Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • philoxenia

    MODERÁTOR

    150-el még kisebb a baj, mint 200-al, például ilyen esetben:[link]
    De egy galamb például "bármikor bejöhet"...

    Lauda: nem a sebességét nem tudod megbecsülni, hanem esetleg magát a járművet sem látod, ha elég gyorsan jön....Itt természetesen arról az esetről beszélek, mikor valaki jelentősen gyorsabb, mint a megengedett és a forgalom általános tempója.
    Ez a helyzet városban is előfordulhat, ha az 50-60-70-es tempó helyett valaki 100-al jön mögötted hirtelen. Ha a belsőben haladok a sornál gyorsabban, árgus szemekkel figyelem, nem jön-e ki valaki, mert tudom, hogy én megyek gyorsabban mint szabad.
    Ugyanilyen helyzet pl. ha valaki biciklivel a járdáról lefordulva, vagy keresztező járdáról áthajt a zebrán, arra nem számíthatok gyalogosként, míg ha leszáll és áttolja az annyival hosszabb idő, hogy tudok lassítani, megállni a gyalogátkelőhely előtt. Ha én vagyok a zebrán átkelő biciklis, akkor nekem kell duplán figyelni, ha nem szállok le....
    Alapvetően arra szeretnék rávilágítani, hogy nehogy már az legyen a "barom" "tetű" stb. aki szabályosan közlekedik. Román rendszámú autók szokása például felénk, hogy ha 90-100-al előzök egy kamiont a 4-esen a belső sávban, villognak hátulról, mert ők 120-al is tudnak jönni, gondolják, hogy a többiek tehetségtelenek stb. /ez sima út itt felénk, nincs megemelve a sebesség/

    [ Szerkesztve ]

    Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

Új hozzászólás Aktív témák