Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    egy második TV box vásárlásán gondolkodok, ami vélhetően majd leváltaná a jelenlegi X96 Max Plus boxomat. elsődlegesen streaming céllal (Netflix, Max, Disney, Prime, Sky) volna rá szükség, egy elég koros (csak fullHD) Sony készülékre lesz rákötve.

    topikban nagyon picit visszaolvasva láttam, hogy többször is ajánlottátok a Google Chromecast with Google TV nevezetű kütyüt, ami nekem eddig azért esett ki, mert sok sok évvel ezelőtt még nagyon gyengusz volt a Google Chromecast (talán 2. generációs volt nekem pár hónapig) ...most azonban kicsit utánajártam, néztem videókat és arra jutottam, hogy ez talán tényleg elegendő is lenne számomra.
    a másik opció volt a Xiaomi Mi Box S (2.gen) - őt viszont, ha jól láttam, nem igazán ajánljátok.

    egyik videóban láttam, hogy elvileg a Google cucc tud olyan, hogy kikapcsolja a TV készüléket x perc tétlenség után. kérdésem volna, hogy ez a valóságban is tényleg működik? illetve milyen "követelményei" lehetnek ennek a funkciónak? ha ebben a régebbi TV készülékben van és működik is a HDMI-CEC (forrást pl automatikusan vált), akkor elvileg ezt fogja tudni, igaz?
    csak azért kérdezek erre rá, mert amúgy ez nálam egy elég dealbreaker funkció volna, ugyanis ezt még a jelenlegi boxommal sem tudtam összehozni másik TV készüléken :D

    illetve abban is szeretnék megerősítést kérni, hogy ez a kütyü már nem a klasszikus értelemben vett "cast" eszköz, tehát kvázi minden funkciót és beállítást el fogok érni a TV képernyőről és távirányító segítségével. tehát a "cast" az csak egy funkciója lényegében, egyébként pedig ugyanúgy egy streaming eszköz, mint pl a Mi Box

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Új hozzászólás Aktív témák