Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tranceplanet

    addikt

    válasz =HG= #116447 üzenetére

    Nagyon kényes a téma és elég megosztó vélemények vannak ezzel kapcsolatban. 3 vs. 6 különbözőségek A GPU elég erős ahhoz, hogy feldolgozzon 6GB vRAM mennyiségű adatot. A képen látszik, hogy a 3GB verzió a felezett memória miatt kapott egy fojtást, de más egységben is megnyirbálták kicsit. Jelenleg a GTX 970 is elég 1080p gamingre, a maga 3,5GB vRAM-jával. Azért kicsit vicces, hogy a GTX 960 4GB-on csücsül, a jóval erősebb 1060 pedig hármon, de lehet csak nekem fura. Jelenleg elég a 3GB vRAM, de a közeljövőben kevés lehet. Persze a fejlesztők írhatnának optimálisabb kódokat is, de nem ez a jellemző sajnos. Azt olvastam, új AAA címeknél a játék figyeli a vRAM mennyiséget és korlátozott (pl. 3GB) kapacitás esetén már nem engedi a maximális részletesség beállítását. Szubjektív véleményem szerint, ha biztosra akarsz menni, ne vegyél 3 GB változatú VGA-t, inkább csapd hozzá a felárat, akkor nem érhet nagy meglepetés játékok terén. Szűkös keret és kompromisszum hajlandóság esetén azért opció lehet a 3GB vRAM is. (én ez esetben viszont HA-s garis kártyát vásárolnék olcsóbban, mint 68K)

    " Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

Új hozzászólás Aktív témák