Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok :)

    Szeretnék venni egy okostelefont ezért hozzátok fordulok :)

    Árkategória: 40-55-60e
    Új
    -Telenor, t-mobile
    -Hát addig kell ameddig bírja a ujabb alkalmazásokat :P
    -Leginkább játékra(ezért fontos lenne hogy az a memória amit a játék használ minél több legyen) , de természetesen zenehalgatásra is no meg amire alapból van egy telefon , telefonálásra
    -Androidos-t szeretnék mindenképpen
    -Érintőképernyős
    -Ami még fontos hogy külső memória rakható legyen bele

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok srácok :)

    Lenne pár kérdésem:
    1. Ezek a telefonok közül melyeket ajánljátok a legjobban olyan használatra hogy játszani tudjak vele és
    az a memória minél több legyen amit a telefon használ az appoknak !
    -Sony Xperia sola (telenor)
    -LG Optimus L7(t-mobile)
    -Samsung Galaxy S Advance(t-mobile)[nagyon tetszik]
    -ZTE Grand X IN(t-mobile)[nagyon tetszik]

    2. Itt található szolgáltatóknál hogy nevezik (vagy általában) azt a memóriát amit a telefon az appokra használ , amiknek egy részét oda teszi (mert én azt halottam hogy nem lehet a játékot teljesen külső memóriára tenni ezért annak a memóriának minél többnek kell lennie) , iletve a RAM megegyezzik azzal a memóriával amit imén említettem , kérdeztem ??

    Előre is köszönöm minden kedves fórumozó elvtársnak a segítséget :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok :)

    Melyik telefon a jobb hogyha átlagban játékra használnám ? (és miért jó és miért rosz a másik ?)
    Samsung Galaxy S Advance
    ZTE Grand X IN

    Elörre is THX :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz stilo18 #5175 üzenetére

    Köszöntem a gyors választ :D

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok ! :)

    Szerintetek melyik telefon jobb hohgya inkább gémelésre használnám ?
    És miért , illetve elfut-e rajta a Dungeon Hunter III ?

    Sony Xperia sola [link]

    Samsung Galaxy S Advance [link]

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Švejk #6253 üzenetére

    És a Dungeon Hunter III vagy II vagy I egy elfut rajta 100%-ra nem tudod !?

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Švejk #6255 üzenetére

    Rendben köszi :)
    Megkértem haveromat tesztelje :P Majd ha siker van írok hogy azért más is tudjon rólla :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok!
    Ismerősömnek kéne egy kis segítség teló ügyben , hogy milyet vegyen.
    Feltételei:
    -60ezer felé nem szeretne menni
    -android
    -tudjon rajta pókerezni
    -4col feletti kijelző mindenképpen
    -adatok/fényképek/zenék ... stb tárolása
    -memória bővíthető legyen
    -Kínai forrásból nem szeretnének vásárolni (így az isteni Xiaomi ugrott :\)

    Nagyjából ennyi lenne.
    Köszi előre is a segítséget ! :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Itt a december , közeledik a karácsony .. Szeretnénk ismerőmet meglepni egy új telefonnal és ehhez kérném a segítségeteket !
    Kb 30e a maximum ár amit szeretnénk rá költeni
    És az alábbiakra lenne használva:
    Hívás, sms (!) , viber, face, messenger esetleg, szókereső, net ..

    Ki mit javasol ? Független lehet deha függőt mondtok akkor mindenképpen T-Fosil

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !
    Úgy néz ki a Xiaomi Redmi 3 pro telefonom lassan megadja magát. Vagyis a kijelző, bal alsó sarka szépen lassan pixel hibásodik :'( Illetve a színek is iszonyat durván bevilágítanak, a felbontás mint ha pixelesrbb lenne (nem, nem lett állítva, adb shellel megnéztem)
    Emiatt meg a szoftveres elavultsága miatt szeretném lecserélni ...
    Árkategória. 50-60 ezer forint között, nagyon max a 65
    - Használt vagy új? Csakis az új !
    - Hol vennéd meg? Ha "kínait" veszek (lsd Xiaomi) akkor függetlenül. Ha nem azt veszek akkor szolgáltató is szóba jöhet DE nem előfizrtéssel, nem részletre. Ebben az esetben amelyik olcsóbb. Ha a szolgáltató olcsóbb ott, ha a független olcsóbb valahol máshol, akkor ott.
    Hosszú vagy rövid távra tervezel? Alapvetően hasonló távra mint a Redmi 3 PRO - 3 évre kb -
    - Mire használnád? Klasszik, facebook, messenger, alap social cuccok. Persze játszani is szoktam (Kritika, Tales of Wind, hasonló gammák)
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez ? Csak az android !
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra?

    Hasonló kijelző méret lenne a jó mint a Redmi 3 PRO ! Max egy picit nagyobb. De ezek a mai batár 6colos "TELEFONOK" (phablet) nem igazán kellen.
    Illetve néhány extra info: Alapvetően a Xiaomit szeretném a legjobban de sajnos abban nincs megfelelő méret. De benne vagyok más márkában is. Infra mindenképp KELL (ha tanítható az plusz hab a tortán!) Legyen megbízható Android támogatottsága. A full kijelző telefon nem szükséges. Huawei se lenne rossz ! Bár a mostani balhéik ... (Nem lesz rá droid)
    Jack dugó KELL ! USB-C hez nem ragaszkodok. Micro SD bővítés kell! A belső tárhely legalább 32gb. Ujjlenyomat olvasó legyen elől preferálom de hátsóval sincs baj.:)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Ájvé #145546 üzenetére

    Azt nem tudtam, hogy már szolgáltató is adja a Xiaomikat.
    KÍnából nem akarom venni, itthon akarom venni !
    Note "telefonoK" tuti nem jöhetnek szóba. Akkor már inkább a sima Redmi/MI széria, ha Xiaomi lesz. Szeretem a márkát. Egy dolgot leszámítva az a zajszűrés..... Lsd videó felvétel egy koncerten s teljesen torz. Ezzel szemben egy hasonló árkategóriájú még "kínaibb" telefon nem...
    Az MI A széria nagyon tetszik ! Kicsit azért hiányoznak néhány cucc a MIUIból :\ De egyébként meg imádom amit az A-ban csináltak ! :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    Sziasztok !
    Hát hosszas keresgélés után "sajnos" arra jutottam, hogy kicsi, infrás, ujjlenyomat olvasós, sd kártya bővítős, nagy akksis telfont nem igazán fogok találni.. :\
    Kicsit el is szomorodtam, ezért szerettem meg nagyon régen a Xiaomit a R3P-vel ! :) Sajnálom, hogy a kijelzője haldoklik (bár meg fogjuk szerelni de csak másodlagos telónak) a drágának. Meg hát már az android verzió se frissül nagyon, sőt semennyire :(

    Úgyhogy megérett a R3P cserére, így lemondtam arról az opcióról, hogy "kis" telefont vegyek:
    Amiket kinéztem prioritási sorrendben:
    1. Xiaomi Redmi Note 7
    2. Xiaomi Redmi 7
    3. Xiaomi Redmi Note 8
    4. Xiaomi Redmi 8

    Na már most a 3. 4. helyezett több szempontból is "esélytelen". Ahogy néztem a pontszámokban de még hardver elemekben is vissza esik a 1. 2. helyezetthez képest. Viszont ami a 4. helyezettnek nagyon nagy erőssége a számomra az a 5k mah-os akksi ! Bár a 3. helyzetnek meg 4k mah-os továbbra is, ami számomra fura.....
    Így nagyon a Note 7 felé hajlik az a mérce, ugyanis tényleg jobb mint a redmi 7 és nem sokkal nagyobb a készülék.
    Viszont egy fontos kérdés felmerült a 1. és a 2. helyezett között ! Akksiban milyenek ? Mármint itt most a konkrét használatot értem, nem a gyártó által közölt számokat !
    Hát hiába jobb a 1. helyezett akksiban picit kevesebbet bír :\ Bár ha hozza a R3P szintet akkor nekem okés ! :)
    Illetve egy fontos kérdés, hogy itthon hol tudnám venni úgy a 1. vagy 2. helyzettet (bár 1. felé hajlok a teljesítmény miatt) hogy a BL nyitás ne járjék gari vesztéssel ! :)

    Ti mit gondoltok melyik lenne a jó vétel ?

    Felhasználás tekintetében. Alap közösségi cuccok, a rootolás alap dolog nálam, szeretek romolgatni, szoktam azért játszani is (Kritika, Tales of Wind), nem vetem meg a videó nézéseket se :) A képernyőt általában közepesen de automatán használom, gps csak akkor megy ha kell, a net funkciók is csak akkor vannak be kapcsolva (különösen a mobilnet) ha tényleg aktívan használom.

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz Ájvé #145640 üzenetére

    Kicsi készülés és nagy akku szerintem nem zárja ki egymást. Lsd R3P Relatíve kicsi (a maikhoz képest) és nagy az akkuja. Míg a maiak nagyok és cserébe akku ugyanakkora mint a R3P-nek!
    A Mi 9SE az tény hogy jónak néz ki, csak nekem az már sok pénz :\ Illetve a bővíthetőséggel nekem nem az a bajom, hogy nem lesz elégtárhelyem ha nincs bővíthetőség. Hanem egyszerűen szükségem van arra, hogy a rendszer szintü dolgokat el tudjam rendesen szeparálni az adatoktól.

