Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rbalint88

    addikt

    válasz vendingo #67730 üzenetére

    PL2-vel nem lesz sok sikerélményed az éjszakai fotózásban. Híresen rosszul tűri a magas ISO-t.

  • .mf

    veterán

    válasz vendingo #67730 üzenetére

    :( Egyrészt sajnos az éjszakai égbolt elég utómunka-intenzív, másrészt a régi szenzor elég zajos hosszú záridőn és magas ISOn. Én is szenvedtem rendesen a PL3-mal, amiben ugyanaz a Pana szenzor volt, mint a PL2-ben; az EM5-ben lévő Sony szenzor viszont zseniális ilyen téren.

    Friss termés, ha már Tejútról volt szó: szombat éjjel egy ismerőssel Drégelyváron voltunk, hátha sikerül még Perseidákat és szép tiszta csillagos eget látni... az időjósok legalábbis tiszta eget jósoltak... jah. Frászt. Körbe felhős, és észak felől nagggyon sűrű villámlásokkal kísért vihart vonult tőlünk nyugatra, s eléggé aggódtunk, hogy csak ne jöjjön felénk is, mert a kocsihoz 40 perc séta esőben csúszós hegyoldalon nem hangzik túl poénnak.
    Bár körbe felhők voltak, felettünk szerencsére egész tiszta volt, s bár Perseidákból nem sokat láttunk (abba az irányba elég felhős és fényszennyezett volt), de a Tejút még a pára és falvak-városok fényszennyezése ellenére is kivehető volt.

    Naszóval, így nézne ki a kép ha jpg-ben lőttem volna.
    7.5 halszem, 30s (a max, mielőtt a csillagokból csíkok lesznek), ISO1600. Valamiért így sötétebb, mint este a gépen visszanézve a képet...

    Ez pedig rawból gyors hozzányúlás: egy kis defish és crop, +1.65 EV, + selective tone, fehéregyensúly, kis kontraszt, egy adag vibrancy

    S egy a másik irányból:

    Kutyus: néztem jópár trackerrel lőtt képet, s 1-1,5 percig (uwa obival) még nem olyan vészes a táj elmozdulása (főleg, ha eleve sötét).

    GoTo: ha csak Tejút szélessel, nem pedig mélyégi objektumok telével / távcsővel, akkor szerintem nem annyira fontos a goto, s a Polarie Vixen a legkisebb, amit fentebb linkeltem. Nem tudom, láttál-e már ilyet élőben. Egy hivatásos time-lapse fotós és stop-motion animátor ismerősöm pl. utazáskor pont azt szokta magával vinni, amit linkeltél. Az állvány-rész nem szétszedhetőre van tervezve, egy fél kisbőrönd a cucc, és elég sokat elvisz a felvihető tömegből; meg utána cipelni is...

    Studi: juteszembe, rég nem olvastam a mestertől... :))

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák