Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz MaciG #18190 üzenetére

    Elvileg kiírhatja a l/h fogyasztást, de sok értelme nincs, hacsak tényleg nem olyankor, amikor alapjáraton megy a kocsi, vagy dugóban araszolsz - gondolom bizonyos sebességérték alatt így jeleníti meg a fogyasztást.

    "Ha azt nézzük h 300km a táv és én folyamatosan 150-el megyek, a kocsim kb 8 litert fogyaszt óránként, de ha csak százzal akkor átlag 6. A 6 tényleg kevesebb, de ha százzal megyek akkor 3 órás út alatt elfogy 18L ,de ha 150-el akkor 2 órás az út és elfogy 16L "

    Ez a két adat (8 és 6 liter) a 100km-re vetítve reális, nem az egy órára.

    Gondold végig:

    8l/h @ 150 kmph, az azt jelenti, hogy 8 * 0,66 = 5,28 l/100km a fogyasztás.
    (Mivel egy óra alatt 150 km-t teszel, meg, tehát 0,66 óra alatt mész 100km-t.)
    6l/h @ 100 kmph, az azt jelenti, hogy 6 * 1 = 6 l/100km a fogyasztás.

    Azaz a te autód majd egy literrel kevesebbet fogyaszt 50km-rel nagyobb tempónál 100km-ként, ahool ráadásul már szinte exponenciálisan nő a nagyobb sebesség eléréséhez és megtartásához szükséges energiaigény a különböző autóra ható együtthatók miatt.

    Felőlem meg is esküdhetsz, hogy így van, de szerintem nem én leszek az egyetlen szkeptikus itt. :)

    Re #18189 SpeedR: Nem próbáltam maxot, és nem az én autóm volt. :) Nekem 1,2-es Daewoo Kalosom volt, azzal mentem huzamosabb időn keresztül tartós 160-at (talán még egy tizes volt benne a végéig, azt sem néztem), de 400km-nél ki is ürült a tank (40-42 liter ment bele, vagy valami ilyesmi). :DDD A mostani 1,6-os Astrát nemigen hajtottam meg, de 140-nél 8 litert eszik, igaz én is felszedtem azóta pár kilót, lett nettó 40 kilónyi gyerekem (ülésekkel együtt 50, csomagjaikkal együtt 100 :D) és az autó is majd másfélszer olyan nehéz, mint egy literes Suzuki. Viszont relatíve messze van még a végsebességétől (bár ezt sem próbáltam, hogy mit tud).

    p

    [ Szerkesztve ]

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák