Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Sasfióka

    csendes tag

    Kerestem, találtam is sok hozzászólást, de nem konkrétan az én kérdésemre...

    Szóval van egy PIV 2,0 GHz-es NW-s procim, egy GF4MX440 videokártyám (ezt is cserélem hamarosan), 1024 MB DDR333-as ramom (ami most 266-on megy...), hangkártya, lan. Van a gépben dvd, cdíró, és szándékozom ebben a hónapban egy dvd írót is vásárolni. (Valszeg a dvd meghajtó helyére) Ja és egy Maxtor 60 GB-os 7200 rpm-es vinyó

    Most van egy abit BD7II-es lap, ami úgy döntött, hogy tönkre akar menni. Szóval keresek egy lapot, néztem már ezer honlapot, és most tőletek is megkérdezném, hogy MILYET vegyek?

    Ami fontos:
    - 5 PCI Slot (a négy már nagyon határeset, szóval ha megoldható...)
    - RAID (mert szeretném a gépet ''RAID''-ra fejleszteni)
    - DDR333 (Legalább)
    - INTEL chipsetes (mert sok jót nem olvastam a via & sis vs. intel p4 kapcsolatáról...)
    - USB 2.0 (igaz, ha csak ezen múlik... :))
    - Nem kell agyonintegrálva lenni, lan + hang még elfér rajta (úgyis kikapcsolom. :))

    Talán kb ennyit szeretnék. Nekem az ABit bevált, de a honlapján van olyan lap amit itt szerény kis hazámban nem igazán találtam meg... :) Szóval nekem olyan lap kéne ami beszerezhető, és nem kell rá hónapokat várni (mondjuk 2-3 nap alatt be tudják szerezni) mert a másik lapom teljesen KO és nagy szükségem van rá...

    Ui: Lehet, hogy procit is fogok fejleszteni ha jönnek ezek az új Intelek, szóval az sem baj, hogyha azt is el fogja vinni :)

    SF

  • Sasfióka

    csendes tag

    Nem igazán fontos az, hogy mennyibe kerül. Az a lényeg, hogy fejleszteni tudjam majd, mert ezt a procit memóriát stb le akarom cserélni. Csak hát meg kell várnom az új procikat :)

    Én is gondolkodtam azon, hogy a memóriákat is le kéne cserélni (ha egy olyan lapot veszek, ami a dual 400 MHz-es DDR-t is viszi), mert akkor már használjunk jól valamit :)

    Azt az ASUS lapot néztem amit írtatok. Az nem rossz. :)

    SF

  • Sasfióka

    csendes tag

    válasz erdoke #4 üzenetére

    Ja meg még annyit, hogy az 5 PCI slot az azért kell, mert egy hálókártya, egy hangkártya, egy faxmodem, és egy PCI-os USB kártya. Szóval ha négy akkor az már full tele van (és most gondolkozom az ISDN DIVA kártyán is, mert kicsit zavar az, hogy az NT1-et soros porton kötve egyszerűen fagyasztja a rendszert, USB-s porton pedig miént telepszik azonnal beadja a hardver biztonságos eltávolítása ablakot... Szóval valami nem stimmel vele. Az analóg faxmodem meg mindenképp kell, mert van egy olyan analóg vonal, amit szintén kell használnom.

    Ha az alaplapokhoz linket is tesztek, azt megköszönöm, mert egy asus, gigabyte még ok, de a többi :)

    SF

  • Sasfióka

    csendes tag

    válasz Skylark #8 üzenetére

    A BD7II-nek nem a kondija, hanem az IDE vezérlője szállt el (azaz az IDE1) az IDE2 még ''elvben működik'', de az IDE1 valamiért rövidre zárja a lapot, aminem meg ugye nem örül a táp (lelövi a gépet) :)

    Azt nem mondtam, hogy én nem vagyok Overclock-mániás, szóval nekem jó, ha a proci 2,0GHz@2,0GHz-en :) ketyeg. Csak tudjam, hogy egy stabil, jó lap van alatta (mert az nekem tényleg fontos), meg ha úgy adja kedvem és lehetőségem, akkor kicsit tudjak rajta tuningolni, pl. proc+ram terén.

    A Canterwood-os topicot olvastam, hát igen. Nekem nem is biztos, hogy szükségem lenne tulajdonképpen rá. Viszont az IC7-G-vel én is szemezek, az jó választás lenne számomra is, csak tényleg nem tudom,h ogy kapni-e szerény kis hazánkban. Szóval ha valaki tud róla valamit, azt megköszönném. :)

    Amúgy pedig köszönöm minden hozzászólónak a segítségét, illetve várom a további ötleteket (tegyük hozzá azért, hogy tény, ami tény, nem jellemzően lehet ''dúskálni'' a választékban, igaz akad innen is egy-egy, onnan is egy-egy :) )

    SF

  • Sasfióka

    csendes tag

    válasz zsoltee10 #10 üzenetére

    Hát éppen az a bajom, hogy szegény lap nem bírja. Azaz attól függ milyen a kedve. De valahogy nem akarom, hogy a vinyómat taccsra vágja egy tápkioldás, vagy az éppen aktuálisan dolgozott munkám elvesszen mentés nélkül. Tehát nem stabil már az a lap, és valahogy nem szívesen kezdek el rajta dolgozni, mert bármelyik pillanatban jöhet a rövidzár, és se kép se hang, jöhet a tápreset. Szóval a héten (mármint a jövő héten) meg kell oldanom valahogy, mert roppantul idegesít. Azt az ajánlott ASUS lapot meg megnézem majd hétfőn.

    SF

  • Sasfióka

    csendes tag

    Na végül sikerült megoldást találni a dolgokra...

    Abit IC7-G lapra teszek szert csütörtökön. Igaz, hogy a RAID részét PCI-on keresztül kell megoldani, de ahogy nézegetem azt a lapot kicsit bejön :)

    Igaz még majd szükségem lesz egy kevéske kis DDR400-as memóriára is, hogy ''ki legyen használva'' a dolog. :)

    Remélem, hogy ketyegni fog rendesen :)

    Szóval majd ha megtudtam valami jót, akkor megosztom veletek is. Köszönöm a segítségeteket... ;)

    SF

    SF

Aktív témák