Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Chris Kiki #50457 üzenetére

    Felmerül a kérdés, miért is van elfojtott feszültség? Mo.-gon nagyon gyakran anyagilag függnek vagy FÜGGENI FOGNAK egymástól a családtagok. Adott pl egy buszban elégetett gyerek, akinek a halálát a vállalat többrendbeli hibája/gázolajüzérkedése okozta. Ez a gyerek felnőve (a szülőtartási törvény szerint!) a szülei számláit, eü-költségeit, stb fizette volna. Vagy adott egy fiatal szülő, aki épp letudta a családalapítás költségeit és a további 30-40év munkájából lenne örökség az otthon hagyott gyerekeinek. És itt nem arról beszélek, hogy az elhunyt kitöltött volna egy nyertes lottószelvényt, hanem a társadalom többsége által követett életmodellről van szó.
    Szted ezt hogy kellene korrekten behajtani a károkozón?

    Ha én, 1bites munkavállaló egy cipőboltban lenyúlok egy pár cipőt és elkapnak, akkor nemhogy a cipő árát (=okozott kár), hanem efölött még ennek a többszörösét verik le rajtam+a boltos teljes mértékben kártalanítva van. Ha "visszaesőként" másnap is megteszem, akkor az előbbi büntetési tétel többszörösét kapom egyfajta arányosság elve alapján. Sőt, jobbat mondok: ha egy banknál csúszok a törlesztőkkel, bizony bőven lehet, hogy életem végéig rabszolga leszek - pedig senkit sem öltem meg.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák