Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vesa

    veterán

    válasz attiati #108407 üzenetére

    "Azt elfelejtettem tőlük megkérdezni egy ilyen legutóbbi "állásfoglalunk, de mégse" esetnél, hogy oké, hogy a NAV nem vállal felelősséget, de akkor irányítsanak át az illetékes hatósághoz, aki már tényleg meg meri mondani a tutit."

    Talán 1,5 évvel ezelőtt írtam be ide, hogy a NAV ezt csinálja. Nincs ilyen illetékes hatóság amit említesz, nem irányítanak sehova. Küldenek egy állásfoglalást, ami nem bír jogi érvénnyel és period. Gyakorlatilag kiskirály rendszer, amiben a revizor lesz a kiskirály. Ahogy Ő értelmezi az adott akármit, az lesz. Aztán ezt megtámadhatod a bíróságon, de egyes hírek szerint Magyarországon a NAV ellen nyerni, gyakorlatilag esélytelen. Már 2002-ben ez ment, nem tudtam egy online vállalkozást Magyarorsazágról beindítani, mert akkor még azt se nagyon tudták, mi az az internet, az állásfoglalásra 60 napot vártam, majd pont ugyanaz volt a levél végére írva, mint a jelen esetnél. És akkor csodálkozik mindenki, hogy lassan senki nem akar itthon vállalkozni. Kicsit is kilógsz mindennapi rutinból és innoválni akarsz a vállalkozásoddal, akkor lefagy a rendszer.

    [ Szerkesztve ]

    A tudomány a valóság költészete!

Új hozzászólás Aktív témák