Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz nesa #10742 üzenetére

    "Ausztria-nemetorszag rossz pelda mert ott a gyalogosk nem ott mennek at a tuloldalra ott ahol epp jott a gondolat"

    Azt szeretem ebben a forumban, hogy mindig innen tudom meg, hogy hogyan kozlekednek a nepek Ausztriaban, ugyanis en a jelek szerint egy egeszen masik orszagban szoktam jarni, mert pl. abban a Becsben, ahova jarok, igenis hajlamosak atrohangalni az uton.

    #10737: arrol van szo, hogy sorban gazoljak halalra a gyalogosakat a zebran, es ezzel kapcsolatban neked a legnagyobb gondod az, hogy vannak gyalogosok, akik atrohangalnak az uton.

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • Declare

    őstag

    válasz nesa #10742 üzenetére

    Nem úgy értem hogy Ausztriában pl, hanem az osztrák, német rendszámos autók (mármint aminek tényleg odavalósi a sofőrje is :) ) sokkal figyelmesebb és óvatosabb a zebrákkal, iskolák környékén stb. és mivel a német is meg az osztrák is csak ember, gondolom valahogy úgy érik ezt el hogy igen szigorúan veszik ezt a témát. és nem csak azzal szórakoznak a rendőrök hogy az autópáylán villogtaják le a 140 el közlekedőket, hanem értelmesebb dolgokra pazarolják az energiáikat....
    Persze, az is biztos hogy igaz hogy külföldön nem jellemző hogy összevissza észnélkül kipakolunk mindenhova mindenféle táblát meg kintfelejtünk, meg értelme 0.....stb, lehet gondolják hogy a cigók úgyis lelopják a felét :)

    "ez az orszag mar az alapoktol kezdve ugy szar ahogy van ,es nehez lesz az ut kifele a godorbol...." :R :(

  • mezis

    nagyúr

    válasz nesa #10742 üzenetére

    Ma nagyon udvariatlan voltam két gyalogossal (nem szándékosan). A tanulság miatt írom le.
    2 x 2 sávos, nem nagyon forgalmas út, zebrával. Gyér gyalogosforgalom, mindkét irányból megálltunk, engedtük a gyalogosokat, semmi türelmetlenkedés. Miután kiürültnek láttam a zebrát, elindultam. Már jócskán a zebrán voltam, mikor észleltem, hogy balról jön két gyalogos. Már csak továbbhaladni tudtam, remélem nem voltam veszélyes a gyalogosokra.
    Aztán törtem a fejem, hogy miért nem vettem észre még azt a két gyalogost. A bal első oszlopom takarásában lehettek amikor elindultam és egy darabig még takarásban is maradtak, mivel haladási sebességük közel azonos volt ! Eddig csak kereszteződésekben mocorogtattam a fejem a holt térbe való betekintés céljából, de most bő 30 évnyi vezetés után kellett rádöbbennem, hogy ezt zebránál is alkalmazni kell !

    Apróságnak tűnt akkor: furcsálltam, hogy a szemközti forgalom nem indul, holott észlelésem szerint nekik hamarabb kiürült a zebra. Nekik volt igazuk.

    Egyszer régen már voltam veszélyes egy másik autóra, akkor a jobb első oszlopom holt teréből került elő. Este volt, fáradt voltam, azt gondoltam, hogy nem kell tornáztatnom a fejem, mert ha jönne valami, úgyis észrevenném a lámpáját. (Ki volt világítva.)

    Még három adalék a "nem vettem észre" típusú dolgokhoz:

    - Ezek az oszlopok az autókban egyre vastagabbak. Pár évtizeddel korábban egy Zsiguliból körben szinte mindent lehetett látni. Most egy szerpentinen nem tudok annyira előrehajolni a Citroen C3-ban, hogy belássam a kanyart, az oldalablakon kell kukkolnom. De egy Renault Megane-ban sem sokkal jobb a helyzet. Ezt nem mentségnek írom.

    - Sajnos az autós elsősorban hasonló autókat próbál észrevenni egy kereszteződésben, a biciklis, motoros olyan emberszerűnek, gyalogosnak tűnik. Ezt mindkét közlekedő fél részéről kéretik tudatosan alkalmazni: biciklis, motoros legyen annyira feltűnő, amennyire csak lehet, autósok, ha már nem látunk egyetlen autót sem a védett úton közeledni, tessék még tovább keresni, lehet még ott egy bicajos, motoros !
    - Egy védett úthoz közeledve azonnal észrevettem, hogy jön egy marha nagy kamion. Főként a tetejét láttam meg először a fák, bokrok miatt. De volt előtte egy autóbusz is....
    Vagyis ne hagyjuk, hogy figyelmünket teljesen lekösse egyetlen mozgó valami...

    Amiket felsoroltam, mind megúsztuk, néha a szerencse, néha a másik közlekedő partner segíthetett ebben.

    mezis

Új hozzászólás Aktív témák