    #145641 cyvermanus
    A MI 9 Lite-al is hasonló bajom van mint a Mi 9SE-vel. Egyébként meg mind a kettő iszonyat jó lenne, ha bővíthető lenne.
    Szomorú, hogy már nem engedik a bl nyitást. Régen amikor eustock.euról vagy xiaomishopról (amikor kezdték) vettem akkor simán engedték a bl nyitást. Sőt még ha custom rom volt rajta az se zavarta őket. Ez lenne a helyén való magatartás szerintem ! Értsük ez alatt azt, hogy ha meghal a kijelző akkor nem azért nem cseréljük ki mert custom rom van rajta. Ha a romolgatással baszol el valamit az jogos, hogy nem cserélik ki amiatt !

    #145638 TeeJay
    Hát ezek a "törős" videók nekem annyira nem mérv adóak. Egy jó ideje vigyázok a telefonjaimra és a legnagyobb baj is talán az volt a telefonaimnak, hogy a kijelző védő fólián (amit aliexről vettem hozzá) lett egy hangya..... karc :) Szóval az, hogy neki esik és meghajlítja az annyira nem mérv adó nekem. Nem fogok hazudni, kicsit félek, mert ekkora telefonom sose volt még. De sose hordom hátsó zsebben a telefont, csak is "oldalsó" zsebben, mindig tokban van, mindig üvegfóliával megpakolva ! :)
    A Redmi 1S-em ami kicsit repedezik már így cirka 5 év (?) távlatában, mert egyszer meghajlítottam hátlap nélkül (elestem bringával).. A Redmi 8 NOTE-hoz meg nem találtam hasonló durability tesztet amin így neki esne oldalról hajlítani. Ettől függetlenül nem vitatom, lehet stabilabb. Bár nekem az árban egy kicsit már sok :\ Cirka 13k forint kül van a kettő között. S mivel a R3P kezd haldoklani kell egy váltás telefon, ki tudja mikor adja meg magát. Meg mire megjön hozzá a kijelző ! :) Mert ettől függetlenül meg fogom azt is tartani, megcsinálom ! :3
    Továbbá ahogy néztem nekem kisebb teljesítménynek tűnik a Redmi Note 8 (antutu), illetve másutt is olvastam már ilyeneket. Szóval szerintem ebből Note 7 lesz ! Viszont köszönöm a tanácsokat ! :)

    #145637 aprokaroka87
    Sose használtál aut. szinkront ? Érdekelne, hogy azzal mit produkál ! Nekem mindig be van kapcsolva !
    Egyébként az elég jó időnek hangzik ! Feltöltés mennyire gyorsan szokott menni ?
    Volt, hogy játszottál már vele ? Olyankor mennyire merül gyorsan kb ?

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz #22743424 #145646 üzenetére

    Igaz!
    Bocsánat, valamiért ez elkerülte a figyelmemet.

    Viszont 100kért nagyon nem vennék telefont, még akkro el is gondolkodnék rajta, ha nem 6,4 col lenne :\ Úgyhogy sztem marad az RN7

    Neked melyik készülék van, amúgy ?

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz #22743424 #145648 üzenetére

    Ott nem néztem. Xiaomishop-on néztem, ha jól emlékszek.
    Viszont az is sok nekem egy telefonért :\ Illetve Én csak itthon veszem !
    #145649 Ájvé
    Őszintén ? A vastagság annyira nem érdekel, azzal sose volt gondom !
    Azt tudom, hogy külön kezeli az adatoktól az android. Viszont mivel nekem az első adandó alkalommal bl nyitás, root .. romolgatás lesz így elég sokszor telepítek ezért jó, hogy ha az ember a saját adatait tudja külön tárolni, ugyanis egy teljesem rom telepítésnél nem árt ha mindent resetel az ember a belső memórián ! (Legalábbis Én még ebben szocializálódtam s azóta tartom magam ehhez)
    Illetve viszonylag sokat vándorol a memória kártyám telefonok között s emiatt is szükségem van rá.

    #145650 aprokaroka87
    Valószínűleg nem sokat dob rajta ! Jogos ! :)

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

  • Roxkex

    senior tag

    válasz TeeJay #145664 üzenetére

    Értem !
    Köszi szépen aranyos vagy !

    Redmi Note 7 MIUI 12 Stable - Xiaomi.eu "Én nem akarok se iOS-t , se Androidot Én egy jó okostelefont akarok!"

Új hozzászólás Aktív témák