzenetére

    Igen azért kérdeztem mert szerintem sem érdemes nagyon. Ha mégis megosztanám milyen arányban érdemes a rendszernek (win10) ?

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz listerrr #131478 üzenetére

    Szia!

    Lap: OK, van róla jó tapasztalat a Ryzen topikban.
    Proci+hűtő: OK.
    Ram: ez a típus jól szokott menni, s általában a páros időzítésűek is. (Pont ebben az alaplapban 2933-on megy az egyik tulajnál a Corsair 3000 CL15.)
    Az, hogy elég lesz-e neked 8 giga, jó kérdés. A kép- és videószerkesztés miatt én 16 gigát ajánlanék kapásból, de általános felhasználáshoz (ez lesz döntő részben, ha jól értem) elég lesz.
    VGA: a használt játékoktól függ, hogy meddig lesz elég a proci, de jelen pillanatban még multis játékokhoz is jó a 4 mag, 8 szál, mehet fölé komolyabb kártya is (1060-6GB, 1070)
    SSD: igen, általános felhasználásra ajánlott.
    HDD: Nincs baj a green-nel simán mehet, de általános felhasználásodhoz mehet a blue is.
    Ház: OK, ízlés kérdése. Az alsó-tápos előnye, hogy a táp alulról tud külső, friss levegőt szívni, így hűvösebben tud üzemelni.
    Táp: Természetesen ehhez a konfighoz nem kell 500W, 300 is elég lenne. Ha tervben van pár éven belül egy dVGA beszerzése, akkor érdemes ahhoz igazítani a tápot, pl. FSP Hyper M 500W / Cooler Master G450M / Corsair CX450M / be quiet! Pure Power 10 CM 400W / 500W / Bitfenix Formula 450W

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz jimmy74 #131479 üzenetére

    Szia!

    A tápodon -ha minden igaz- csak 1 darab PCIe 6/8 pin-es kábel van, ezért sem lesz elég.

    Lap: Asrock B360M Pro4 / Asrock Z370M Pro4 / Asrock Z370 Pro4 / Gigabyte Z370 HD3P / MSI Z370 Tomahawk / MSI Z370 SLI Plus
    Proci: Intel 5-8400 (6 mag / 6 szál, up to 4 GHz, 6 magos turbója 3,8 GHz!) / i5-8600K (6 mag / 6 szál, szorzózár-mentes)
    Proci hűtő: pl. Artic Freezer 33 / be quiet! Pure Rock / FSP Windale 6 / Scythe Mugen 5 Rev.B / be quiet! Dark Rock Pro 3 / Cooler Master MasterLiquid Lite 120 / Cooler Master MasterLiquid Lite 240
    RAM: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2666 (+) MHz (pl. Corsair LPX 3000 CL15)
    Táp: pl. FSP Hyper M 600W / Corsair CX650M / Corsair RM650X / RM750X / Seasonic Focus Plus Gold 650W / be quiet! Pure Power 10 CM 600W

    A VGA-n elgondolkodnék, s inkább preferálnám az újabb, kisebb fogyasztású szériákat, pl. 1060-6GB / 1070-8GB. Ezekhez mehetne olcsóbb táp is.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz laabom #131480 üzenetére

    Mehet akár fele-felébe is, de akkor nagyon kell figyelni, hogy ne kerüljön a rendszer mellé más.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • madahun

    csendes tag

    Sziasztok!

    1. Mire fogod használni a gépet?Játékfejlesztés hobbi szinten(Unreal,Blender, néha talán egy pici Unity), játékok(Witcher 3, Kingdom Come, Deus Ex meg NBA 2K, de az mindenen megy:) )
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    táp: BitFenix Whisper 450w
    vga: Msi 1060 3g aero itx
    ssd:Samsung evo 850+kingston hyper x

    (ház: cooler master elite 110A)
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    Alaplap,cpu,memória (ház:kinéztem egy CM masterbox Q300L-et )
    4. Mennyi a kereted rá? ~100e
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    FullHD,hdmi és vga, de ez a rész nem változik:)
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Igazából ez is csak egy N-dik i5 8400 vs 1600 kérdés, de főleg a fejlesztés miatt nem tudom, hogy melyik lenne jobb. Eredetileg maradtam volna mITX vonalon, ám ahogy nézegettem az alaplap árakat, lehet inkább áttérek mATX-re. Megjelenítés kapcsán minnél egyszerűbb, sima fekete-fehér annál jobb.

