Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jjeahh

    nagyúr

    válasz jmakk #52842 üzenetére

    hm ez a Weifeng nem olyan drága márka, kíváncsi lennék tapasztalatokra, illetve, hogy melyiket nézzem, teljesen laikus vagyok ehhez

    gorgo: "spriccflaskatartóval" ilyen is van? :Y ez nekem már luxus :DDD

    Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

  • .mf

    veterán

    válasz jmakk #52842 üzenetére

    Nálam az volt az egyik fő szempont, hogy nagyon kicsire össze lehessen hajtogatni (hordtáskástul is mindössze 32 cm), de azért legyen valamennyi magassága tájképeléshez (155 cm körül van, ha jól emlékszem); és emellé legyen korrektül összerakva, állítható, utánhúzható. Ezt még a neten néztem ki, majd HK-ban jártam végig a kínálatot és néztem meg többek között (Manfi, Slik, Benro, még Gitzo is) ezt is élőben, és elég meggyőző volt önmagában is, árában meg méginkább.

    Ha jól értem, jjeahh-nak nem kell ilyen ritkaságszámba menő speciálisan kicsi darab, hanem mindössze annyi a szempont, hogy legyen portréhoz is megfelelő magasságra nyitható (amire ez nem biztos, hogy elég), és legyen megfordítható középoszlopa (itt fordítva megy: a lábak felfelé vannak fordítva a kisebb tárolási mérethez; de abban nem vagyok biztos, hogy a lábak szögét ebben a fordított állásban lehet-e rögzíteni). Erre szerintem egy generikusabb Manfi, Vanguard, Slik, Benro, stb. is megfelelne, könnyebben beszerezhető (Weifeng név alatt néha felbukkan ebayen, de mint írtam, most már ugyanezt az amazon is árulja, 85 USD-ért) és használtan talán olcsóbb ott is.
    Egy állványra érdemes kicsit többet költeni, mert azt ritkán cseréli az ember, és 15-20k alatt tényleg elég sok fontos dolgot kispórolnak belőlük a gyártók.

    [ Szerkesztve ]

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák