Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Helló,

    Ideiglenesen szeretnék valami fosdroidot venni úgy egy hónapon belül. Nem tervezek hosszútávra, elsődleges telefonként kb. nyár végéig szolgálna (vagy még addig sem). Hogy új vagy használt, az nem igazán érdekel, egyelőre a következő a lényeg:

    Amire használnám:
    - zenehallgatás
    - böngészgetés (főleg mobiloldalak)
    - telefon
    - gmail, gtalk, facebook
    - néha egy-egy fotó/veidó felvétele, de ez abszolút nem szempont, ha ilyen téren fos a készülék, az nem oszt, nem szoroz
    - néha youtube

    Ha az akkuja nem bírja sokáig, az se zavar, gyakorlatilag nincs olyan 4 óránál hosszabb periódus, amikor nem tudom tölteni.

    Droidból jó lenne egy minimum 2.2, de még neccesen a 2,1 is belefér.

    Szóval nagyon alapvető igényekre kellene, átmeneti állapotszerűen.

    Ami jó lenne: 480*800-as vagy ehhez közeli felbontás. Nem kritikus, de jó lenne.

    Anyagi részt azért nem írok, mert pont az érdekel, hogy mennyből megoldható.

    Előre is köszönöm! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz #40993792 #8102 üzenetére

    és Ricardo:

    Köszönöm, én is a blade-et, illetve picit feljebb a desire-t találtam, ami érdemleges ajánlat ebben a kategóriában, csak reméltem, hogy tudtok valami egyéb tippet is mondani. Nem nagoyn követem ezt a szegmenst, csak a közép, felső-középkategóriát, illetve efelett.

    Köszönöm a segítséget, körül is nézek! :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    Hello,
    ~1 hónapon belül szeretnék mobilt venni, a következő paraméterekkel:
    - android
    - használt, vagy új, vagy kínából -> tökmindegy
    - előfizus is lehet, vodánál van kredit (klasszik kategóriás) díjcsomagom (ebből következik, hogy ha függő, akkor voda függő legyen)
    - samsungot nem (nem szeretem, plz ne hurrogjatok le)
    - amoled kijelző kizárva, minden alfajával együtt
    - lehetőleg legyen rá gyári 4.1
    - jó lenne, ha lenne rajta front-kamera
    - minimum 3,5", de a 4,3 lenne ideális
    - minimum 800*480 felbontás
    - lehetőleg nem TN-paneles kijelző, de ez annyira nem fontos

    Amire használnám:
    - böngészés
    - facebook
    - mail, chat, stb
    - fejlesztői telefon (droidra fejlesztgetek)
    - zenehallgatás
    - filmezés
    - videohívás
    - stb a fejlesztésen kívül átlaguser dolgok

    Ami nem érdekel:
    - akku-üzemidő (ha 2 óránál több a kijelzőidő, akkor már jó)
    - fényképező (azért lehessen vele, de nem nagoyn izgat milyen képet csinál)
    - gpu-teljesítmény (nem játszok telefonon semmivel, ami egy angry birds szintje felett van)

    És a necces rész:
    30k-ból ki kéne jönnie. :(

    Előre is köszönöm a segítséget! :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz mikersz1 #26123 üzenetére

    Hú, ez a sola nagyon tetszik, köszönöm! :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    Udv!

    Segitseget szeretnek kerni, mert kicsit elvesztem, hatha van valami jo otletetek.

    Szoval, az van, hogy telefont keresek az alabbi parameterekkel:
    - Árkategória. 100-150k korul gondolkodtam, de ha nincs mas lehetoseg, hajlando vagyok feljebb menni.
    - Használt vagy új? Uj. Cserebe altalaban be tudok szerezni 2016-2017-es csucstelefonokat is ujonnan. (ebay, UK bolt, Argos pickup)
    - Hol vennéd meg? Hat, ahol van. Uj, kartyafuggetlen telefon a cel, elofizu, szolgaltatos hercehurca nem erdekel.
    - Hosszú vagy rövid távra tervezel, a legjobbat keresed, vagy az éppen best-buy telefont? Jo lenne, ha minimum egy evet kibirna ugy, hogy abszolut ne kelljen torodnom azzal, hogy milyen telefonra csereljem le.
    - Mire használnád? Altalanos jellegu appok foleg, booking.com, banki appok, netezes, estenkent/metron sorozatokat szoktam rajta nezni, fotozas, videozas (rogzites), chrome sok tabbal (6-7+), mindenfele uzenetkuldo (slack, hangouts, viber, skype, stb), waze/google maps, estenkent e-bookok olvasgatasa, stb. Szoval az van, hogy nem jatszok rajta, megis szuksegem van az eros vasra, mert gyarkan elofordul, hogy sok appnak kell futnia egyszerre, amik kozott folyamatos a valtogatas, es borzasztoan gyulolom, ha egy telefon lassu/akad.
    - Ragaszkodsz valamelyik nyílt operációs rendszerhez, vagy jó neked a zárt is? Android.
    - Mekkora készülék lenne megfelelő számodra? Maradnek a normal meretnel, ami ujabban az 5" korulit jelenti. "Note" meret mar kizarva, kizart, hogy kenyelmesen meg tudjam egy kezzel tartani mondjuk egy kanapen fetrengos sorozatnezes/fontos mangaolvasas kozben.

    Par extra-kovetelmeny:
    - nfc legyen
    - Minimum 6 ora SOT jol jonne
    - Kamera full automata modban legyen jo. Nem erdekel, hogy miket lehet rajta allitgatni, mert amiket fotozok, ott 3mp ido szokott rendelkezesre allni, nem 20 perc. Utolag nem szoktam az elkeszult kepekhez nyulni, mert susu vagyok hozza.
    - Ne hajolgasson a kijelzo semerre, mert ha nem tudom megfogni a telefon szelet a nelkul, hogy osszevissza tekerjem a videot es kozben kihivjam azerbajdzsan elnoket egy hamburgerevo-versenyre, akkor foldhoz vagom a keszlueket
    - 3,5mm-es csati! Ez nagyon fontos, valahogy most nincs kedvem 100.000ft-ot kiadni a telefon melle meg egy bt fejhallgatora is. A gyari agybadugos undormanyokat meg el szoktam ajandekozni kiprobalas nelkul, szoval annak mindegy milyen a hangminosege
    - Nagyon orulnek neki, ha nem a letezo legserulekenyebb anyagbol (uveg) keszulne a keszulek
    - Belso tarhely minimum 32gb
    - Nagyon orulnek sztereo hangszoronak, de ha az nem opcio, legalabb az az egy darab ami van, szoljon szepen es hangosan, es lehetoleg ha nezem a kijelzot, ne tolem elfele uvoltson, mikozben en alig hallok valamit

    Ami konnyites lehet:
    - kijelzo technologia: leszarom, lehessen latni nappal es ne egesse ki a retinam este, ennyi
    - kava: az se erdekel, ha meg lehet rajta vacsorazni, legalabb ha valakinek meg akarok mutatni valamit a telon, es ez azzal jar, hogy oda kell adnom, van olyan pontja a telefonnak, ahol hozza tud erni, es nem tortenik semmi
    - marka: leszarom
    - selfie-kamera: azert skypolni tudjon, amugy tojok ra
    - vizallosag: ha nem tudok minimum 2m melyre lemenni vele tengervizben, akkor szamomra ugyis teljesen haszontalan funkcio, ezt meg ha jol tudom egyik se tudja ugyse, ugyhogy: leszarom

    Remelem tudtok mondani valami, en kezdek elveszni, kezdem ugy erezni, hogy nekem mar nem gyartanak telefont. :(

    Elnezest a hosszu hsz-ert. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    Udv!
    Milyen ertelmes meretu telefont tudnatok ajanlani az alabbi parameterekkel:
    - kartyafuggetlen
    - android
    - £500 (~180kHUF) korul
    - csak bontatlan johet szoba
    - max 5" koruli kene
    - minimum 64gb tarhely, de legyen bovitheto (vagy 128gb)
    - lehetoleg nem also kategorias hw, hanem minimum kozep / felso - kozepkategoria
    - kamera legyen jo

    Szoval, igazabol egy altalanos jelleggel jol hasznalhato, androidos, hosszu tavon is gyors es jo telefont keresunk, ami nem akkora, mint egy peklapat.
    Letezik ilyen?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Fred23 #141253 üzenetére

    es Tapsi75 #141252: Koszonom szepen! :R
    Ezek melle meg felvettem jeloltnek a pixel 3a-t (havernak kell, majd megmondja, hogy valojaban mennyire zavarja a fix 64gb tarhely).

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    Udv!
    Letezik olyan okostelefonons gyujtooldal, ahol lehet ugy keresni, hogy maximalis meret, elmult 3 ev telefonjai?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz szs85 #169415 üzenetére

    :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák