Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bendzso

    senior tag

    válasz haly #60693 üzenetére

    Az én szüleim épp holnap terveznek először ETF-et venni, nekem az alábbiakkal sikerült meggyőzni őket:
    - A megtakarításukhoz képest játszóspénz mennyiségben vesznek (~2%).
    - Elmondtam, mekkora nyereségem volt ezen az ETF-en '21-ben.
    - Javarészt az állampapírjuk éves hozamából vesznek ETF-et (segít túllendülni azon, hogy ha buknak, nem a kezdeti tőkéjükből buknak).

    Még a volatilitáson aggódtak, illetve, hogy mi van akkor, ha kell a pénz. Sokat kellett arról beszélgetni, hogy ciklikus a piac, előbb-utóbb vissza mászik az árfolyam; mire újra nagyobb eséshez jutunk, valószinűleg úgyis a nyereségükből fognak veszíteni nem pedig a tőkéjükből; ha 5 évnél hamarabb kiveszik, akkor is csak a nyereségük után kell adózni, a tőkéjük nem lesz kevesebb, ráadásul állampapírhoz képest valószínűleg még így is nagyobb lesz amit kivettek. Plusz megígértem, hogy meghitelezem a tőkéjüket ha hirtelen kell a pénz.
    Csak az első vásárlási "sokkon" kell túlesni, onnantól ők is jobban figyelik az árfolyamot, megtapasztalnak enyhén mínuszos napot stb. szépen helyére kerülnek a dolgok.

    Szóval ha nem is most, 1 év múlva érdemes elővenni újra az ETF témakörét, addig meg apránként csepegtetni a tudnivalókat. :)

Új hozzászólás Aktív témák