Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz Lassú Víz #78240 üzenetére

    Hogy mennyit bukunk a villanásból a gyorsabb redőny miatt, ki lehet mérni, egy kép fehér falra, és megnézni, hogy egy vertikális csík mentén felfelé csökken-e az intenzitás. Nem szerencsétlenkedtem vele, mert szemre is látszik, hogy a veszteség egy szűk zónára korlátozódik, azaz 1/320-nál még biztos <<1FÉ-t bukik az ember. A GX80-as képeket nem töltöttem fel, de kb úgy néz ki, mint az E-PL5-ös kísérletem. Kézzel beállítani persze lehet a vakukat, a Metz és a vízalatti vakuim is állíthatók kézzel, az öreg Sunpak nem.

    Vízalatti témánál maradva:
    Kell-e rövid záridő? Nem sokszor, de ha igen, akkor nagyon :DDD Ahhoz, hogy a témát szeparáld a háttértől (=háttérfény nagyon ne zavarjon be), vagy bazierős (=víz alatt bazinehéz+ultradrága) vaku kell, vagy egyszerűen rövidebb szinkron, amivel alkalmasint 1FÉ-t elvehetsz a háttér kékjéből. A kékkel megérkeztünk a következő vízi problémához: minél mélyebbre mégy, annál kevesebb a vörös-narancs-sárga a fényben. Trópusi vizekben 40m-en is világos van, de ebben a világosságban max 2-3 vörös foton kószál. Ergo vagy szűrőzöl a külvilág fényének megregulázására (macerás, főleg, h mélységtől+a vízben lakóktól függő a fényáteresztés), vagy a záridővel csökkented a háttérfény mennyiségét, a vakufényt maxon tartva.

    Nagyobb roncsoknál, nagyobb állatoknál szokott ez előjönni, de korallnál is sokat segít.

    #78241: Köszi:R! Ezekután végképp nem értem miért venne az ember G80at. Egyik velős tétel volt, hogy nagyobb az akksija+grip-et is lehet tenni rá - persze, a telómat is hordhatom a 20Ah-s powerbankra kötve, csak semmi értelme, magától is napokig elmegy. Fogni meg - ha annyira fontos a fogás - alkalmasint gimbalon fogja az ember, amin még jól is jön az a mínusz pár g... Az rx100iv klipek között kihűtve se tud fél órát videózni egy akksival.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

Új hozzászólás Aktív témák