    [ Szerkesztve ]

  • Warzoz

    senior tag

    válasz palfitom #131467 üzenetére

    Köszi, akkor már csak várnom kell a legjobb ajánlatokra. Bios a legfrissebb van fent.
    dannyl Win természetesen 10-es lesz ha már úgyis újra kell húzni az oprendszert.

    [ Szerkesztve ]

  • jimmy74

    őstag

    válasz palfitom #131482 üzenetére

    Köszönöm!
    Igen többet fogyaszt bár erősebb úgy gondolom
    Akkor a VGA miatt is vagy az új konfiguráció miatt kell más Táp ...vagyis egy db 6/8 pin nem elég akkor ehhez ...

    WoT:jimmbo

  • GaLus21

    csendes tag

    Sziasztok!

    Komplett gép összerakásához kérnék segítséget.
    Felhasználás, játék, internet, egyéb alap dolgok.
    Én összeállítottam egy listát ere gondoltam!

    Sharkoon VG4-W Green 4044951016211 számítógép ház
    FSP 500W Hyper 500 tápegység
    ntel Core i7-7700K BX80677I77700K processzor
    Gigabyte B250M-Gaming 3 alaplap
    Kingston 4GB DDR4 2400MHz HyperX Fury Black HX424C15FB/4 memória 2db
    Gigabyte RX560 4GB GDDR5 GV-RX560GAMING OC-4GD videokártya
    Toshiba 1TB 64MB HDWD110UZSVA merevlemez
    Alpenföhn Silvretta Processzorhűtő
    Asus DRW-24D5MT dobozos fekete optikai meghajtó
    Köszönöm a választ!!

    [ Szerkesztve ]

  • jimmy74

    őstag

    válasz jimmy74 #131487 üzenetére

    Egy erre az ajánlott konigra egy házat ajánlanátok?
    ár-érték arányban.. :R

    WoT:jimmbo

  • lavassa

    csendes tag

    Kedves Fórumozók! A segítségeteket szeretném kérni egy gép összerakásában. A paraméterek a következők:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Alapvetően egymagos MATLAB számítások Windows alatt, később esetleg ANSYS CFD, játék nem. Idővel Linux is kerülhet rá.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitor, billentyűzet, egér van, más semmi.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A teljes gépházra szeretnék javaslatot kérni, és mindenre, ami benne van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Körülbelül 300 +/- 50 ezret szánnék rá.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Full HD, D-SUB bemenettel
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Később esetleg megpróbálnék CUDA-val dolgozni, ezért egy NVIDIA kártyát szeretnék, mondjuk egy 1050-et. Szeretném, hogy a gép minél csöndesebb legyen, és ne legyen benne egyetlen RGB led sem :)

    Nem értek a PC-khez, de igyekeztem utánaolvasni. Az egymagos teljesítmény miatt, ha jól vettem le, az Intel az ajánlott, ebből kinéztem egy i5-8600 procit. Overclockoláshoz nincs bátorságom, ezért a K-t nem is venném figyelembe. Néztem hozzá egy GIGABYTE B360M D2V lapot, de az alaplapokról abszolút fogalmam sincs. Kinéztem még 1 x HyperX 16GB FURY DDR4 2400MHz CL15 HX424C15FB/16 RAM-ot, vagy 2x8GB jobb választás? De akkor meg a jövőbeli bővítés lenne nehéz, vagy 4 slotos alaplapot kell nézni? Szeretnék még bele egy 250 GB-s SSD-t, meg egy jó nagy merevlemezt, 1-2-3 TB kapacitással.

    A helyzet az, hogy egy pályázatra fogom benyújtani az árlistát, és alapvetően a MATLAB futtatásokhoz kell a gép. Emiatt konkrét költség-határokat nem tudok megfogalmazni, de talán a 300 körüli ár reális. Illetve arra is fel szeretnék készülni, hogy ha csak részben támogatják, akkor az alacsonyabb összegből még mindig kijön egy i5-8400, a videokártyát meg nem veszem meg egyelőre, csak ha már tényleg szükségem van rá. Egyelőre ezeket tudtam kiokoskodni, de ha azt mondjátok, jobb egy Ryzen, vagy bármit tanácsoltok, el tudom fogadni. Előre is köszönöm a segítséget!

  • Devas

    őstag

    Hali!
    Ideje új gépet vennem. Nagyjából körvonalazódott az elképzelésem, azonban némi segítségre szorulok.

