Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MrChris

    nagyúr

    válasz topikk #100188 üzenetére

    Lehet lemaradtam, csak kíváncsiságból, hogy másik azonos Oly vázon működött a Pana zoom?

  • jaanoo89

    aktív tag

    válasz topikk #100188 üzenetére

    Ugyanilyen storym van, Olympus E-M5 II váz és Panasonic-Leica 12-60 objektív. A váz volt előbb, azóta is meg van, teljesen jól működik. Az objektívet akkor még sajnos nem teszteltem le decentralizáltságra, erdőben fotózgattam vele, nem is tűnt fel, sajnos pár héttel a vásárlás után derült ki, hogy az. Vagyis elvileg az volt. Csakhogy kaptam egy másikat a Pana szerviztől, az is pontosan ugyanolyan mértékben volt decentraizált. Már ez eléggé furcsa, ha egymás mellé raktam a két képet, mintha ugyanazon a napon ugyanazzal az objektív-gép párossal készítettem volna. Visszavittem, sok huzavona után kaptam egy 3. objektívet is, azzal is pontosan ugyanolyan mértékben jelentkezett a probléma. Ilyenkor már az ember gyanakszik (több mint 200 kép elkészítése után), hogy lehet, a vázzal van valami. Kikértem a Mintaboltból egy ugyanolyan vázat, és azzal is ugyanolyan hiba jelentkezett. (Azóta van Olympus objektívem, amivel minden rendben van, tehát a váznak semmi baja se volt) No de akkor 3 Pana-Leica objektív decentralizált, ráadásul a mértéke is pontosan ugyanolyan? Ezt se szeretném elhinni, lehetne jobban, rosszabbul, vagy esetleg másik oldala, de nem, pontosan ugyanúgy viselkedett mind a három példány.

    Nagy nehezen ki tudtam mászni ebből. Az Olympus váz jó és meg is akartam tartani, az objektív meg a Panasonic szerviz szerint jó és őket nem érdekli, hogy Olympus vázra teszem, vegyek hozzá Pana vázat, stb. stb. Szóval elvileg kaptam 3 decentralizált objektívet, vagy egyszerűen ez is valami egyedi hiba ennél a két típusnál. Semennyire nem partner a Panasonic ezeknek a hibáknak a feltárásában, szóval számomra ez nem egy rendszer, maximum addig, ameddig fizetsz a kasszáknál meg rárakod és végülis működik az AF, de ki tudja milyen hibák jönnek elő, ráadásul csomó újabb funkció nem működik.

    Nekem spec alapján a pana 20/1.7 tökre tetszene, de arról meg az a hír járja, hogy bandingol egy halom Olympus pázon, míg Panán sose. Ez is micsoda bug?

    Az is fura, hogy a pl15/1.7 gyűrűje nem működik egyik Olympus vázon se. Amikor kiadok érte 200.000 Ft-ot, akkor gondolom az is az ár része, hogy van rajta rekeszgyűrű. Tudtommal nem adtak ki rekeszgyűrű nélküli változatot mondjuk 170.000 Ft-ért, mert akkor azt venném, hiszen Olympussal soha az életben nem fog az működni, minek fizessem ki ezt a feature-t?

    Igazából az Olympus egymaga is elég jól lefedte már a rendszert, így megmaradtam csak náluk. Tehát szerintem itt sokaknak nem azzal van a baja, hogy nem működik minden csúcs szuper funkció oda-vissza, hanem sokszor alapvető problémákba fut az ember és mivel két márkáról beszélünk, nem lesz megoldása a problémáknak, mert egymásra fognak mutogatni. Kis túlzással egy Canon AF-es objektívet is rárakhatok adapterrel egy Olympus vázra és mondhatom, hogy biza ez egy rendszer, aztán hogy mi működik, mi nem, oldjam meg én magam, minek vettem más márkát... :D

Új hozzászólás Aktív témák