Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grigo

    őstag

    válasz eeXaa #71620 üzenetére

    Szerencsére nem megélhetési, de azért az ember igyekszik úgy vásárolni, hogy az megállja majd a helyét a jövőben is. És amit egyszer hibát elkövetett azt igyekszik kijavítani a következő döntésnél.

    (#71621) Schanyee Az tiszta sor, hogy kell majd egy fényerős fix. Egyelőre inkább üres vázat veszek, adapterezek rá manuált és "fun-olok" aztán jöhet egy fényerős fix, aztán egy alap zoom, vagy még egy fix végül tele, vaku miegymás. A lényeg, hogy szeretném a lehető legjobb vázat megvenni és inkább obi nélkül veszem csak időtálló és technikailag olyan legyen amit nem bánok majd meg. Jelenleg ezt a fokozatosságot az oly pana vonalon látom praktikusnak, a két gyártó obiparkja, áraik, plusz még a sigma olyan hátteret ad ami ahogy én kiveszem egy mainstream itt nálatok milceseknél. Ott a Fuji, az az érzésem, hogy bele kell rakni a zsét, kapsz egy nagyon jó dolgot, de topon kell lenni anyagilag hogy azt még utána tovább építsd, tényleg kicsit hipszteres, apple-ös. A Sony meg az a kategória ami nem lenne kérdés, ha korlátlan lenne forrásom (FF). A6000-el kapcsolatban meg a raw tömörítés és az objektív kínálat maradt meg, hogy valahogy mindig vakarózás volt a vélemények vége. Nyilván rossz gépet nem ad senki, de ugye ebben az országban az embernek minden egyes forintot meg kell gondolnia és a legjobban elkölteni. Tovább olvaslak benneteket és igyekszem gyűjteni az infókat, ha úgy van bekérdezek. Továbbra is EM5 EM1 EM-10II és GX8 között inog a történet. Oly nagyon eye-candy, tetszik a mintabolt multikat ellensúlyozó hozzáállása, a gépeik kinézetre mindig megmozdítanak bennem valamit, a GX8 meg nekem maga a nyers technológiai csúcs. Kicsit oly a szív pana az ész jelenleg. GX8-ban vonz még a 4K photo, ami jól jöhetne gyors mozgásoknál még ha nem raw akkor is.

    Úgyhogy vitatkozzatok sokat egymással, hogy lehessen belőle tanulni :) Jöhetne már Econ is újra egy tech párbajra :) Mert hiába nézek snapsortot cameradecision-t vagy dxo-t. Ezekben a vitákban előjön sok olyan infó amiket soha nem találnék meg az adatpárbajokban.

    (#71623) MrChris: Én is néztem, és ami nekem nagyon fontos nem tűnt olyan kicsinek. Nagyon kényelmes volt a fogása. Viszont sok olyannal lehúztátok itt amik miatt szerintem végleg kiesett nálam. Nem azért mert rossz, hanem mert igyekszem előre gondolkodni. Aztán lehet rosszul teszem. De ha 20 emberből 16 húzza rá a száját akkor az nem lehet véletlen.

    [ Szerkesztve ]

    https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

Új hozzászólás Aktív témák