Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dany007

    veterán

    válasz mezis #34038 üzenetére

    "Minek ez a rohanás ?"

    Nincs semmi extra rohanás, csak nagy forgalom esetén sietni kell, nehogy ott állj a bejáratnál még fél órát... Szal érted... jönnek balról, de még kényelmesen kitudsz ugrani elég ha nyomsz egy kis gázt. Utána meg már nem akarod akadályozni a mögötted levőt mész te is, ahogy ő...

    Egyébként nem tragédia a dolog, de egy körforgalomban az ember más dolgokra (is) figyel, mint egy sima egyenes útszakaszon. Ezért ha valaki ,akit látsz indexelni hirtelen vagy nem kell hirtelen, de befékez előtted és te épp nem számítasz arra, hogy ő ott megfog állni, akkor ez okozhat problémát. De mint mondtam nem tragédia csak néha bosszantó tud lenni.

    "Az a körforgalom előtti zebra teljes mértékben keresztebe szeli az utat. (Általában.) Vagyis kb ugyanolyan mértékben lassítja a körforgalomból kihajtó autókat, mint a behajtókat ! Ha jól saccolom ez azt jelenti, hogy nem sok köze van a gépjárműforgalomban kialakuló dugóhoz...."

    Ha ezt nekem írtad, akkor én sose mondtam, hogy a körforgalmi zebra akadályozza a forgalmat. Én a komplett körforgalomra írtam bizonyos(!) kereszteződésekben.

    @(#34039) mezis :

    Jó, azért ez egy kissé életszerűtlen. :) Próbálj meg autópályán a belső sávban egyszer csak megállni... :U
    Mert nem arról van szó, hogy nem lehet vagy épp nem szabályos (az biztos nem az amúgy), csak mondjuk épp életveszélyes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák