Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackTiger

    tag

    Sziasztok!

    Én is telefont szeretnék venni, lehetőleg újat, de ha tudtok mondani ellenállhatatlan használt ajánlatokat is, azt is megfontolnám.

    Árban 50 ezer forint körül gondolkodtam egyelőre, olcsóbb lehet, drágább inkább már csak különleges esetekben.

    Ami fontos, hogy a kijelzője ne legyen hatalmas, mint a mai telefonoknál úgy általában, nem túl nagy a kezem, zavarna is, hogy nem fér bele a zsebembe stb. A maximum az talán olyan 4,7".

    Alkalmazások terén nincsenek túl nagy elvárásaim, mivel egy Nokia 5800-asról váltanék 4-5 év után, no nem azért mert bármi baja lenne, még tökéletesen működik - csak az aksi fárad el egy kicsit ennyi idő alatt -, szeretnék végre egy picit többet. : D
    Tehát eddig telefonáláson kívül nem sok mindenre használtam a telefonom, így nincs olyan amit hiányolni tudnék, játszani meg nem hiszem, hogy sokat fogok. A zenehallgatás lesz az egyik legfontosabb.

    A kamera az viszonylag fontos, örülnék, ha ezentúl megtudnék már örökíteni egyes pillanatokat jobb minőségben.

    Nem feltétlen kell mostani generációs készülék, nyugodtan ajánlhattok egy-két évvel korábbi darabokat is. De az 1GB RAM talán úgy elvárás lenne, a cél, hogy kényelmesen tudjak rajta netezgetni is, az aksi is jó, ha jobban bírja és a bővíthető memória is hatalmas előny.

    Árukeresőn nézegettem Sony M2 Aqua-t és egy Nokia 735-öt is. Ami a 735-ben elsőre hátulütő az az, hogy nincs dedikált kamera gombja, elméletben a többi Nokiához képest rosszabb a kamerája és nincs Dolby hangfinomító izé benne - amúgy ez mennyire jó technika? tényleg hasznos a zenehallgatáshoz?.
    M2 Aquanál ugye víz, por stb. álló elvileg, de mégis mennyire strapabíró a gyakorlatban?

    Android vs Windows Phone röviden? Azon kívül, hogy egyikre több az alkalmazás, mint a másikra, ennyit szerencsére tudok, de ez pont, hogy nem annyira fontos, hiszen elvileg a jobbak mind a két platformon megvannak.

    Utolsó kérdésem, hogy az árukeresőn a legolcsóbb árakat felvonultató webshopokból mennyire érdemes valójában rendelni? Érdemes a sokszor 10-esekkel olcsóbb elv. Németországból rendelt, viszont csak 1 év garanciás (vagy annyi se?) készülékeket rendelni, amihez nincs doboz és hasonlók, az 1+1 év garanciásnak megjelölt itthoniakkal szemben? Gyártói garancia? Webshopoknál eltérő dolgokat írnak, pl. az ujtelefon.hu-n azt állítják sok mobiljukra van 2 év. Máshol sokszor csak 1+1, amiből a másik csak szoftveres, azt megint nem tudom mire jó, a szoftvert itthon is tudja kb. bárki buherálni.

    Bocs, a hosszú komment és a sok kérdés miatt.

    [ Szerkesztve ]

    Tigris

  • BlackTiger

    tag

    válasz BlackTiger #79173 üzenetére

    Én is telefont szeretnék venni, lehetőleg újat, de ha tudtok mondani ellenállhatatlan használt ajánlatokat is, azt is megfontolnám.

    Árban 50 ezer forint körül gondolkodtam egyelőre, olcsóbb lehet, drágább inkább már csak különleges esetekben. Lehetőleg kisebb méretű legyen, az abszolút max. az a 4,7", de ez is már lehet nagy. Szoftveres téren nincs túl sok elvárásom, főként zenehallgatásra, netezésre, és ugye telefonálásra szeretném majd használni. Az előny, ha jobb a fényképezője.

    Árukeresőn nézegettem Sony M2 Aqua-t és egy Nokia 735-öt is. Ami a 735-ben elsőre hátulütő az az, hogy nincs dedikált kamera gombja, elméletben a többi Nokiához képest rosszabb a kamerája és nincs Dolby hangfinomító izé benne - amúgy ez mennyire jó technika? tényleg hasznos a zenehallgatáshoz?

    Utolsó kérdésem, hogy az árukeresőn a legolcsóbb árakat felvonultató webshopokból mennyire érdemes valójában rendelni? Érdemes a sokszor 10-esekkel olcsóbb elv. Németországból rendelt, viszont csak 1 év garanciás (vagy annyi se?) készülékeket rendelni, amihez nincs doboz és hasonlók, az 1+1 év garanciásnak megjelölt itthoniakkal szemben? Gyártói garancia? Webshopoknál eltérő dolgokat írnak, pl. az ujtelefon.hu-n azt állítják sok mobiljukra van 2 év. Máshol sokszor csak 1+1, amiből a másik csak szoftveres, azt megint nem tudom mire jó, a szoftvert itthon is tudja kb. bárki buherálni.

    (#79174) Devas: Igen, mi az a sok probléma ami van a 735-tel?

    Ajánlanátok egyéb mobilokat is, és boltokat ahol azokat kapni ebben az árkategóriában (50 ezer körül)?

    [ Szerkesztve ]

    Tigris

  • BlackTiger

    tag

    Sziasztok!

    Telefont szeretnék vásárolni 50 körül, remélem tudtok valamit segíteni. Aránylag kisebbet szeretnék, ez azt jelenti, hogy a kijelző maximum 5" legyen. Az hogy bőségében legyenek applikációk az nem fontos, szinte alig használnék valamit, max a népszerűbbeket. (Ha olyanról tudtok viszont, hogy melyik mobilos oprendszeren lehet a leginkább rendszer közeli szinten programozni, az érdekel, de ez sem követelmény.) Amire használnám a telefonáláson kívül az a zenehallgatás, netezés, videó nézés, esetenként pdf/e-book olvasás, illetve ritkábban irodai alkalmazásokban tevékenykedés. Ezért ami fontos az a kijelző, hogy szép, éles legyen, az AMOLED bejön, az külön az energiaellátása miatt, a hosszú használati idő, nagy aksi szintén fontos és még a tűrhető fényképező is.
    Amire eddig ránéztem az a Nokia Lumia 735, Motorola G, Honor 4C. Egyikbe se szerettem még bele teljesen, mi más van még? Ti mit ajánlotok? Androidom még nem volt, így kicsit irtózom is tőle. Illetve tetszik nekem a BlackBerry Z10, van benne egy csomó olyan plusz, aminek nagyon tudnék örülni, pl. mini-hdmi, kivehető aksi, indicator led, alapból 2GB ram, meg a hub is. Arról a telefonról mi a véleményetek?

    Félre ne értsetek, nem csúcsot akarok mindezen szempontok alapján, csak a kategóriájában az elérhető legjobbat.
    Előre is köszi a válaszokat.

    [ Szerkesztve ]

    Tigris

  • BlackTiger

    tag

    válasz s3nsitivity #85199 üzenetére

    Igaz lehet a BS már túl kicsi lenne, úgy 4,5" lenne az ideális. Amúgy hallani róla olyat, hogy az lassú, rosszat tett neki a 10.3-as upgrade.. szabad ezeknek hinni vagy működik a telefon? Főleg, hogy elméletben 2 giga ram van benne. :D

    LTE (és NFC) nélkül tudok élni, csak wifin neteznék, de ahol mozgok ott mindig van. Viszont ami problémásabb téma még nálam az, hogy azt néztem, hogy a Honor 4C-ből pl. a Gorilla Glass-t kispórolták. Nagyon törékeny így a telefon? (Ugyanez nincs mondjuk a BS-ben sem)

    Lumiánál pedig azt láttam, hogy erősebb cpuja és gpuja van, mint a BS-nek. Ha az nem az igazi hardweresen, akkor a BS nagyon gyengécske lenne ma már, elvégre 2 éves min.?

    Sokat segítene, ha tudnátok még mondani példákat, az androidba nem szerettem bele, ezért onnan több telefont is akár, de jó lenne mindegyik oprendszerre egy-egy kiválasztott..

    Tigris

  • BlackTiger

    tag

    válasz s3nsitivity #85199 üzenetére

    Igaz lehet a BS már túl kicsi lenne, úgy 4,5" lenne az ideális. Amúgy hallani róla olyat, hogy az lassú, rosszat tett neki a 10.3-as upgrade.. szabad ezeknek hinni vagy működik a telefon? Főleg, hogy elméletben 2 giga ram van benne. :D

    LTE (és NFC) nélkül tudok élni, csak wifin neteznék, de ahol mozgok ott mindig van. Viszont ami problémásabb téma még nálam az, hogy azt néztem, hogy a Honor 4C-ből pl. a Gorilla Glass-t kispórolták. Nagyon törékeny így a telefon? (Ugyanez nincs mondjuk a BS-ben sem)

    Lumiánál pedig azt láttam, hogy erősebb cpuja és gpuja van, mint a BS-nek. Ha az nem az igazi hardweresen, akkor a BS nagyon gyengécske lenne ma már, elvégre 2 éves min.? Van ajánlható windowsos telefon?

    Sokat segítene, ha tudnátok még mondani példákat, az androidba nem szerettem bele, ezért onnan több telefont is akár, de jó lenne mindegyik oprendszerre egy-egy kiválasztott.. esetleg valami Sony? Vagy 4,5" körüli?

    Tigris

Új hozzászólás Aktív témák