Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz Vesa #94987 üzenetére

    Mondjuk aki ennyire embergyűlölő, annak szerintem tökmindegy, hogy hol lakik. :) Talán Svájc a legjobbb, ott 3 gerenáció múlva sem fogsz asszimilálódni.

    Magyarország rengeteg szempontból szar hely, de nem élhetetlen. Valszeg mi is maradunk az asszonnyal, és belevágunk az építkezésbe. Erre Nyugaton esélyünk sem lenne, egy lakást alig tudnánk összetaligázni.

    #94992Ringman

    +1

    [ Szerkesztve ]

  • Hi!King

    őstag

    válasz Vesa #94987 üzenetére

    Mondjuk abba a konkrét lakásba én sem nagyon költöznék, az inkább arra jó, hogy turistáknak kiadd, nem pedig benne élni. Dunakanyar meg nekem nagyon modoros hely, túrázni jó arrafelé, de lakni nem laknék ott.

    @Tapsi
    Én erre az embergyúlöletre azt tudom mondani, hogy rengetegszer futottam bele Ausztriában, Németországban vagy épp Olaszországban, Spanyolországban, Dániában olyanba, hogy odajött egy idegen hozzám, és valamit akart, de mielőtt még felfogtam mit akart, egyből rosszra számítottam, hogy biztos valami nem tetszik neki, amit csinálok, bele akar szólni a dolgomba, stb. Mert ehhez szoktam. És minden esetben valamiben segíteni akart az illető, és nem úgy, mint mikor valaki erőszakos stílusban kéretlen tanácsot akar adni, hanem mindig segítőkészen. És nagyon nehéz mindig leküzdenem ezt az előítéletemet, aztán ha viszonylag sok ideig vagyok nyugat-európai országban, akkor itthon is elkezdek így hozzáállni a dolgokhoz, majd nagyokat koppanok, mert itthon van alapja az előítéleteimnek. Nem, nem magyar sajátosság, más kelet-európai országban is gyakori, kivéve Horvátország és Szlovénia, Bulgáriában meg még sokkal durvább ugyanez mint Magyarországon, főleg ha nem a tengerparti régióban vagy Szófiában van az ember.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák