Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ActionMan

    tag

    válasz amargo #269 üzenetére

    A különböző befektetések a szívem csücskei. Már amelyik!

    Mindenekelőtt ki kell jelentenem, hogy nem vagyok befektetési szakértő, sem biztosítási szakértő, szóval a véleményemet ennek fényében olvassátok.

    Vetettem egy röpke pillantást erre a cslife.hu-ra
    Személy szerint nekem az a bizonyos 3 szó elég volt ahhoz, hogy a főoldalnál ne is menjek sokkal mélyebbre.

    Biztosító, nyugdíjpénztár, egészségpénztár.

    Szvsz mindhárom remek lehetőség, hogy pénzt nyomassunk bele, akár még befektetésnek is nevezhetnénk őket, ha a befektetés szó számunkra inkább azt jelenti, hogy jövedelmünk egy részét rendszeresen elkülönítsük, félretegyük, megtakarítsuk.
    Én mégsem nevezném egyiket sem igazán befektetésnek a saját fogalmaim szerint, jó befektetésnek meg semmiképp sem.

    Lehet, hogy csak én nem fordítottam elég energiát rá (vagy hülye vagyok hozzá), hogy beleássam magam ezeknek a pontos mechanizmusába, de akkor is az a véleményem róluk, hogy 100-ból 99 ember számára átláthatatlanok.
    Ez alatt azt értem, hogy elvesznek a sok befizetendő részlet és a hosszú évek távlatában - tipikusan egy biztosítás esetén -, és valójában egyáltalán nincsenek tisztában azzal, hogy erre most miért is van szükségük, hogy ez megéri e nekik egyáltalán és hogy az x mennyiségű y éven át befizetett pénz, amikor visszakapják, valójában mennyivel is több és mennyi plusszt hozott a teljes befizetett összeghez képest és egyáltalán nem utolsó sorban az alternatív befektetésekhez képest.

    Elvileg bárki gond nélkül megtehetné egy biztosításba való ''befektetés'' elkezdésekor, hogy tételesen nyílvántartja az összes befizetett fillért és ezt a végén összeveti azzal, amit vissza is kapott, de ez a gyakorlatban szerintem nem ilyen egyszerű, mert a sok különböző nagyságú összeg és a sok év bonyolulttá teszi a számítást. Ha ennek ellenére mégis megkapná, hogy évesítve átlagosan mennyit fialt a betett pénz, szerintem sokszor nem ütné a banki kamatot sem.

    Az aranyútból még nem igazán sikerül kikupálódnom, mert az oldalon nem igazán találtam így elsőre részleteket, főleg áltlánoságban beszélnek, hogy így befektetési alap, meg úgy befektetési alap.

    A befektetési alapokról az a véleményem, hogy az átlagember számára az egyik legjobb befektetési formát jelenthetik. Egyszerű a ''használatuk'', hosszú távon is átlátható a teljesítményük és sokkal könnyebben számolható a ténylegesen elért hozam, mint mondjuk egy biztosítás esetén. Azonkívül rengeteg féle alap létezik, szinte minden típusú befektetői kedv kielégítésére van alkalmas alap.
    A kockázatviselés szempontjából is és abból is, hogy mibe kerülnek az odaadott forintok.
    Viszont én úgy vagyok velük, hogyha ilyenekbe rakom a pénzem, akkor (ha értek annyira hozzá) magam választom ki a tetsző alapot, magam megyek el számlát nyitni és befizetni és nem valami ködös programon keresztül fizetek x éven át nemtom milyen részletekben. Ha pedig nem értek hozzájuk, akkor tájékozodóm róluk, esetleg meghallgatok egy-két szakértőt vagy tanácsadót, akikben megbízok és nem rögtön azzal jönnek, hogy az ő cégük alapja most a legjobb stb., hanem jó kérdéseket tesznek fel, ebből próbálják megállapítani, hogy melyik típusú befektetés lenne számunkra a legjobb.

    Egyébként személy szerint a részvényeket illetve a tőzsdéket tartom a legjobb befektetésnek, bár tény, hogy ezek nem a legnépszerűbbek és nem is a legegyszerűbb befektetési formák az átlagember számára.

    ''... meg az izomagyú Mickey egér, aki bárkit megöl a kokainért ...''

Új hozzászólás Aktív témák