Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz madgie #15389 üzenetére

    Azon is gondolkodtam, hogy eladom a W170 mellé az S100fs-t is, és akkor kettőnknek lenne egy gépe.
    De hát az S100fs-hez képest néha játéknak tűnnek. Azért a 3×zoom sem mindig elég, úgy látom még a panánál sem mindig működik a crop sem (pl G1); az elforgatás az általam lőtt képmennyiségnél igen hiányozna, az állandóan gépen lévő ÉS polárnak kivágással rendelkező árnyékoló is hiányozva, ahogy a pánthoz gyárilag rögzített sapka is, vaku szinkron aljzat is hiányozna, a vázon lévő gombokból is elférne pár - ahogy az ergonómia sem olyan, nagyon jó a vaku automatikája(sztem még a pana sincs a közelében), az iso maximalizálása is hiányzik a gyorsgomból a többiből mióta ebben megszoktam(auto-max 400/800/1600), a dedikált gombon lévő arc funkciók (felismerés, kész képen arc nagyítása, vörösszem javítása úgy hogy eltárol egy javítatlan képet is, stb) vagy a fehéregyensúlyon felül lehet a képek tónusait állítgatni (én a 'nikonos' meleget szeretem pl), néha egész jó amikor a film mód bracketing pl portrénál vagy kiállításon picit tuningol, és monitor előtt utólag választhatom ki hogy melyik lett a jobb, vagy a DCR250el is tudok játszani még, de anélkül is elég korrekt makróképességekkel rendelkezik(persze szupermakrón akad némi torzítás, de oda se neki), éjszkai videóknál a fehér AF led meglepő hatékonysággal világít(ha nincs nálam a lámpa a papucsba); meg minél többet gondolkozok annál több dolog jut eszembe amit más hasonló gépből hiányoltam és ebben megszerettem...
    GH1 legalább a 28-400hoz szokott szememnek jót tenne (bár árban húzós), de méretben már nem lehet kettőnk gépe egyszerre...

    Durván jól látom a panák sorrendjét az alábbival:
    G1: fain EVF nincs videó (hackelt fw-el sincs?), nincs crop szerk: másutt az írják van :F
    GH1: videóval tuningolva, 14-140es kitobi(?)
    GF1: GH1 kicsiben, persze EVF sincs
    G10: Olcsított G2, kijelző+evf terén spóroltak, ill 14-42kitobi

    Annak örülök hogy a GF1ben van crop (extra optikai zoom), viszont mocskos ritkák használtan, és nem is olcsók (eredetileg 60-70 papírral estem neki a projektnek, és azt hiszem maradunk a második gép szerepkörben)... A GF1 elsősorban a pancake-el lelhető fel vagy a 14-45 az elterjedtebb(egyiket sem látok épp)? Ha a crop 3mp esetén 2×es vagy az 4×esnek számít?Az most 80mm-nek megfelelő kivágást eredményez, ugye? Kirakható valahova gyorsan elérhetőre a Ex. Opt. Zoom - a my menu nem tudom milyen gyorsan elérhető és abban mennyire gyorsan lehet haladni; legjobb lenne programozható gombra tenni ha lehetne...

    Hogy mit akarok ezzel a sok katyvasszal?
    1; GF1 vs EPL1
    2; van-e mégis olyan gép/objektív kombó ami esetleg mindkét gépünket kiválthatná (ezesetben sem szeretnék 100 fölé menni lehetőleg árban - pl G10 dedikált gombra kirakott croppal már-már elgondolkoztató lehet; vagy videósra hackelhető G1 ha létezik ilyen, legalábbis tuningos fw-eket látok, ilyet ugyan pont nem)

    szerk2: Látom a GF3 új 14-42vel kb akkora lesz mint a GF1 palacsintával...fákk; olyan mint hogyha több mint kétszet annyi pénzem lenne mint amennyi, akkor a nagyszenzoros kompakt is elég lenne az X10 formájában, csak éppen elérhetetlen drága (második gépnek).

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák