Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szab.tam

    nagyúr

    hi!

    ki hitte volna, táp tanácsot kérni jöttem.

    elég konkrét elképzeléseim vannak

    nemrég a htpc-met teljesen passzvvá tettem, és ezen felbuzdulva lehalkítottam a nagy gépet is. azaz éppen ezen dolgozom.
    gtx480 ref hűtő kuka. helyére Zalman VF3000F, potira kötött 1200 s-felx-szel hűtve.
    hd50 corsair integrált víz kuka, helyére mugen 2 vissza, proci alulfeszel. és még össz 2 db. 800 s-flex.
    nagy ssd még odébb, ezért egy igen halk notiwinyó, perpill belső sata dokkolóban.

    a mostani táp: cm620w real power modular. valami 4 éves csoda, amire volt pofájuk azt írni, hogy ultra halk....
    a mostani össz zajforrás 4/5-e abból jön. ráadásul a 3d06 alatt, pályák betöltésekor és gpu terheléses szakaszokban éktelen zenélésbe kezd. (biztos a tápból jön, nem alaplap, nem vga...)

    ezt azért kellett ennyire részletesen leírnom, hogy látható legyen a várhatóan kis zajú környezet, ahová bekerül.

    terhelt fogyasztás:
    max kb. 450w (gtx480, q9550, egyebek...) - de eleht, hogy csak 400w inkább...
    játék közben döntően kb. 250-350w

    ebből következően, mivel kb. 50%-nál a legjobbak a tápok, 600-650-700w-os kéne.

    modulásis vagy nem, mind1.
    pcie 2x6 nem elég, 6 + 8 (6+2) minimum, de a 2x 6+2-es lenne az igazi.
    ami nagyon-nagyon fontos:
    tényleg ultra halk venti, ami kb. 350w-nál maximum egy 1200 s-felx max fordulaton adott hangját nem haladja meg. (300-400 rpm-en ez reális is lenne...)

    erermax modu82-87-eket nézegetem. de nem nagyon kapni. van egy eladó, de kb. 7-10 nap, mire lesz rá + pénzem. addig meg szerintem el fogják vinni. és egyszerűen máshol nem kapni.

    3 napi nézelődés után paraméterek szerint még ez is elég lehetne:

    ipon tx650w v2
    gyári oldal

    fő kérdés:
    ezek tényleg halkak? nálam nem lesz sok minden, ami elnyomja... nemcsak a ventire gondolok, hanem semmi cöcörgés? volt-e már ilyen publikált panasz ennél a típusnál, és általában a mostani corsair tápoknál?

    mert eza táp ez nem 37-50k, mint az enermax-ok, és ráadásul kapható is.
    de ha hazaviszem, barkom a régi helyére, brutálisan lehlakul minden, és egyszer csak el kezd zenélni, akkor verhetem a fejem a falba, hogy nem a drágább enermax-ok közül vettem valamelyiket...

    nagyon köszönök minden tanácsot! (cooler master és társait pedig inkább ne.)
    ha eseteleg van valami minden tekintetben ultrahalk, nagyon megbízható , 100%-ig biztosan nem cücörgő típus, szívesen meghallgatom...

    :R :R :R

    ráadásul annyira csak ez lesz a zajforrás nemsokára, hogy rövid load teszteket csinálok fullpasszív módban, (fűtött szobában összes venti ki), és úgy néz ki, kis hőcsöves + elvezetéssel, + bordanöveléssel meg fogom tudni oldani. és az ssd után a táp lesz az egyedüli zajkeltő. így adjatok tanácsot.... :K :R

    üdv.

    [ Szerkesztve ]

    fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

Új hozzászólás Aktív témák