Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lavassa

    csendes tag

    Kedves Fórumozók! A segítségeteket szeretném kérni egy gép összerakásában. A paraméterek a következők:

    1. Mire fogod használni a gépet?
    Alapvetően egymagos MATLAB számítások Windows alatt, később esetleg ANSYS CFD, játék nem. Idővel Linux is kerülhet rá.
    2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
    Monitor, billentyűzet, egér van, más semmi.
    3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
    A teljes gépházra szeretnék javaslatot kérni, és mindenre, ami benne van.
    4. Mennyi a kereted rá?
    Körülbelül 300 +/- 50 ezret szánnék rá.
    5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol? Milyen csatlakozók vannak rajta?
    Full HD, D-SUB bemenettel
    +1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
    Később esetleg megpróbálnék CUDA-val dolgozni, ezért egy NVIDIA kártyát szeretnék, mondjuk egy 1050-et. Szeretném, hogy a gép minél csöndesebb legyen, és ne legyen benne egyetlen RGB led sem :)

    Nem értek a PC-khez, de igyekeztem utánaolvasni. Az egymagos teljesítmény miatt, ha jól vettem le, az Intel az ajánlott, ebből kinéztem egy i5-8600 procit. Overclockoláshoz nincs bátorságom, ezért a K-t nem is venném figyelembe. Néztem hozzá egy GIGABYTE B360M D2V lapot, de az alaplapokról abszolút fogalmam sincs. Kinéztem még 1 x HyperX 16GB FURY DDR4 2400MHz CL15 HX424C15FB/16 RAM-ot, vagy 2x8GB jobb választás? De akkor meg a jövőbeli bővítés lenne nehéz, vagy 4 slotos alaplapot kell nézni? Szeretnék még bele egy 250 GB-s SSD-t, meg egy jó nagy merevlemezt, 1-2-3 TB kapacitással.

    A helyzet az, hogy egy pályázatra fogom benyújtani az árlistát, és alapvetően a MATLAB futtatásokhoz kell a gép. Emiatt konkrét költség-határokat nem tudok megfogalmazni, de talán a 300 körüli ár reális. Illetve arra is fel szeretnék készülni, hogy ha csak részben támogatják, akkor az alacsonyabb összegből még mindig kijön egy i5-8400, a videokártyát meg nem veszem meg egyelőre, csak ha már tényleg szükségem van rá. Egyelőre ezeket tudtam kiokoskodni, de ha azt mondjátok, jobb egy Ryzen, vagy bármit tanácsoltok, el tudom fogadni. Előre is köszönöm a segítséget!

Új hozzászólás Aktív témák