Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Phophilius

    csendes tag

    Sziasztok!

    A kérdésem a következő lenne. Fejleszteni szeretném a gépet, és érdekelne a véleményetek, h. ehhez a confighoz elegendő-e ez a táp
    [CHIEFTECH GPS-450AA-101 A] [link]
    vagy érdemes lenne lecserélnem?!
    (Ha ideglenesen megteszi az is érdekelne, /pill véges a költségvetés, és a teljesítménybe szeretném beleölni a zsét. Egy-két hónapon belül tápot is tudnék cserélni!)

    A gép:

    -M5A99X EVO [link]
    -AMD Phenom II X6 1090T [link]
    -2X KINGMAX ddr3 2gb 1333mhz

    Már meglévő donor alkatrészek előző vasból:

    -ASUS EAH5750 FORMULA/2DI/1GD5 [link]
    -SEAGATE sata II 1 TB
    -SAMSUNG sata II 300 GB
    -SAMSUNG DVD-RW
    -PIONEER DVD-RW

    Előre is köszi a gyors válaszokat!

  • Phophilius

    csendes tag

    válasz Reich #16486 üzenetére

    Hy!

    Chieftec-et én is csak ajánlani tudom, igaz egy régebbi modell van a birtokomban (GPS-450AA-101A). De egy apró példa 4 éve megy és sosem volt rá példa h. a legnagyobb áram ingadozásnál újra indult volna a gép, pedig a lakásban a tv-től az utolsó digitális óráig minden megadta magát.

  • Phophilius

    csendes tag

    Sziasztok!

    Én is táp csere elött álok. vzsryl -vel elég sokat pü-ztem, sokat segített, úgyhogy köszönet neki mégegyszer.

    Egy Chieftec GPS-450AA-101A tápot leszek kénytelen fájó szivvel lecserélni, mivel az alaplapi 12v-os csati csak 4pin-es az új confignál meg 8pin kell.

    Próbálok olyan tápot szerezni ami árban, megbízhatóságban, és még teljesítményben is kiváló! (Tudom, tudom szinte lehetetlen mindhárom kritériumnak eleget tenni.) Valamint szempont számomra, hogy egy 12v-os ága legyen az új tápnak.
    A www.jotapok.atw.hu/ [link] egy remek oldal csak ajánlani tudom. Most is böngészem... :)

    Van egy bizonyos tápegység (Cooler Master GX 450 W) ami a fent említett oldalon is szerepel, megjegyzésben ott áll, hogy a sorozat többi típusa nem ajánlott, mivel az E3-as típusvég jelzések Seventeam belsőt jelentenek.
    Eddig a pixmania.hu -n nézegettem ennek a nagyobb tesóit (Cooler Master GX [600 W] / [650 W]) Ott ténylegesen ilyen jelzéssel árulják ezeket a szerkentyűket.

    Na de viszont.....
    ..... egy érdekes felfedezést tettem!

    Mégpedig, hogy találtam ennek a tápnak a nagyobb kivitelei között D3-as típusvéggel jelzett termékeket. Felmentem a Cooler Master oldalára [link] , és legnagyobb megdöbbenésemre a GX sorozat minden tagjának típusszámában csak is D3-as jelzéssel az az Enhance belsőre utaló jelzés van.

    Kérdés!!!!???

    Na most a Cooler M. rájött hogy az E3-om / Seventeam belső egy ruppót nem ér, és újra gondolták a tervezést és lecserélték az összes modellt erra a bizonyos D3-as / Enhance bélre????

    Vagy pedig, csupán marketing szempontból átnevezték a termékpalettát az E3-as rossz reklám miatt???

    Vajon egy ilyen nevesnek mondható cég melyik megoldást választotta???

    Várom a véleményeket, és a válaszokat.... főként vzsryl-ét.

  • Phophilius

    csendes tag

    válasz vzsryl #16532 üzenetére

    Bocsi...

    Lehet, hogy több helyen is pontatlanul fogalmaztam... Elnézést

    Nem az volt szándékom, hogy idegesítselek :( ...

    Amúgy azért látszom ennyire körülményesnek, mert különféle okok miatt (amit most nem részleteznék) áruhitelre kell megvennem pár alkatrészt, és hát ahol van hitel ott az nincs ami kéne, és fordítva is igaz ahol van ami kéne ott hitel nincs. :W

    De nézd el nekem, mint ujjloncnak :)

    Még egy apróság! Tudom lehet nem a megfelelő topicba írom, de szerintem rajtam kívül még sok újoncot érdekelne az a kérdés, hogy melyik webshopban érdemes TÁP-ot, vagy akár más hardvert keresgélni?
    A pixmania.hu-ról pl ezeket nem tudtam!
    Mivel látom itt is széleskörű infóid vannak, hátha velem együtt sok újoncnak segítesz ebben!

    Előre is köszi!

Új hozzászólás Aktív témák