Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ixion77

    őstag

    válasz julius666 #93099 üzenetére

    "Befektetőként hosszútávon az apokalipszisre készülni irreálisan drága mulatság"

    Az elmúlt hetekben rengeteg riportot hallgattam (többek között a belinkelt csatornákon), és a hallottak alapján attól tartok, hogy már nem kell hosszútávra készülni.
    Csak nagyon röviden az elmúlt hetek eseményei ahogy én látom:
    - Powell: szigorítunk, amíg az infláció le nem megy, mert nincs más lehetőség. Adatvezéreltek leszünk.
    - Részvénypiac: nem hiszünk neked, rallyzunk, mert tudjuk hogy úgysem mehettek 5% fölé, mert az adósságszolgálat miatt bedől az USA gazdasága is.
    - Kötvénypiac: nincs mire rallyzni, nagyon gáz a helyzet, de szerintünk se nagyon lehet 5% fölé menni. Már anélkül is orbitális nagy recessziót árazunk, kb. 101% valószínűséggel.
    - Bankok: ez az egész nekünk nagyon nem tetszik, erősen szigorítjuk a hitelezési feltételeket.

    Aztá megérkeztek az Adatok: munkaerőpiac erős, kisker. költések magasak, CPI magas, PPI magas.

    Na most akkor mi lesz? Ha nem emelnek 5% fölé, nagyon úgy tűnik, hogy az infláció velünk marad. Ha emelnek, még nagyobb bajban lesz a kincstár. Az adósságplafont már amúgy is felélték, a kincstár a tartalékszámláját üríti (mint rájöttem, ezért enyhültek a pénzügyi kondíciók az elmúlt két hónapban: a kincstár tolja be amit a FED szív ki). Mi a valószínűbb: hogy a vegyes parlament elfogad masszív adóemeléseket és államháztartási megszorításokat, vagy hogy megpróbálja elinflálni az adósságot?
    Szerintem nagyon forró már ez a pite, két éven belül odaéghet.

    #93105 julius666:
    Olyannyira, hogy tavaly történelmi rekord mennyiségű aranyat vettek. Aranypiaci szakértők (pl. riport egy aranybányatulajdonossal) pedig hozzáteszik, hogy a java részét nem is nyíltan, hanem kifejezetten rejtőzködve, fedőcégeken keresztül.
    Könnyen meglehet, hogy az oroszok aranytartalékai már jelenleg is vándorolnak Kína felé. Kínának nem igazán van szüksége rubelre...

    Dividendek szerintem nincsenek benne, mert a SPY osztalékfizető. De igazán nem is az volt a lényege az ábrának, hanem csak hogy rámutasson hogy az arany hozamát tekintve igenis összemérhető a részvényekével. Nem szükségszerűen jobb azoknál, és főleg nem bármely időszakra. De problémás időszakokban jó ha van.

    [ Szerkesztve ]

    "Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

Új hozzászólás Aktív témák