Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nort_on

    senior tag

    IBKR TBSZ transzfer - IBCE

    Én IBCE-nél vagyok (szerintem IBIE-nek mások a HUF és deviza számlaszámai), ma adtam be email-ben, nem ment még át, de ezek voltak a lépések.

    1. IBKR főszámla nyitás

    2. IBKR korábbi TBSZ alszámla nyitás

    3. Tárgyév előtti másik brókernél lévő TBSZ számla transzfer IBKR-hez (nyilatkozat kitöltése, ERSTE adatok, felhasználó ID 91xxxxx, KELER számlaszám a szerződésből, NetBroker adatok + szerződések)

    4. Az IBKR befogadó nyilatkozat letöltése (TBSZ számlánként van 1-1 igazolás) - Transfer & Pay > Transaction Status & History > Select your pending transfer and Print.

    5. IBKR (IBCE vagy IBIE) transzferhez szükséges adatok elkérése az ügyfélszolgálattól (TBSZ azonosítók U-számok, HUF, EUR és USD számlaszámok, KELER kód, stb)

    6. ERSTE értesítése a transzferről, nyilatkozat kérése (info@ersteinvestment.hu)

    7. Számla műveletek ((adás/vétel, maradék devizák átváltása a küldendő devizára (csak kicsi összegekre, mert magas a spread!) T+x napra figyelni!

    8. ERSTE transzfer dokumentumok begyújtása:
    a. Aláírási karton megléte esetén - nyomtatás, aláírás, szkennelés és emailben beküldés
    b. Ha nincs leadott aláírás, akkor fiókban kell leadni a csomagot.

    Dokumentumok:
    8.1 ERSTE transzfer nyilatkozat (PDF)
    8.2 IBKR befogadók (TBSZ-enként 1)
    8.3 2-3 mondatos nyilatkozat a maradvány devizákról*
    *(pár forint, 1 EUR-USD körüli tételek, TBSZ számlánként pontosan feltüntetve), hogy ezekről lemondasz és nem szeretnéd átvinni a minimum utalási díj miatt.

    9. Transzfer és utalási díj befizetése a normál számlára (forintban)

    10. Pattintani egy sört és várni az ERSTE vagy az IBKR ügyfélszolgálat hívását, hogy mi a baj... De lehet ezt betenni nulladik lépésnek is...

    Csatolom az ERSTE-nek benyújtott dokumentumokat.

    Ezt meg később, amikor az IBKR visszajelezte, hogy küldhető a cucc.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák