Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PredatorZoli

    Topikgazda

    válasz aAron_ #74304 üzenetére

    Szerintem meg aki hajlandó ezeket a lapokat ide kiteríteni, ami ezeknek a megítéléséhez és mérlegeléséhez kell, simán megkapod kb ugyanazt... Sőt lehet többet is, mert több nézőpontból is kapsz majd tanácsot...

  • stingy2

    senior tag

    válasz aAron_ #74304 üzenetére

    Ott bukik az elméleted, hogy egy pénzügyileg "kevésbé" képzett ügyfél hogy találja meg a "jó" tanácsadót? T.Andrásra emlékszel? Én igen! Szvsz. ugyanis 90% sima kókler, jutalékos ügynök, aki azt sóz rád, amiért több jutit kap. Brókernet megvan? :D A maradék egy része jó, más része nem.
    "10 éves időtávon az alapkezelők 9%-a teljesíti túl a rá vonatkozó indexet." Ha pü-i tanácsadóra vonatkoztatjuk, akkor a maradék 10-ből találd meg - semmilyen v. minimális releváns tudással - azt az egyet, aki tényleg olyan tanácsot tud adni, amivel megversz egy sima olcsó diverzifikált ETF portfóliót. 100/1 vagyis kb.1% esély :O Sok sikert...(ok. annyiban igazad van, hogy ez bef.tanácsadás, ami részhalmaza a pü-inek)
    Ha pl. itt a fórumon kapsz egy tényleg hülye tanácsot, vagy vmi agyhalott brókernetszökevény át akarna verni, kb. 2 percen belül megírja vki, hogy miért ne, és mivel járnál jobban. Egy csilivili irodában fésztufész meg azt nyomnak le a torkodon, amit nem szégyellnek.

    Amúgy konkrét példa profi, vagy inkább a fizetését ezért(is) kapó banki tanácsadóról (ráadásul prémiumbanki): úgy 1,5 éve felhív az ember, hogy kijött a bankjuk vmi világverő USD-s vállalati kötvénnyel, és mivel tudja, hogy ezzel is foglalkozok, nézzem meg, és vegyek belőle, mert szerinte ez most jó befektetés :D . Mondom, ok. 'aggyad a prospektust, majd ránézek. Nos, ez a Rafi osztrák anyabankjának a kötvénye, ami dollárban fizet vmi 1%-ot évente, ha bejön, amit a kiötlői megálmodtak, ha nem akkor is milyen jól járok már, mert a tőkét visszafizetik. 'hámondom, eeeez igen, sose láttam jobbat. Itthon megnéztem, hogy az IB-nél kapható amerikai befektetési besorolású (vagyis inkább Baa1-től felfelé) kötvényekkel mennyit is kereshetek. Akkor olyan 4-5%-os hozamok voltak elérhetők usa közműcégek kötvényeivel. Ez így még TBSZ-en se érte volna meg, és az ember tudta, hogy én értek hozzá, és így is bepróbálkozott.(ja, és ő még értelmes is volt)
    Agyhalott ügynökökről is lennének még sztorik, de nem untatom a közönséget. Lényeg, hogy máshogy látjuk, de így van jól, virágozzék minden virág.🌷🌷🌷

    [ Szerkesztve ]

    INTJ

Új hozzászólás Aktív témák