    1. Játékra lenne használva, alkalmanként stream, videóvágás hobbi szinten. Erős egy magos turbó fontos.
    2. Semmilyen alkatrészt nem tartanék meg a régi gépből.
    3. Gépház és annak tartalma kell és egy új monitor.
    4. Keret rugalmas, a koncepcióból adódik.
    5. A kinézett monitor 1920x1080, 35-144 Hz Freesync, Displayport, HDMI, D-sub.
    +1: Igazából konkrét alkatrész elképzeléseim vannak, lásd lejjebb. Azoktól csak nyomós okkal térnék el.

    Monitor: AOC G2590PX (Displayporton kommunikálna a VGA-val) ~80k
    Ház: FRACTAL DESIGN Focus G Mini fekete (alsó ventije átköltözne hátra) ~15k
    Táp: FSP Hyper M 500W (de egyéb félmoduláris megoldás is érdekel) ~17k
    SSD: KINGSTON 480GB A400 SATA 3 2.5" SA400S37/480G (ettől hajlandó vagyok eltérni) ~34k
    HDD: Nem lesz a gépben.
    VGA: GIGABYTE GV-RX570AORUS-4GD RX 570 4GB GDDR5 AORUS PCIE (3 év gari, 8 pin csati) ~110k
    CPU: INTEL Core i5-8400 2.80GHz 1151 300 BOX (HT-t / SMT-t úgyis kikapcsolnám) ~50k
    Hűtő: ALPENFÖHN Ben Nevis (alacsony, 12 cm-es venti és ha jól tudom 1151 / AM4 kompatibilis) ~8k
    RAM: 2x8 GB DDR4 KIT (mindegy melyik, ha alacsony órajeles durva akcióban van, megveszem azt) ~50k
    Alaplap: mATX. Na itt vagyok óriási gondban, hogy melyik lap bírja el a procit. Videokimenet legyen rajta.

    Játékok: Heroes of the Storm, Civilization 6, de kipróbálnék szebb játékokat is. HotS-nak kell a durva egy magos turbó (rühelli a HT-t) és a 144 Hz Freesync, a Civ 6-nak meg jól jön egy RX 570 kaliberű kártya.

    Az Aourus volt kábé az egyetlen 570-es, ahol nem egy dupla tápcsatis kazánt kapnék 1-2 év garival. Ben Nevis-ben tetszik, hogy szinte bárhová be lehet építeni és nem drága. A választott ház pedig a teteje miatt érdekes, ahol vannak a kapcsolók / csatlakozók és elég korrekt, jó áron. Az ~500 gigás SSD-k pedig durván olcsóbbak lettek tavaszra, így a régi álmom megvalósulhat végre. A monitor pedig új modell, káva nélküli 24,5 colos cucc, megtetszett, de a Freesync Displayporton széles range-ben az a lényeg, meg a válaszidő, ha már esportra veszem.

    Köszönöm az észrevételeket és a segítséget (főleg az alaplap kapcsán)!

    Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz madahun #131484 üzenetére

    Szia!

    "ez is csak egy N-dik i5 8400 vs 1600 kérdés" - :K Mely kérdés nem is olyan egyszerű...
    Ahogy nézegettem render-időben kicsit jobb egy 3,9-4GHz-en járatott 1600-as, de ahogy írtad, az csak hobbi, ezért kb. nincs egyértelmű válasz.
    Fejleszthetőség: Az AM4 platform életképesebb, fejleszthetőbb, ám ha azt nézzük, hogy egy 8700K gyakorlatilag mindenre elég lesz még jó ideig, akkor ez számomra nem sok előnyt jelent a Ryzennek.
    Javaslatom: dönts szimpátia alapján, egyik platformmal, egyik procival sem jársz rosszul!

    Ház: Q300L, OK.

    Intel:
    Lap: Asrock B360M Pro4 / Asrock Z370M Pro4
    Proci: Intel 5-8400
    Proci hűtő (opcionális): pl. Artic Freezer 33 / be quiet! Pure Rock / Cooler Master MasterLiquid Lite 120
    RAM: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2666 (+) MHz (pl. Corsair LPX 3000 CL15)

    AMD:
    Lap: MSI B350M Bazooka / MSI B350M Mortar / MSI B350M Mortar Artic
    Proci: Ryzen 1600. Ehhez jár gyári hűtő, mely használható, még tuning esetén is.
    VAGY: BIOS frissítést kérsz a fenti lapokhoz + Ryzen 2600
    RAM: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 3000-3200MHz a QVL-ről, Samsung chipes memóriák jól mennek a platform alatt. (pl. Corsair LPX 3200 CL16)

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz jimmy74 #131489 üzenetére

    Ház: mATX: Cooler Master N200 / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L
    ATX: Aerocool Aero-500 / Cooler Master N300 / Zalman Z9 Neo / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz GaLus21 #131488 üzenetére

    Szia!

    Az összeghatárt jó lett volna ha megadod!
    Az általad összeállított konfig ugyan működőképes, de nem ajánlott.

    "játék, internet, alap dolgok" - internet és az alap dolgok nem hardver-igényesek, ezért a játékra kell a gépet "kihegyezni".
    Összeállítottál egy nagyon proci-hangsúlyos gépet egy gyenge VGA-val, így játékokban erős VGA-limited lenne.
    Az Intel 7. generációja zsákutca, és ár-érték arányban a 8. generáció nagyon "elveri", ezért a 7. generáció újonnan megvásárolva nem ajánlott.

    Ház, táp: maradhat, bár én inkább Hyper M 500-at vennék.
    Lap: Asrock B360M Pro4 / Asrock Z370M Pro4 / Asrock Z370 Pro4 / Gigabyte Z370 HD3P / MSI Z370 Tomahawk / MSI Z370 SLI Plus
    Proci: Intel 5-8400 (6 mag / 6 szál, up to 4 GHz, 6 magos turbója 3,8 GHz!)
    Teljesítménye nagyon közel áll a 7700K-hoz, de valós 6 magja a jövőre nézve (is) előnyösebb.
    Proci hűtő (opcionális): pl. Artic Freezer 33 / be quiet! Pure Rock / FSP Windale 6 / Scythe Mugen 5 Rev.B / Cooler Master MasterLiquid Lite 120
    Az Alpenföhn Silvretta-t nem ismerem, de lehet jó.
    RAM: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2666 (+) MHz (pl. Corsair LPX 3000 CL15)
    HDD, ODD: OK
    VGA: ha freesync-es a monitorod, akkor mehet az RX-széria, ha nem, akkor inkább GTX1050Ti-4GB / GTX1060-6GB

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz lavassa #131490 üzenetére

    Szia!

    Lap: Asrock B360M Pro4 / MSI B360 Gaming Plus / Asrock Z370M Pro4 / Asrock Z370 Pro4 / Gigabyte Z370 HD3P Még nincsen minden lapról tapasztalat (hisz újak a B-s lapok), de ahhoz, hogy egy 8400 / 8600 ki tudja használni a teljes turbo-potenciálját a TDP-kerete átlépése nélkül, valószínűleg kellenek az fentebb ajánlottak.
    Proci: 8400 / 8600, OK.
    Proci hűtő (opcionális): pl. Artic Freezer 33 / be quiet! Pure Rock / FSP Windale 6 / Scythe Mugen 5 Rev.B / Cooler Master MasterLiquid Lite 120
    RAM: 1x16GB vagy 2x8GB, DDR4 2666 (+) MHz (pl. Corsair LPX, HyperX Fury, G.Skill)
    SSD: ~250GB / HyperX Fury / Crucial MX300 / Samsung 850 EVO / 860 EVO / Adata SP920 / SX930 / Goodram Iridium Pro / WD Blue
    HDD: 1-2-3TB Toshiba P300 / 2-4TB WD Blue / Black / 4TB Toshiba X300
    VGA: GTX1050, OK
    (D-Sub csati nincs már a modern kártyákon, így kell hozzá egy átalakító, de érdemesebb lenne monitort cseréni)
    Ház: mATX: Cooler Master N200 / Cooler Master Masterbox Lite 3.1 / Masterbox Q300L
    ATX: Aerocool Aero-500 / Cooler Master N300 / Zalman Z9 Neo / Cooler Master MasterBox Lite 5 / MasterBox MB600L
    Táp: pl. FSP Hyper M 500W / Cooler Master G450M / Corsair CX450M / be quiet! Pure Power 10 CM 400W / 500W / Bitfenix Formula 450W

    [ Szerkesztve ]

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Devas #131491 üzenetére

    Szia!

    Érthető a konfigod.

    Ház: épp hétfőn vettem egy ilyet (pár hónapos, használt). A ventijei nem hangosak, szerelhetősége és minősége az árával összhangban van, csodát ne várj tőle.
    Táp: OK. ha belefér a keretbe egy még jobb, csendesebb, akkor be quiet! Pure Power 10 CM 500W
    SSD: inkább Samsung 850 EVO alig drágábban.
    Proci hűtő: OK, kompatibilis. (szintén friss tapasztalatom van az Artic Freezer 33-mal, ami félpasszív, tehát kis terhelésnél nem forog a ventije, igényes, halk megoldás)
    Lap: Asrock B360M Pro4, meg az összes Z370M. Még nincs sok tapasztalat a B-s lapokról, sajnos.

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • Copyka1

    csendes tag

    Sziasztok !

    Irodai használatra szeretnék egy gépet venni, az összerakott PC !soha! nem lesz bővítve, ezért szeretném, ha hardveresen egy erősebb gépet venni, ami hosszú évekig jó lesz.

    Bármiféle processzor tuningolás/húzáshoz nem értek és nem is lesz, szóval olyan processzort szeretnék, ami alap órajelen is erős.

    A legnagyobb kérdés bennem, hogy a drágább alaplappal vegyek-e új intel procit vagy maradjak a régi prociknál, mert az is elég lesz?

    A keret bruttó ~200.000 forint, de ha 230.000-ért sokkal jobbat össze lehet állítani akkor legyen 230.000, persze ez lefele is értendő. :)

    Alaplap: INTEL
    Processzor: INTEL (Régi/új i5 ?)
    Processzor hűtő: Nagy, lassú rpm, nagy levegőáramlás.
    RAM: 2x4GB (DDR4 2666Mhz ?)
    Tárhely: Gyors SSD 128GB (rendszer) + 1TB HDD
    Táp: Fogalmam sincs rátok bízom.
    Ház: Egyszerű ne villogjon. ( Valamelyik Cooler Master silencio ? )
    VGA: Szerintem nem kell.

    Ami még számomra fontos lenne, hogy a processzor hűtő nagy méretű legyen és alacsony ventilátor fordulatszám, ami nagy levegő áramlást biztosít. Esetleg még a házban is kicseréltetném a ventilátorokat.

    Köszi,
    Copyka1

  • palfitom

    Topikgazda

    válasz Copyka1 #131497 üzenetére

    Szia!

    Általános irodai használatra egy HT-s Pentium is elegendő, erre is adok ajánlatot.
    Ha komolyabbat szeretnél, akkor csak a 8. generációt javaslom, mert a 4 magos i3 30k körül, a 6 magos i5 pedig már 50k alatt kapható.

    Lap: Asrock B360M Pro4
    Proci: i3-8100 (4 mag / 4 szál, 3,6 GHz) / i5-8400 (6 mag / 6 szál, up to 4 GHz, 6 magos turbója 3,8 GHz!)
    Proci hűtő: pl. Artic Freezer 33 (félpasszív!) / be quiet! Pure Rock / Thermaltake Frio Silent 12 / Frio Silent 14
    RAM: 2x4GB DDR4 2400 / 2666 (+) MHz
    SSD: ~120GB Adata SP920 / SU800 / WD Blue
    HDD: 1TB WD10EZEX / Toshiba P300
    Ház, pl.: Cooler Master N200
    Táp: BQ Pure Power 10 300W / 350W / Cooler Master G450M / Corsair CX450M

    Olcsóbban:
    Lap: Asrock H110M-HDV R3.0 / Asrock B250M Pro4
    Proci: Pentium G4560 / G4600 (2 mag / 4 szál, ~i3 szint), utóbbinak erősebb az IGP-je is!
    RAM: 2x4GB DDR4 2400 MHz

    Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

  • hobizoli

    nagyúr

    válasz Copyka1 #131497 üzenetére

    egy sima irodai PC-re igazabol egy Pentium is eleg lehet, toredek CPU load-l megoldja meg az is a dolgokat
    nem kell hozza i5 meg i7 se

    egy alap netezos, HD videozos, youtube-zos beugros Penitum 7gen G4600 vagy most mar az ujabb 8.gen G5500-s konfig siman jo lehet erre a feladatra, amiket szoktunk itt irogatni
    HDD-bol 2TB-t vennek inkabb
    monitorból vennek egy LG IPSLED 24-27"-st hozza DVI/HDMI/DP csatival
    BeQuite tappal es CPU kulerrel

    2x4GB RAM az meg mar "alap" manapsag

    több drón kell ;P

  • GaLus21

    csendes tag

    válasz palfitom #131495 üzenetére

    Szia köszönöm a választ!260-ezerért tudnál nekem összerakni egy játékra épülő gépet?A PCX-rol szeretném összerakatni. Képernyő LG W1934 [19" LCD] (181262448) Köszönöm a választ!

Új hozzászólás Aktív témák